Danışman Yavuz Atar'a iki Süpriz ve Çekirge Davası 3

Yalçın Bayer'in 15 Temmuz'un hemen sonrasu köşesine taşıdığı haber ile başlayan gelişmeler, Ankara merkezli bir Siyasi akademik depremin ön artçıları mı yaşanıyor?

Danışman Yavuz Atar'a iki Süpriz ve Çekirge Davası 3

Yalçın Bayer'in 15 Temmuz'un hemen sonrasu köşesine taşıdığı haber ile başlayan gelişmeler, Ankara merkezli bir Siyasi akademik depremin ön artçıları mı yaşanıyor?

Mehmet Gültekin DuruşGazetesi
Mehmet Gültekin DuruşGazetesi
02 Temmuz 2017 Pazar 16:33
Danışman Yavuz Atar'a iki  Süpriz ve Çekirge Davası 3

ANKARA’dan bir grup öğretim üyesi, Gazi Üniversitesi’nde ‘FETÖ’cülerin neler yaptıklarını anlatan bir dosya göndermişti Yalçın Bayer'de kısmen yayınlamıştu köşesinde.


Kısaltarak veriyoruz. “Gazi Üniversitesi örneğinden yola çıkarak YÖK’e ve darbe girişimine değinmek eğitimin önemini, yaşadığımız musibet nedeni ile tekrar vurgulamak için bu yazı kaleme alınmıştır.


Süleyman Büyükberber’in Gazi Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanması ile ‘FETÖ Terör Örgütü’nün kadrolaşma süreci hız kazanmıştır. Bu süreç ve usulsüzlükler YÖK’e defalarca yazılı olarak iletilmiş, çok sayıda suç duyurusunda bulunulmuştur. Suç duyurularının da içinde bulunduğu 54 dosyadan oluşan inceleme 2.5 yıldır sonuçlanmamış, 18 dosya YÖK Denetleme Kurulu tarafından aklanmış, kalanlar değerlendirmeye bile alınmamıştır. YÖK, Gazi Üniversitesi’nde yaşananlara sessiz kalmış hatta direnenlere karşı mobbing uygulamıştır.


YÖK, 21 üniversitede haziran ayında yapılması gereken rektör adayı belirleme seçimlerini temmuz ayına, Ramazan Bayramı’ndan sonraki haftaya bırakmıştır. Öğretim üyelerinin aralarında, hem bayram sonrası olması hem de yaz tatiline gelmesi nedeni ile kimi öğretim üyelerinin seçime katılamaması için tarihin özellikle seçildiği konuşulmuştur. Başarısız darbe girişiminden sonra Rektör Süleyman Büyükberber gözaltına alınmış, YÖK Rektörlüğe vekaleten Prof. İlhan Üzülmez’i atamıştır. Rektör vekili Üzülmez idari kadrosunu, Süleyman Büyükberber’in idari kadrosunda çalışmış öğretim üyelerinden oluşturmuştur.


Büyükberber’in rektör yardımcısı İbrahim Uslan rektör adayı belirleme seçiminde 4. sırayı almıştır. YÖK’ün ilk 6 aday arasından 3 aday seçerek Cumhurbaşkanı’na sunma yetkisi manipülasyonun kilit taşıdır. Vekaleten atanan Rektör Üzülmez’in İbrahim Uslan ekibinde yer aldığı, yeni rektör atanana kadar hatta plan tutarsa 4 yıl daha ‘ciğerin yine kediye emanet edileceği’ kaygısı yaygın olarak dile getirilmektedir.


Darbe girişimi tarihinin, ‘Yüksek Askeri Şûra’ ve ‘Yüksek Yargı’daki yeni düzenlemenin getireceği tasfiyeyi önlemek için erkene çekildiği iddia edilmektedir. 15 Temmuz darbe girişimi başarılı olsa seçim tarihleri YÖK tarafından ötelenen 21 üniversite ile birlikte toplam 36 üniversiteye yapılacak rektör atamalarının kimin tarafından yapılacağı üzerinde dikkatle durulmalıdır. Kısaca darbe gerçekleşse idi ‘üniversitelerin seçim tarihinin ileriye alınması kimin işine yarayacaktı’ sorusunun ısrarla sorulması gereklidir. Hâlâ eğitimin önemini, eğitime uzun vadeli yatırımın ülkeye kazandıracağı değerleri anlayamadıysak,


‘Tarih ders almayanları daima bütünlemeye çağırır. Bütünlemeye hangi hocadan gireceğimiz’ de belli olmaz, diyoruz.” Hürriyet 2016


Pusula haber köşe yazarı Dİnçer beyin çok yakın tarihli, Yazuz Atar'a bir süprizi  var haberinden sonra Gazi'li hocaların da Yavuz Atar'a ikinci bir süprizi olduğu ortaya çıktı.Gazi PDY davası halen

açılmadı.Savcısında bekletiliyor.Yavuz Atar'ı  bizde  duruşmaya bekleriz ama  oanki konumunu bilemeyiz.Ancak  davanın savcısı ve müstekbak hakimini de şaşırtacak  çok süpriz belgeler var.Allahtan Savcıya güvenmediğimiz için dava açıldıktan sonra açıklama hakkımız  ve belge sunma durumunu  saklı tutmuştuk dediler.Cumhurbaşkanı danışmanlığı da bir yere kadar dediler ve süprizi Duruş gazetesine de açıklamadılar.Sadece Gazi üniversitesi Fetö savar akademisyenleri olarak  saygı ve selamlarını ilettiler Yavuz Hoca'ya.


İşte Konya haber sitesinde yayınlanan o haber: Konyalı kendisini iyi tanır.Kimimiz Konya Ticaret Odası’nda üstlendiği görev sayesinde, kimimizse Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim görevlisi olduğu zamanlardan.Bir de Konya İmam Hatip Lisesi mazisi olanlar tanırlar. Merhum İsmail Hakkı UCA hocaefendinin damadı olması münasebetiyle.Konya ile  hiçbir bağı olmayan akademisyen camiası da tanır kendisini. YÖK üyeliği ve Başkanvekilliği görevlerinde dolayı.Şimdilerde Cumhurbaşkanlığı  Külliyesi’nde bir odası var. Kapısında da BAŞDANIŞMAN yazıyor. Kendi gözlerimle gördüm. Hatta görüşmek isteyenler için odasını tarif de edebilirim. Ayşe TÜRKMENOĞLU hanımefendinin odasının hemen sağ tarafında.Geçenlerde bir haber okudum Yavuz ATA hakkında. Cumhurbaşkanımıza kendisine bir görev vermiş.  İstanbul’da devam eden FETÖ davalarına gözetmen olarak katılacak olan ekipte yer alıyor. Mustafa AKIŞ beyefendi ile birlikte İstanbul’daki FETÖ davalarını takip edip  Cumhurbaşkanımıza rapor 

hazırlayacaklarmış.Gülay SAMANCI hanımefendi ve Ayşe TÜRKMENOĞLU hanımefendi de Ankara’da görülen davaları takiple görevlendirilmişler.Önümüzdeki günlerde, Selçuk Üniversitesi’ndeki FETÖ sanıklarının ve FETÖ Kent Yapılanması davaları da görülmeye başlanacak. Keşke Cumhurbaşkanımız Konya’ya da bir gözlemci heyeti gönderebilse. Sizce de iyi olmaz mı?Birden aklıma geldi. Konya’yı çok iyi bilen ve aynı zamanda hukukçu kimlikleri olan yukarıda ismi geçenlerden birkaçını  Cumhurbaşkanımıza bir şekilde ulaşıp Konya için görevlendirmesini istesek ya. Bir akademisyen ve bir eski milletvekilimiz mesela.Hem sonra Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin iddianamesinde tam 26 kişi var. Hem YÖK’teki görevi, hem de bu fakültedeki geçmişi  gereği bu akademisyenleri çok iyi tanıyan Yavuz ATAR’IN görevlendirilmesi çok münasip olacaktır.Evet, evet. Biz Yavuz ATAR’ın görevlendirilmesini isteyelim. Birden aklıma geldi de; tutuklu sanıklar Ömer ULUKAPI ve İbrahim ARSLAN ile firari sanık Sami KARAHAN ve tutuksuz sanık Mehmet AYAN’ın Yavuz ATAR ile bir ortak yanları var. Düzeltiyorum, “ortak yanları” yerine “ortak şirketleri” demem daha isabetli olacaktır. Zira, bu  ortaklık mazisi 1992 yılına dayanan kadim bir ortaklık.Söz veriyorum sizlere. Eğer Yavuz ATAR böyle bir görevlendirme ile Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki FETÖCÜ akademisyenlerin davasında gözlemci olarak görev alacak olursa, duruşmaların birine ben de gazeteci olarak katılacağım. Hatta 4 duayen gazeteciyi de yanıma alıp onlarla birlikte katılacağım. Kimler mi? Türkiye Gazetesi’nden Fuat UĞUR, Yeni Akit Gazetesi’nden Mehtap YILMAZ ile Konya kamuoyunun yakından  tanıdığı Ahmet Şükrü KILIÇ ve Murat GÜZEL.Eminim 5 köşe yazarını karşısında görünce, Yavuz ATAR  hayatının en büyük sürprizini  yaşayacaktır.SÜRPRİZ…Kaynak: YAVUZ ATAR’a SÜRPRİ - Dinçer Suroğlu

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Erdal 2 ay önce

Bu nasıl bir cemaatle mucadele.Erdoganı cuvallattilar yine.

Avatar
Doruk 2 ay önce

bu masıl bir dunya.

Avatar
Emrullah 2 ay önce

Yuh be

Avatar
sanemgazi 2 ay önce

http://www.flasgazetesi.com.tr/m-haber-15776.html