ŞEHİR PLANCILARI ODASI ANKARA KENTİ MEtROPOLİTAN ÜNİTE PLAN SORUMLUSUNA SORULAR.

DURUŞ olarak soruyoruz....

ŞEHİR PLANCILARI ODASI ANKARA KENTİ MEtROPOLİTAN ÜNİTE PLAN SORUMLUSUNA SORULAR.

DURUŞ olarak soruyoruz....

Mehmet Gültekin DuruşGazetesi
Mehmet Gültekin DuruşGazetesi
15 Temmuz 2017 Cumartesi 20:35
ŞEHİR PLANCILARI ODASI ANKARA KENTİ  MEtROPOLİTAN ÜNİTE PLAN  SORUMLUSUNA SORULAR.

13 Ocak 2017 tarih 116 sayılı  Ankara ana plan belediye meclis kararında geçen ; 2. sayfa 2. paragrafın son cümlesine neden bilerek dava açmadınız? Bu hükümle ilgili özel bir beklentiniz mi  vardır?


1.ODTÜ koruma amaçlı imar planına  ve  2. 3. yola açtığınız  kaç davanız var ? Ne aşamada?

Dava dilekçelerinin bir örneğini gazetemize ulaştırmanız mümkün mü?

Hangi Ana plana göre dava açtınız.Bu davalar yol güzergah  iptal davası mı? yoksa sit alanı davaları mı? 


2.Gazi üniversitesi Ankara ulaşım ana plan ofisi ve Ulaşım ana planı zımbırtısını sanki bir matah planmış gibi ve ısrarla onaylanmadığından bahisle asıl ulaşım ana planı olan onaylı  100.000 ölçekli ÇDP 2038 planı hakkında susukunluk orucuna girmenizin nedeni nedir.?


3. Gazi plan ofisi yöneticileri ile bağlantınız nedir? Projenin başında bulunan,  Makina mühendisi bir şahsın ve bir işletme kökenli, diğer kişinin odanız üyelik durumları nedir.?


4.15 Temmuz sonrası idare mahkemelerinde dava kazanamaz olduk sözünün sahibi Şube Başkanı Emre Sevim'in; 15 Temmuz öncesi  Gökçek'e karşı kazandığı kaç imar davası vardır ? 


5. 15 Temmuz meydanı isim değişikli davası açarken;  Ankara çevre düzeni onaylı imar planına 2038  planın tümünün iptali istemiyle, İdare mahkemesinde dava açmak aklınıza  gelmedi mi?


6. İdare mahkemesinde  esastan, Dava açmamanızın  özel bir nedeni var mı? 


7.ÇDP 2038 planı, Ankara ulaşım planının bir parçası ve uzantısı  olduğu bilindiği halde ve ilgili mekansal planlama yönetmeliğinde; ...."Gerekirse ÇDP planı ile uyumlu olur" ibareside malümunuz olduğu üzere;  Gazi üniversitesinin yaptığı ve belediyeye 2014 sonunda  teslim ettiği planı;  neden diğer Ana plana inat kutsuyorsunuz? 


7.Ortada bir paralel ana plan varsa  ve o plan AUAP 2038 ise; siz asıl plan yerine,  paralel ulaşım ana  planının  noter tastikli 50.000 ölçekli plan paftaları eklerini  ve analiz etüd çalışmalarını şimdiye kadar  bildiğiniz halde neden gündeme getirmediniz.? Yoksa tavşan plana sözde dava açıp iptalini sağlayarak, Ankara çevre düzeni 2038 planına meşruiyet kazandırma peşinde mi koşuyorsunuz?8. Bu konuda üyelerinizi ve meslek camianızı ve başta biz kamuoyunu aydınlatacak bir basın açıklaması yapmayı düşünüyor musunuz? Yoksa yaz tatili döneminde, Gökçek ODTÜ  2. ve 3. yollar ve AOÇ  için alana iş makinalarını soktuktan  sonra mı, bir  basın açıklamasında bulunmak istersiniz?


9.AOÇ'yi dikeyde bölecek yeni  ana yol önerisi hakkında ne düşünüyorsunuz?


10. Monoray , raylı ulaşım türüne karşı olmanızın nedenleri teknik gerekçeli midir? yoksa uluslararası  Metrobüs Taşıt kartelinin, ülkemiz üzerindeki dayatmacı ulaşım  politikalarına uygun olmadığı için midir? Yoksa ODTÜ rektörünün özel  ricasından mı  kaynaklıdır?


Meslek odası sorumluluğu ve DURUŞ'uyla cevaplarınızı bekliyoruz.


DURUŞ GAZETESİ 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cengiz 1 ay önce

Yeni CDP'ye dava bile açmadılar sov yapıyorlar.

Avatar
Ali ergin 1 ay önce

Hepsi işin içinde ortak onlar.

Avatar
Ne duruşu 1 ay önce

6 aydır yayınlarının yüzde 60 i ankara ulaşım ana planı ve çdp 2038 üzerinde dolanan duruşun bu ankara sevgisinin sebebi nedir izmirin bir ilçesinde gastecilik oynayan yarı atatürkçü yarı solcu birazda mezhepçi bu sev sitesinin bu ankara aşkını anlayabilmiş değiliz. Süslü lafları bırakın gerçekleri konuşun

Avatar
berk atasoy 1 ay önce

Gökçek odalara ayar mı verdi?
http://www.flasgazetesi.com.tr/m-haber-15665.html

Avatar
Kazim 1 ay önce

Tavsan atlete dava ac asıl yarişmacı koşmaya devam.

Avatar
Kadir 1 ay önce

Kamil Koç seyahat acentasının sponsör olduğu proje bu kadar olur.

Avatar
kocasinan 1 ay önce

http://istanbul.indymedia.org/tr/haber/%C5%9Fpo-ba%C5%9Fkan%C4%B1-orhan-sar%C4%B1altun-akp-milletvekilli%C4%9Fine-soyundu

Avatar
naxan aksoy 1 ay önce

http://www.hurriyet.com.tr/hastane-yolunda-ilk-kazma-haftaya-40509492