GAZI REKTÖRÜ USLAN'A 12' DE 12 12 SORU !

Elimize ulaşan bilgiler doğrulusunda; Gazi Üniversitesi Rektörlüğünce, Geçmişte FETÖ mağduru olan davacı personele; "cemaatle bağı olan kurum içinde bildiğiniz kişiler var mı diye hiç soru sormadığını, bir bilgi, belge ve yardım talebinde de bulunmadığı" ve FETÖ kovuşturmaların yüzeysel bir eksende sürdürüldüğü ifade edilmektedir.

GAZI REKTÖRÜ USLAN'A 12' DE 12 12 SORU !

Elimize ulaşan bilgiler doğrulusunda; Gazi Üniversitesi Rektörlüğünce, Geçmişte FETÖ mağduru olan davacı personele; "cemaatle bağı olan kurum içinde bildiğiniz kişiler var mı diye hiç soru sormadığını, bir bilgi, belge ve yardım talebinde de bulunmadığı" ve FETÖ kovuşturmaların yüzeysel bir eksende sürdürüldüğü ifade edilmektedir.

Mehmet Gültekin
Mehmet Gültekin
28 Ekim 2018 Pazar 16:46
GAZI REKTÖRÜ USLAN'A  12' DE 12 12 SORU !
Rektör İbrahim Uslan'a soruyoruz: 
1.  YÖK Başkanı Saraç'ın Rektörlere talimatı ve ilgili KHK'lar gereği;  Gazi Üniversitesi Rektörü tarafından ihraç edilen kaç cemaat zanlısı hakkında, eş zamanlı olarak;  Rektör ön yazısı  re ‘sen savcılıklara da suç duyurusunda bulunulmuştur?


2.  Kaç adet personele "gri personel" kategorisinde işlem yapılarak idarecilik görevlerinden el çektirildi?


3.  FETÖ  ve iltisaklılar kapsamında bazı akademik personelin soruşturma evraklarında bilerek, alenen usul (şekil) yanlışları yapıldığı ve idare mahkemelerine dosyaların bu şekilde gönderildiği ve esastan kapsamlı sorulara ve şikâyetçi ifadelerine  yer verilmediği  ve savcılık incelemesinden kaçırıldığı iddiası doğru mudur?


4.  Doğru ise, bu idari soruşturma işlemlerini düzeltmek amaçlı hukuk müşavirliğinin bir çalışması var mı?


5.  Gazi üniversiteli (cemaatin bizzat mağdur ettiği) öğretim elemanları ile ilgili olarak;  Yeni rektörün, 15 Temmuz öncesi idari  işlemler ile ilgili bir  çalışma başlatmadığı  ve FETÖ mağduru davacıların kazandığı geçmiş  tüm idari davaları temyize götürerek sahiplenildiği ve personelin mağduriyetlerinin devam ettirildiği  iddiası doğru mudur?


6.  15 Temmuz sonrası atanan Yeni rektör; Cemaatçilikten Sincan ceza evinde halen tutuklu olan eski Rektörün, rektör yardımcılığını yapmış mıdır?7.  Rektörlüğün idare mahkemelerindeki  davacı dosyaları ile  ilgili olarak;  kanunsuz emir baskıları/telkin  ve  mobbing uygulamaları nedeniyle  son zamanda kaç Üniversite avukatının  mobbing yapılarak  işine son verilmiştir ? Bu avukatlar ile idare mahkemesi üyeleri arasında bir dava takip/yönlendirme süreci yaşanmış mıdır?


8.  Önceki  Fen bilimleri enstitüsü müdürü ve Mimarlık fakültesi eski bölüm başkanlarından M.Ş' nin cemaatçilik dosyalarını  bilerek işleme koymayan ve savcılıklara  iletmeyen bizzat Rektörün kendisi midir?


9.  Gazi Üniversitesi rektörünün cemaat zanlısı personel  hakkındaki şikayet ve duyumları savcılığa bildireceği yerde müşteki personel hakkında sözde idari  soruşturmalar açarak  "soruşturma yöntemini" ; mağdur kişiler üzerinden belge üretme, mobbing ve baskı aracı olarak kullandığına dair yapılan savcılık şikayetlerin sonucu ne olmuştur?


10.  Son 4 sene içerisinde, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine tez danışmanı atanmayarak kaç öğrenci pasif sürece itilmiştir? Kaç öğrenci hukuksuz bir şekilde ilgili programlardan ilişiğini kesmek zorunda bırakılmıştır?


11. YÖK Başkanlığı içinde şu ana kadar, FETÖ bağlamında bir ihraç yapılmış mıdır? Haklarında Paralel Yapı kapsamında dava açılan kaç YÖK idari ve akademik  personeli vardır?


12. Hakkında FETÖ yayınevi ortaklığı olduğu bilinen şikayete konu  bir YÖK üyesinin  şu anda Cumhurbaşkanı danışmanı ve kurul üyesi  olduğu iddiası doğru mudur?
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.