YöK ÜYESİ YAVUZ ATAR, CEMAATLE MÜCADELENİN NERESİNDE?

Yavuz ATAR hakkında Selçuk üniversitesi PDY mahkeme ifadeleri, Konya hakikatperver haber sitesi yayınladı.Yazuz Atar hakkında tutuklu öğretim üyelerinin verdiği ifadede şunlar soylendi:

YöK ÜYESİ YAVUZ ATAR, CEMAATLE MÜCADELENİN NERESİNDE?

Yavuz ATAR hakkında Selçuk üniversitesi PDY mahkeme ifadeleri, Konya hakikatperver haber sitesi yayınladı.Yazuz Atar hakkında tutuklu öğretim üyelerinin verdiği ifadede şunlar soylendi:

Mehmet Gültekin DuruşGazetesi
Mehmet Gültekin DuruşGazetesi
27 Temmuz 2017 Perşembe 18:14
YöK  ÜYESİ  YAVUZ ATAR, CEMAATLE MÜCADELENİN NERESİNDE?

"Ekibin YÖK’teki işlerini Yavuz  Atar hallettiEkibin YÖK'teki işlerini de YÖK üyesi  olduktan sonra Yavuz Atar'ın hallettiğini ve halen de Yavuz Atar'ın bu kişilerle yoğun bir ilişkisinin olduğunu biliyorum. Hatta tutuklu bulunduğum esnada aynı koğuşta yattığımız İbrahim Arslan Yavuz    Atar'a çok güveniyor ve o YÖK’te olduğu sürece bizim YÖK'ten ihracımızı yapmazlar diyordu. Bir de Mehmet Emin Zararsız isimli kişiye güvendiğini söylüyordu. Nitekim  bu saydığım kişilere hiçbir şey olmamıştır. Mehmet Emin Zararsız’ın Yavuz Atar ile birlikte Mehmet Ayan'ın  oğlunun düğününe geldiğini biliyorum.Sami Karahan Yurt  dışına kaçıncaya kadar bu ekip Sami Karahan ile sürekli bağlantı ve fikir alış verişi içinde idi.


Selçuk Üniversitesi'nde özellikle Hukuk Fakültesi'nde  oluşturdukları yapıyı korumak için yoğun bir gayret sarf ettiklerini biliyorum. Hatta 17/ 25 Aralık 2013'ten sonra paralelci olduğu herkes tarafından bilinen Yusuf Deniz'e doktora tezini bitirmeden kadro ilan edilmiştir. İlanı yapan dekan Ömer Ulukapı'dır. Ancak Bölüm Başkanı Mustafa Avcı idi. İstese ilanı yaptırmayabilir veya atanmasına engel olabilirdi. Ama Mustafa Avcı Yusuf Deniz'i çok seviyor ve öteden beri destekliyordu.Kaynak: FETÖ sanığı Arıkan, Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi yapılanmasını deşifre etti.Ülkücü öğretim üyelerine ise Selçuk üniversitesinde akademik mobbing yapılarak kadro tahsisi yapılmadığında Atar'ın rolü olduğu söylendi."


Yavuz Atar hakkında,  yapının üyesi olduğu, cemaaye  yardım,  yataklık  ve ortaklık içinde olduğuna dair; Ankara Cumhuriyet  Anayasal suçlarla Mücadele savcısı Alpaslan Karabay'a bilgi iletilmesine rağmen işlem yapmayan savcı hakkında Hakimler savcılar kuruluna şikayette bulunuldu. Dosyaya bakan savcının  bir senedir kasti görev ihmali içinde olduğundan 

bahisle, Savcının mahkemede tanık olarak dinlenmesini  ve hakkında işlem yapılması istendi.


Çifte kavrulmuş Paralel mi ?


Ayrıca Yavuz Atar'ın  Gülen cemaati yanısıra mason olduğu ancak masonluğunun  ise,  çok eskiye dayanmadığı da bildirildi.Yavuz Atar'ın idari yargı ve Danıştay nezlinde kendisiyle ilgili davaları takip ederek YÖK  denetleme kurulu vasıtasıyla adli yargılama öncesi kendisini sözde aklama çabadı  içine girdiği de biliniyordu.Üniverisiteler arası,  Cemaat koordinatörlüğü YÖK şubesi olarak nitelelenen  Yavuz Atar'ın Cemaat Mimoza ortaklığı olduğu ve  Sami Karahan'a  ait bir özel   avukatlık hukuk bürosu marifetiyle,  Gülenci hocaları aklayan Yök denetleme raporlarının bu büroda  yazıldığı ve imzalandığı da  iddialar arasında.Ayrıca Amerikan Yahudi dernekleri ile de ilişkisi olduğu basında yer bulmuştu.


Halen daha YÖK üyesi olan Atar, hakim karşısına çıkmadan YÖK'te ve Üniversitelerde paralelle mücadele hikayedir diyen şikayetci hocalar, yargıya "tam güvensizlik" fiili durumu oluşmuştur

görüşündeler.15 Temmuz öncesi Star gazetesi yazarı İkram Bağcı'ya açtığı tüm tazminat davalarını geri çeken Yavuz Atar'ın; Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur'un kendisine sorduğu sorulara da Yavuz Atar'dan bir cevap gelmemişti.


Fuat Ugur'un Yavuz Atar' a soruları


1. "Acaba Cumhurbaşkanlığı başdanışmanlığı göreviniz kesinleşmeden önce Kırgızistan’daki Manas Üniversitesi’nde boş bulunan mütevelli heyet üyeliğine atandınız mı? Malum Manas Üniversitesi FETÖ’cülerin Orta Asya’daki karargâhı olarak niteleniyor. Sizin için orası ceza mı yoksa kurtuluş muydu?


2- Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanısınız ama bakın Cumhurbaşkanı’nın yeğeni Cengiz Er’in haber sitesi Süperhaber’de sizin bu göreve atanmanızla ilgili neler yazıyor: “Prof. Dr. Yavuz Atar YÖK üyesi. Üstelik sıkı bir FETÖ'cü olarak biliniyor.


Prof. Atar geçtiğimiz günlerde YÖK tarafından güya uzaklaştırılıyor, diye Kırgızistan'daki Kırgız-Türk Manas Üniversitesi'nin Mütevelli Heyeti Üyeliğine atandı. Kırgızistan, FETÖ'nün en güçlü olduğu ülkelerin başında geliyor. Nitekim geçtiğimiz günlerde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, FETÖ'nün bu ülkede darbe yapabileceği konusunda uyaran bir açıklama yapmıştı.”

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.