Tahir Çalgüner yazdı: Yargısız infaz mi, Hukuksuz Yargı mı?

Vakaların Hukukiliğini sorgulamayan, kanuni bir gerekçe de bulamayan bazı hakimlerin kendini kanun yapıcı yerine koyarak verecekleri, "tam kanunsuzluk" hakim kararlarına şahit olacağımız, topun taça atıldığı günlere girmiş bulunuyoruz.Adına YARGI DEVLETİ diyorlarmış.

Tahir Çalgüner yazdı: Yargısız infaz mi, Hukuksuz Yargı mı?

Vakaların Hukukiliğini sorgulamayan, kanuni bir gerekçe de bulamayan bazı hakimlerin kendini kanun yapıcı yerine koyarak verecekleri, "tam kanunsuzluk" hakim kararlarına şahit olacağımız, topun taça atıldığı günlere girmiş bulunuyoruz.Adına YARGI DEVLETİ diyorlarmış.

Mehmet Gültekin DuruşGazetesi
Mehmet Gültekin DuruşGazetesi
20 Ağustos 2017 Pazar 21:59
Tahir Çalgüner yazdı: Yargısız infaz mi, Hukuksuz Yargı mı?

Esasa girmeyen şekil  hukukunu kendine siper edinen ,dosyalara özel şeklen içtiat kararı oluşturmaya yönelik kendi kafalarına göre aldıkları kararlar  ile hukuki rüştünü ispat etmeye yönelik gelişmeler yakındır.Müktesap hak yani kazanılmış hukuk doktirine göre: belli yaş veya doğum tarihi esas alınarak,; 


bir kısım insanın,  yeni yargı kuraları ile bağımlı olması üstü yaşların  bildiğimiz eski siteme göre HUKUK DEVLETİ  kurallarına göre işleyen sisteme tabi olmalarının bir refarandum ile halka sorulması gerekebilir diye düşünüyorum. Yani  hani olur ya,  ileride bir fiili durum oluşurda  ve  bu fiili durum noktasında adil yargının bekası için  diyorum.Acaba  önceden bu konu hakkında bir referandum yapılsada, inim inim kripto baskıları  altında inleyen binlerce yargı emekçisinin sorunlarına bir çare mi aransa. Bu işin adı konsa da...Onlarda hangi alanda yargı faaliyeti yütüteceklerine şimdiden karar verirler ve yollarını ona göre çizerler diyorum.Eğer davacı mennun davalı memnun, Hakim memnunsa , neden olmasın? 


Önemli olan hakimlerimizin mutluluğu...kafayı yastığa koyduklarında  derin bir uyku.Kubbede hoş bir seda....


Yoksa eskiyle yeni farketmez mi diyorsunuz? Nasılsa üstten budadın mı....alttan filizleniyor da denebilir.Cemaat halen işbaşındayken! Kırk satır mı kırk katır mı?

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
alican 1 yıl önce

Meslek Odası`nı üstlenilen planlama hizmeti hakkında doğru bilgilendirme sorumluluğu

29. Kent ve bölge plancıları üstlendikleri planlama işlerine ilişkin bilgiyi (örnek olarak planlama işinin niteliği ve kapsamı, planlanacak alanın büyüklüğü vb) Mesleki Denetim Uygulamasını yürüten organ olarak Meslek Odasından gizleyemezler.

Avatar
Önder 1 yıl önce

o gün seçilmiş ODTÜ rektörü koruma amaçlı imar planı diye bir şeye soyunarak ODTÜnün parçalanmasının önünü açtı. Hem de bütün Türkiye bu planların, kanunların rolünü çok iyi bildiği halde bu adımı attı. Şimdi ise atanmış rektör bu konuda çatışmayacağını söylüyor. Ortada bu işi ayyuka çıkarmış bir tane belediye meclisi üyesi yok. Buradan bakılırsa bu işin hiç mi hiç şansı yok. Ama zaten buradan baktığımız için yıllarca kaybetmedik mi?

Kazanmanın yolu çok basit. Bunun kararını veren, kararına ses çıkartmayan, karara karşı çıkıyormuş gibi yapana ulaşın. Sadece ona ulaşmanız bile işini ciddiye almasını sağlayacaktır. Sadece konuyu bildiğiniz, mekanizmayı anladığınızı göstermeniz bile yetecektir. Unutmayın, onların her yıl 29 milyar dolar kira geliri ile oluşturacakları bir sağlık holding” hayalleri var. I

Avatar
Abuzer mutlu 1 yıl önce

rektörlük hep konuyu kamuoyunun "bilmesi gereken" ile sınırlandırmayı tercih etti. mesela plan'da yapılan değişiklik ile eymir’e ayrı bir plan yapma yolu açıldı. eymir gölü , böylece odtü’den ve plandan da kopartılarak bir başka rant yolu açılmış oldu. belki biz bunu söyleyince rektörlük bunu da konuşmaya başlar.
• rektörlük o kadar her şeyi biliyordu ki, hep gereksiz adım atarak kamuoyunu yanlış yönlendirdi. mesela koruma amaçlı imar planına itirazlar yürütmeyi durdurmuyorken, 11 ekim’de rektörlük attığı mail ile plana itiraz edeceğini söylüyordu. yani iş işten geçmişken böylesi bir adım atarak hep kafa karıştırdı.
• ve son konu, 11 ekim’de rektörlük attığı mail ile bayramda inşaatın başlamayacağını söyledi. neden böyle dedi acaba? kimse nöbet tutmasın diye mi? çok da başarılı oldu ve bayram akşamı 5 bin ağaç kamuoyunun gözü önünde katledildi. odtü’ye polisin girmesi tarihi bir olayken, kepçeler, greyderler, 150’den fazla kamyon, tomalar, akrepler, belediye milisleri girdi. rektör v