Tahir Çalgüner Yazdı: Ankara'da Matruşka Yavru ve Ana plan Skandalında; ODTÜ Yollarını Anlama Klavuzu.

Bugün Vişnelik ODTÜ tesislerinde Mezunalar derneği bir panel yaptı.İzledim.Bilgisiz ve gelişmeleri yakından izlemeyen katılımcıların gürültülü ve hamaset içinde yaptıkları beylik konuşmaları izledim.Üzüldüm.

Tahir Çalgüner Yazdı: Ankara'da Matruşka Yavru ve Ana plan Skandalında; ODTÜ Yollarını Anlama Klavuzu.

Bugün Vişnelik ODTÜ tesislerinde Mezunalar derneği bir panel yaptı.İzledim.Bilgisiz ve gelişmeleri yakından izlemeyen katılımcıların gürültülü ve hamaset içinde yaptıkları beylik konuşmaları izledim.Üzüldüm.

Mehmet Gültekin DuruşGazetesi
Mehmet Gültekin DuruşGazetesi
31 Temmuz 2017 Pazartesi 10:38
Tahir Çalgüner Yazdı: Ankara'da Matruşka Yavru ve Ana plan Skandalında; ODTÜ Yollarını Anlama Klavuzu.

Öncelikle, mezunlar ODTÜ yollarına geçit veren eski rektöre diyemediklerinin acısını  yeni rektörden çıkaracaklarmış gibi bir izlenim aldım.


Açılan davalalr ve sonuçları hakkında bir bilgileri de yok.Ana plandan haberleri  yok.Konuşup duruyorlardı.Sıkıldım.Çektim gittim.Lazelinde iki duble aslan sütümü içtikten sonra eve geldim.


Sevgili ODTÜ'lü Arkadaşlarım, Öğrenciler ve Mezunlar; 


1. ODTÜ yolları vaktiyle eski rektörünüz ve yenisiyle bayarak yarışına konu bir danışıklı dövüştür.Çok yakın zamanda başta Mİlliyet ve Hürriyet gazetesinde sanki ODTÜ yönetimi yola karşıymışda istemiyormuş da şeklinde haberler ile karşılabiliriz.


2.Meslek odaları, Ankara çevre düzeni planı 2038 yeni ana plan üzerinden davaları güncellemedi ve ana plana iptal davası açmadığı için Aoç ve ODTÜ yol  davaları da bir bir düşecek.Bunu bilerek yapıyorlar.Kaldı ki; 116 sayılı belediye meclis kararında yazılı hüküm gereği bilindiği halde bunu da mahkemeye iletmeyen Meslek odaları.Basına da haber yaptırmadılar.


3.Dolayısıyla; başta  ODTÜ Rektörü olmak üzere,  Gazi üniversiresi, Meslek odaları, Gökçek, Tasdelen ve  Belediye meclis üyeleri, Zübeyde Duman kaltağı  ve Ana akım  basının Ankara  haber müdürleri, Ali İnandım'larla,  aynı anda yolculuk yaptığı şark ekspresinde gider gibiyiz.ODTÜ kampüse hancer  saplayanlar bunlar.Hepsinin bu agatha vari  kentsel  ortak cinayette payı var.


4.AUAP 2038 planı diye 1/ 50.000 ölçeğinde bir uyduruk tavşan  plan  yapıldı ve  sozde analizlerle süslenmiş .Bu plan yavru plandır.Meslek odaları sözde,  laf olsun diye bu ulaşım  plana dava açıp, bakın biz  ana plana dava açtık diyebilirler.Asıl matruşka plana yol vermek için.Asıl ana plan, aynı kişilerce  yapılan 1/100.000 ölçekli  onaylı Ankara çevre düzeni planı 2038'tir ve şeytanı içine gömdükleri  büyük resim orada saklı.Sakın oyuna gelmeyin.Yaklaşık 8 aydır herkesi oyalıyorlardı duyulmasın diye. İdare mahkemesinde İptal davasıda açmadılar...bilerek.!!!


5.. Yapılacak tek şey; durumu iyi analiz etmek.Ve yol yakınken öncelikli olarak bu seri planlar ve seri kent cinayetlerini işleyen ekipten tek tek hesap sormak.Siyasi populizm üzerinden değil.Süreci iyi analiz eden teknik ve bilimsel açıdan konuya yaklaşan ve planları sorgulayan analitik ve derin analizci bir yaklaşım ile yaklaşıldığında aslında bu yolların yani odtü 2. yol ve 3. yol'un anlamsız güzergahlar olduğu görülecektir.Aradan geçen 4 sene içinde ODTÜ 2. yolun nereden geçeçeğini anlamış  bulunmaktasınız. 3.Yolun güzergahını da şematik olarak tekrar yazıma ekledim.Yok orasıymış yok burasıymış.....yollar birbirine karıştı.Biz o yolu demedik bakan şu yolu  dedi.Rektör o yolu kastetmemişti ...vay efendim ana planlar karıştı aslında iki farklı ana plan varmışmışta gibi !!  falana filana kelime oyunlarına  gerek kalmadan, tekrardan 3.  yol güzergahını  sizlerle paylaştım.Mücadelede "yol haritanızı"  çizin diye.


Kolay gelsin.

Bu yaz çok sıcak geçecek.

Kontrollü ve danılıklı dövüşlere ve  ebem karı polemik dövüşcülerine dikkat!! 

Haşlanan kurbağaya  oynanan oyun misali, sudan çıkmış balık olmamak...sazana gelmemek için.

ODTÜ Ölmedi....adeta yaşadını haykırır gibi.Ama biraz  da gayret.

Son Güncelleme: 31.07.2017 10:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Can kuzgun 3 hafta önce

inşAllah bu plana dava acarlar meslek odaları 21 agustos'a kadar.

Avatar
Gulay gul 3 hafta önce

Eskisinin tıpkısinın aynısı bir plan.

Avatar
Ahmet 3 hafta önce

resimdeki yeni plan; ulaşım kararlarini iceren resmi Ankara cevre duzeni plani 2038 oluyor.

Avatar
kazum ün. 3 hafta önce

Cemaatciler ile Gökçek'in ortak ana planı olur bu çalışma.