Dursun ÇİÇEKten ; DAEŞ Militanına Suç duyurusu.

Suriye'de kullanma tarihi biten ve yerini PYD bırakan paravan teröristler şimdiler de, ATATÜRK'e hakaret için kullanılıyor. İstanbul Milletvekili Dursun Çicek duruma el koymasa haberimiz olmayacaktı. İşte Çicek'in savcılık suç duyurusu:

Dursun ÇİÇEKten ; DAEŞ Militanına Suç duyurusu.

Suriye'de kullanma tarihi biten ve yerini PYD bırakan paravan teröristler şimdiler de, ATATÜRK'e hakaret için kullanılıyor. İstanbul Milletvekili Dursun Çicek duruma el koymasa haberimiz olmayacaktı. İşte Çicek'in savcılık suç duyurusu:

Mehmet Gültekin DuruşGazetesi
Mehmet Gültekin DuruşGazetesi
27 Temmuz 2017 Perşembe 18:06
Dursun ÇİÇEKten ; DAEŞ Militanına Suç duyurusu.
SAKARYA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI ARACILIĞI İLE
 
SAKARYA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA
 
ŞİKAYETÇİLER : İstanbul Milletvekili Dr.Dursun Çiçek
 
ŞÜPHELİ: Halis BAYANCUK (DAEŞ’TEKİ KOD ADI: EBU HANZALA)
SUÇ: 5816 Sayılı Kanunu ihlal etmek
SUÇ TARİHİ:21 Temmuz 2017
AÇIKLAMALAR :
 
01- Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret eden veya söven kimse 5816 Sayılı Kanuna göre bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Atatürk'ü temsil eden heykel, büst ve abideleri veyahut Atatürk'ün kabrini tahrip eden, kıran, bozan veya kirleten kimseye bir yıldan beş yıla kadar ağır hapis cezası verilir. Yukarıdaki fıkralarda yazılı suçları işlemeye başkalarını teşvik eden kimse asıl fail gibi cezalandırılır.
01.01- Aynı suçlar; iki veya daha fazla kişi tarafından toplu olarak veya umumi veya umuma açık mahallerde yahut basın vasıtasıyla işlenirse hükmolunacak ceza yarı nispetinde artırılır.
 
01.02- Bahse konu suçlar zor kullanılarak işlenir veya bu suretle işlenmesine teşebbüs olunursa verilecek ceza bir misli artırılır.
 
01.03- Bu kanunda yazılı suçlardan dolayı Cumhuriyet savcılıklarınca re'sen takibat yapılır. Bu kanunu Adalet Bakanı yürütür.
 
02.01-  Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi ruhuna 5816 sayılı Kanuna Muhalefet suçunu maddi ve manevi unsurları ile birlikte kamuoyu önünde alenen işlemiş ve suçüstü yakalanmıştır. İşlenen suça ilişkin olarak suçüstü halini gösteren ve kamu vicdanını sızlatan bilgi ve belgeler EK-1’de inceleme ve takdire sunulmuştur.
 
02.02-Halis Bayancuk’un asıl hedefi; Çağdaş Cumhuriyetin sembolü olan Atatürk manevi ruhunu  ve Cumhuriyeti ortadan kaldırmaktır. Suç duyurusuna konu işlem ve eylemlerin esas amacının; Cumhuriyet’e ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu ATATÜRK’e karşı bir siyasi kalkışma için kamuoyu yaratma, kendi seçmenini siyaseten etkileme, saltanat özentisini canlı tutarak iktidar partisi yöneticilerine mesaj gönderme, şeriata dair olan özlemlerini dile getirme.
 
. Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e halkın sevgi ve saygısının HER ALANDA HER ZAMAN KORUNMASI GEREKEN BİR MİRASTIR.
 
 
 
DELİLLER : Eklerde sunulan bilgi ve belgeler ile suça konu eyleme yönelik olarak resen toplanacak diğer yasal deliller.
 
NETİCE VE TALEP   : Yukarıda açıklanan ve resen soruşturulacak nedenlerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret eden işlem ve eylemlerin yasal bir gereği olarak;
 
 
01- Suç duyurusuna konu eylem ve işlemleri nedeniyle 5816 sayılı Kanuna Muhalefet suçlarından şikâyet edilen şahıslar hakkında kamu davası açılmasını saygı ile arz ve talep ederim.
 
 
 
 
 
                                                                                              Dr. Dursun ÇİÇEK
                                                                                             
 
EKLER:
EK-1: İşlenen Suça İlişkin Belge, Haber ve Bilgiler
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.