ANKARA 26. AĞIR CEZA MAHKEMESİNDE’Kİ GAZİ ÜNİVERSİTESİ FETÖ DAVASI KOMEDİSİ.

Gazi üniversitesi Eski Genel Sekreteri Muhammet Savaş Bayındır hakkındaki duruşmaya Sanık ekini kolunu sallayarak Avukatıyla geldi.

ANKARA 26. AĞIR CEZA MAHKEMESİNDE’Kİ GAZİ ÜNİVERSİTESİ FETÖ DAVASI KOMEDİSİ.

Gazi üniversitesi Eski Genel Sekreteri Muhammet Savaş Bayındır hakkındaki duruşmaya Sanık ekini kolunu sallayarak Avukatıyla geldi.

Mehmet Gültekin DuruşGazetesi
Mehmet Gültekin DuruşGazetesi
10 Mayıs 2018 Perşembe 23:17
ANKARA 26. AĞIR CEZA MAHKEMESİNDE’Kİ GAZİ ÜNİVERSİTESİ FETÖ DAVASI KOMEDİSİ.

Müşteki Tahir ÇALGÜNER hâkime sanığın FETÖcü olduğunu beyan etti. Ve ilgili belge ve bilgilerin mahkemeye getirilmesini ve incelenmesini talep etti. Bunun üzerine Mahkeme başkanı ben Vergi mahkemesi başkanı değilim dedi. Tahir Çalgüner ise, elindeki imzalı beyanını hakime iletti. Hakim inceledikten sonra  kendisine iade etti. Almadı.

Mahkeme çıkışı Çalgüner ise, elindeki dilekçeyi mahkemenin kalem odası kapalı olduğu için 26. Ağır Ceza Hâkimliğinin kalem odasının kapısının altında içeri attı.

Şimdi soru şu:   Mahkeme başkanı Tahir ÇALGÜNER’İN dilekçesinde belirttiği yerlerden belge ve bilgi talebinde bulunarak bilgi belge ve delilleri dosyaya İNTİKAL ettirecek mi? Yada Fetöcü Muhammet Savaş Bayındır FETÖCÜ olmadığından bahisle Tahir ÇALGÜNER’E Dava açacak mı?

Çalgüner ise, “Hâkimin tavrından rahatsız olduğunu söyleyerek konuyu HSK’ya taşıyacağını, hukuka ve devlete bağlı ve saygılı bir birey olarak, Hakim ve Savcılara zerre güvenim kalmamıştır. Dedi.

Bu şekilde FETÖ davalarına bakılamaz. Hiç bir sonuç çıkmaz.

Gazi Üniversitesinde korunan FETÖcüler ve iltisaklı ve irtibatlı kişiler savcıya bilgi verildiği halde iddianameye geçirilmemiş….Gömleğin ilk düğmesi yanlış iliklenmiş dedi. Yök’te bir tek kişi hakkında bile iddianameye yer verilmemiş. Yumurtasız omlet yapmaya kalkıyorlar. dedi. Konuyu HAKİM VE SAVCILAR NEZLİNDE YAKINDAN TAKİP EDECEĞİNİN ALTINI ÇİZDİ.

Ülkemizden Mahkeme Manzaraları…

 

Tahir ÇALGÜNER’İN ifade dilekçesini aynen aşağıda yayınlıyoruz ve Kamuoyunun takdirine sunuyoruz…

 

Ankara 26. Ağır Ceza Mahkemesi Hâkimliğine,

Dava Esas no: 2017/75

Sanık: Muhammet Savaş Bayındır

 

                                                                  İFADEMDİR

FETÖ le mücadelemi yargının elinin kolunun bağlı olduğu dönemlerde de vermiş bir kişi olarak; başta TEM, CUMHURİYET SAVCILIĞI,  Danıştay 8. Daire, Ankara Bölge idare mahkemeleri ve bilumum Ankara idare mahkemesinde kayıtlı davalarımla ve ifadelerimle de sabittir. Dolayısıyla davaya müdahilim.

Ancak üzülerek görüyorum ki; Gazi üniversitesi FETÖ ve İltisaklığı Savcılık iddianamesindeki; gerek hukuki kapsam, içerik, gerekse genel iş tutuş ve “dava konusu ve mahkeme bütünlüğünün” korunamamış olması ise oldukça manidardır.

Öncelikle isimlerini defalarca zikrettiğim ve adları belli kişilerin, şu ana kadar hâkim karşısına çıkartmamış,   bir diğer değişle, FETÖ ile mücadelede; ifademin verildiği şuana kadar gereğini yapma engeli  ve kastı içinde olmuş olan ilgililer hakkında tarafımdan hukuki süreç başlatılmış olup, mahkemenize gereken  bilgilendirme yapılacaktır.

Gazi üniversitesi FETÖCÜ Eski Rektörü Süleyman ile ilgili olarak;  Ankara 28. Ağır Ceza Mahkemesinde müşteki olarak adımın geçirilmemesi ise, bir hukuk trajedisinden ibarettir.

Sanık Muhammet Savaş Bayındır ise;  FETÖ’nün akademik uzantısı ve FETÖCÜ Süleyman Büyükberber’in piyonudur.

Duplikasyon olmaması, zaman kaybını önlemek ve iki iş yapmamak adına; mahkemenizin yukarıda belirttiğim Yargı mercilerinden sanıklar ve mahkemenize halen daha iletilmemiş zanlılar hakkında derdest bilgi ve belgelerin ve dosyaların öncelikle istenerek dosyaya intikal ettirilmesini talep ederim.

İş bu dilekçemin ve ifademin, mahkemeniz tarafından değerlendirilerek Ankara 28. Ağır ceza mahkemesi 2018/1 dosyasına da, iletilmesini şahit hakkım saklı kalmak üzere, Yüce mahkemenizin bilgisine gereği yapılmak üzere önemle arz ve talep ederim. Saygılarımla.        10. 05. 2018

 

                                                                                                  MÜŞTEKİ (DAVACI): Tahir ÇALGÜNER

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Reis duy bizi 7 ay önce

Ya fetò ile múcadele eden biz üniversite mensuplarını seçeceksin yada fetö ile mücadele etmeyen YÖK ve yargı mensuplarını seçeceksin.Ikincisini seçersen yine yalnîz kalacaksın ama fetò ile mücadele eden bizleri seçersen şahlanacaksın

Avatar
kemaş 7 ay önce

tahir bey bu fetöcüler seni niye atmıştı?