Ankara Ulaşım Algı Planı ile Yargıya 2038 Şematik Ayar.

Ölçekleri farklı ama birbirlerine benzer ve ancak bazı farklılıklar da arzeden, MATRUŞKA ana planlar ile "şematik" gösterimler eşliğinde hazırlanan, "Strateji plan" hazırladık kandırması altında, Gökçek'in bu flu planları yargıyı bir şekilde yönlendirerek onaylatmak istediği iddia edildi.

Ankara Ulaşım Algı Planı ile Yargıya 2038 Şematik Ayar.

Ölçekleri farklı ama birbirlerine benzer ve ancak bazı farklılıklar da arzeden, MATRUŞKA ana planlar ile "şematik" gösterimler eşliğinde hazırlanan, "Strateji plan" hazırladık kandırması altında, Gökçek'in bu flu planları yargıyı bir şekilde yönlendirerek onaylatmak istediği iddia edildi.

Mehmet Gültekin DuruşGazetesi
Mehmet Gültekin DuruşGazetesi
11 Temmuz 2017 Salı 19:36
Ankara Ulaşım Algı Planı ile Yargıya  2038  Şematik Ayar.

Böylelikle, bir planın iptal edilimesi halinde , ikinci bir ana plan devreye sokulacak. Bu ana  şema!! planın içinin  ise; çok sayıda 25.000 ve 10.000' lik alt ölçekli nazım plan değişiklikleri yolu  ile  doldurarak, tekrar yargının onayına sunmak taktiği içinde olan Gökçek'e karşı; Mimarlar odası  Ankara mimarlar odası, kurmaylarını acil toplantıya çağırdı.Gündem ODTÜ ve AOÇ yeni seri ve paralel  yollar dizisi.


Karar şöyle:


Değerli  Üyeler


14 Haziran 2017 tarihli toplantımızın gündeminin çok yoğun olması sebebi ile bir kısım meclis karar ve askıda bulunan planların değerlendirilmesi yapılamamış, yaz sezonu olması sebebi ile komisyon üyelerimizin tatil programları olması nedeni ile de bir araya gelinememiştir.


07.07.2017 Cuma günü Komisyon üyelerimizden Kemal Şahin, Gökçe Bolat ve Redife Kolçak’ın katılım sağladığı bir toplantı ile Mayıs meclis kararlarının tamamı ve 14 Haziran -17 Temmuz aralığındaki tüm meclis askı planlarını kapsayan bir çalışma gerçekleştirilmiştir.


İletimizin ekinde 07.07.2017 tarihli toplantı notları yer almakta olup, Haziran ayı meclis kararları ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından son 2 haftadır askıya çıkarılmış olan planların değerlendirmesi yapılmak üzere 13.07.2017 Perşembe günü saat 09.00 da bir toplantı yapılması kararı alınmıştır.


13.07.2017 Perşembe günü saat 09.00’da Mimarlar Odası Ankara Şubesi 3. kat toplantı salonunda gerçekleştirilecek olan Şehircilik Komisyonu Toplantısına çalışma takviminize uygun olması halinde katılımınızı önemsiyoruz. dendi.


Gökçek'in, Danıştay'ın "ana plan gösterimleri şematik olamaz" içtihatını delmeye çalıştığını söyleyen Şehircilik uzmanları;  bu yeni  taktiği  cemaatle bir uzlaşı ve ortak  bir takiyeci hareket tarzının bir "şeytan ayrıntıda gizlidir"  kurnaz sonucu olarak görüyorlar.


Bilindiği üzere 2013 ve 2016 yılları arasında Üniversite yönetimi ve plan ofisi yürütücüleri arasında bir  protokol kırılması  ve küskünlük yaşanmış ve Gökçek, ulaşım  ana planı için gerekli ödemeyi paralelci  Gazi rektörüne  yapmamıştı.Gazi tarafından 2014 yılı sonunda belediyeye teslim edilen Ankara ulaşım planı orjinal  plan paftalar üzerinden,  üniversite tarafından noter belgeletilmesi yapılmamıştı.Bu arada hukuksuz ve kanuna uygun olmayan, 116/2017-01  sayılı Ana planın uygulanma kriterlerine dair belediye meclis kararının,  meslek odalarınca iptaline yönelik idre mahkemesinde, iptal  davası  açılmamış olması ise tepki aldı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mason ekrem 1 ay önce

https://www.nobelkitap.com/kod-adimatruska-311921.html

Avatar
Cengiz Turksoy 1 ay önce

Kardesim ÇDP 2038 yeni ana plana odalar niye iptal davası açmadı? Oda başkanı çıksın onun cevabını versin önce.

Avatar
Yumuş 1 ay önce

Eski ÇDNP planı 2023 yürürlukte degil.ÇDP 2038 onaylanan yeni ana planı gecerli.Bilginize.Yeni plana dava açılmamış.Açıklama bekliyoruz.

Avatar
Sedat 1 ay önce

REKTOR ODTU'YU PARSEL PARSEL SATTI.

Avatar
çeto 1 ay önce

j) Ulaşım ana planı: Şehrin mekânsal, sosyal ve ekonomik özelliklerine göre ulaşım ihtiyaç ve talepleri ile sürdürülebilir gelişmeyi dikkate alarak; şehir ve yakın çevresinin ulaşım sistemini, ulaşım ağını, standart ve kapasiteleri ile ulaşımın türlere dağılımını, kara, deniz ve hava ulaşımı ve bu ulaşım türlerinin birbirleriyle entegrasyonu, bu türlere ait transfer noktalarını, depolama ve aktarma merkezlerini, ticari yük koridorlarını ve toplu taşıma güzergâhları ile gerektiğinde otopark, bisiklet ve yaya yolları, erişilebilirlik ve trafik konularında gereken ayrıntıları belirleyen, toplu taşımaya ağırlık veren ve öncelikli kılan, kısa ve uzun dönemde ulaşım türlerine ait sorunlara çözüm önerilerini ortaya koyan, GEREKTİĞİNDE şehrin üst ve alt kademe planları ile eşgüdümlü olarak hazırlanabilen, plan paftası ve raporuyla bir bütün olan planı,

Avatar
Koray demir 1 ay önce

50.000 ölcekli tavşan ulaşım planın

göstermelik dava açip,asıl olan yururlukteki 100.000 olçekli ÇDP 2038 Tazı planı davasız birakmak.Tazı tavşan ilişkisi yani yemezler bu numaraları!Anlasilan Ulaşım ana planını 50.000 ölcekli yapılmasida ondan!!