Tahir Çalguner yazdı:Millet olmak yada Ümmet kalmak...işte bütün mesele bu!

Sorgulayan düşünen ve itiraz eden idrak kabiliyeti yüksek, Millet şuurunu içselleştirmektir Millet olabilmek. Bir ümmet yaratmak ise; bunun tam tersi ile mümkündür.

Tahir Çalguner yazdı:Millet olmak yada Ümmet kalmak...işte bütün mesele bu!

Sorgulayan düşünen ve itiraz eden idrak kabiliyeti yüksek, Millet şuurunu içselleştirmektir Millet olabilmek. Bir ümmet yaratmak ise; bunun tam tersi ile mümkündür.

Mehmet Gültekin DuruşGazetesi
Mehmet Gültekin DuruşGazetesi
31 Ağustos 2017 Perşembe 02:34
Tahir Çalguner yazdı:Millet olmak yada Ümmet kalmak...işte bütün mesele bu!

Ümmeti bir istikrar aracı ve gaza kolaylıkla gelen bir mekanızma olarak görürseniz,talimat ve söylemlere, itahat kültürü ile bir müddet yol alabilirsiniz.Ama kalıcı olmaz.Çünkü ümmetlerinde bir ara düşüneceği ve kardeşim biz ne yapıyoruz diyeceği bir dönem gelebilir.Atatürk bir millet yaratmış ve ümmeti,  millet olma yolunda dönüştürecek bir dizi devrim ile sosyal reformları yapmıştı.Ancak gelinen noktada;  bunun yarı yarıya başarıldığı yada yarı yarıya toplumda tuttuğu anlaşılıyor hatta diğer partilerdeki partici ümmet bloğunu da üzerie eklersek, toplum içindeki  bu oran en az% 60 ve üzerinedir.Ümmetler arasındaki çıkar ve davul tokmak  kavgası Türkiye'yi nerelere getirdi...Sonuçlarını gördük.Millet zaten ümmete karşıyken bir de mağdur edildi.FETÖ köpeği zehirlendi.Milletin 15 Temmudan önce ayağının altından  almaya çalıştıkları bu ümmet terör örgütünü şimdi kendileri yargılıyor.Ama ümmet bu ya. AKP İçindeki ümmeti de ayarlayarak hem kendilerinin kurtarılması için  hakim savcı nezlinde en hertürlü hokkabazlıkları yaparken,Erdoğan'ın altını oymayı da sürdürüyor.FETÖ  örgütü ile 15 Temmuz öncesi ve sonrası piyasada hiçbir ümmettten birkişi bile ortada yokken, Milletin Evlatları bunlarla mücadele ederken,  bir devlet yetkilisi seslerini duymuyordu.Milleti bundan sonrasında, FETÖye karşı hukuki haklarını ellerinden  alıcı ve  Milleti  birkere daha  mağdur edici bir süreç;Türkiye'de  yargı alanında başlar ise ; bunun adı ümmetin millete kalkışması ve toplumda paralel yapılanma yapmak anlamına gelirki;


Bunun sonuçları ve Faturası Erdoğan'a kesilir.Dolayısıyla Erdogan'ın bu dönemde ümmetinin dolduruşuna gelmeyerek,Milletine daha sahip çıkacağı ve Milletine destek olması gereken bir döneme girmesi gerekir. Kripto hergelelerin, Planlarını  bozmak gerekir.Haa...bunu yapar mı? Bilemem.Yapmazsa da canı sağ olsun. O da yeter ümmete.


% 51  bile çok gelir, % 50+1'e kalır işiniz Türk milleti nezlinde.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Zübeyde Duman Ölmez 1 yıl önce

Zübeyde Duman Ankara
Merhaba Grup Üyeleri
Bildiğiniz üzere bir süredir Tahir beyin paylaşımlarını takip ediyoruz. Sağ olsun bizi epey bilgilendirdi. Merak edip Tahir beyi biraz araştırdım. Hakkında bazı iddialar var. Ben pek ihtimal vermedim ama kendisine sormak istiyorum bizi aydınlatırsa sevinirim. Cevap verirken seviyeli olmasını tavsiye ediyorum.
İddia 1: 23 yıllık doktora öğrencisi iki farklı üniversiteden üç kere, dört farklı hocadan atılmayı, başarıp Tayyip affıyla geri döndü mü?
İddia 2: Kişilik olarak: tetikçidir, iftiracıdır. canı sıkılınca birilerini mahkemeye verir, dediler. Doğru mu?
İddia 3: Bana mobbing yapıldı” diye ortalığı aya kaldırıp açtığı mahkemeleri kaybetti mi? Kaybettiği davanın hala devam ediyor dediği doğrumu?
İddia 4: Aile büyüklerinin ismini ve çevresini kullanmaktan kaçınmayan gerektiğinde dava arkadaşlarını bile yanlış yönlendiren, adam kayırmadan cezalar almış,” biridir dediler (Daha fazlasını da söylediler ama ben inanmadım)

Avatar
Zübeyde Duman Ölmez 1 yıl önce

İddia 5: Hiçbir makalesi akademik çalışması olmayan ama tv-tv gezip ulaşım uzmanıyım diye beyanatlar veren bir kişidir diyorlar. Aslı var mı? Bilemedim. Özgeçmişi bomboş.
İddia 6: “Çabuk gaza geldiği için önce Ağabeyleri, sonra Ablaları tarafından kullanılmaktadır” diyorlar.
İddia 7: Bir Prof’un kapısındaki isimlikten “f” harfini söktüğü söyleniyor. (Yok artık…)
İddia 8: Psikolog R.D. tarafından verilen bir rapor olduğunu internette gördüm. (Ama içeriğini bilemiyorum. Geçmiş olsun. Acil Şifalar Dilerim)
İddia 9: Daha önceleri sahte hesaplar kullanarak sürdürdüğü hakaretleri şuaralar eşinin facebook hesabından sürdürdüğü söyleniyor.
İddia: 10: Yedekten girdiği ŞPO Ankara şubesinden disiplinsizlik sebebiyle atılmış, oda yönetimini telefon ile taciz etmekteymiş.(yazılarında odaya “sünepe” demesinin sebebi anlaşılmıştır.)
İddia 11: Ulusal kanaldaki bir röportajında alkollü olduğu için yayınlanmamış.

Avatar
Zübeyde Duman Ölmez 1 yıl önce

İddia 12. Önceleri CHPli (Atilla KART ve ilhan Cihaner üzerinden akrabaları kanalıyla), mağdur olduğun gerekçesiyle MHP (Oktay Vural’a yakınlaşmış), 17 Aralıktan sonra AKP (Koşa koşa sabah gazetesine gitmiş yine “mağdur” muş), Cumhurbaşkanlığı seçimi süresinde de İP li olduğunu hatırladığı konuşuluyormuş, HDP ye yakın sitelerde yazıları çıkıyormuş (bence gerçek çatı aday Tahir Ç. olmalıymış)
İddia 13. Ankara ulaşım ana planına düşmanlığının asıl sebebi, küfrettiği bir öğretim üyesinin kendisini odasında dövmesi (mahkemelikte olmuşlar) ve Danışmanına hakaret ettiği için asistanlığını yaptığı dersten, dersin hocası tarafından kovulmasıymış(bu hocalar şuan AUAP de çalışıyorlarmış)

Avatar
Zübeyde Duman Ölmez 1 yıl önce

İddia 14: Son oyunu ise Kendisinin uydurduğu mesnetsiz iddialara ODTÜ’yü Mimarlar odasını ve Şehir plancıları odasını ve enson da TGB'yi gazlayarak gündem oluşturmak yakında ortaya çıkacak başarısızlıklarına kılıf uydurmak için hazırlık yaptığı konuşuluyor. Kendisiyle alakalı yakında birkaç bomba patlayacağı konuşuluyor
Bunlar birer iddia cevaplamasını bekliyoruz. Bu iddialara cevap verinceye kadar da artarda yaptığı paylaşımları kesmesini bekliyoruz.

Avatar
Zübeyde Duman Ölmez 1 yıl önce

Zübeyde Duman Ankara
Gerçekten önemli bir sorum var sana tahir: Hem hükumetin gazetesinde, hem cemaatin gazetesinde, hem Kemalist sitelerde hem kürtçü sitelerde röportaj verip yazı yazıyorsun bunu nasıl beceriyorsun? Bu nasıl bir bağlantılar zinciridir? Merak ediyorum.

Avatar
Meltem 1 yıl önce

Rektör üniversiteyi şirketleştiriyor.Adına da yeni odtü diyor.