Erdoğan seçim konuşması yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çocuklara dağıttığı hediyelerin ne olduğunu bilmeden yalan yanlış ifadeler kullandığını belirterek, "Kılavuzu karga olanın… E biliyorsunuz benim söylememe gerek yok. Biz çocuklara bir boyama kitapçığı dağıtıyoruz, o bunu anlamıyor, anlamak istemiyor. Ona bu aklı verenler kimler ise onu bu yanlışların içerisine sokuyorlar" dedi.

Erdoğan seçim konuşması yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çocuklara dağıttığı hediyelerin ne olduğunu bilmeden yalan yanlış ifadeler kullandığını belirterek, "Kılavuzu karga olanın… E biliyorsunuz benim söylememe gerek yok. Biz çocuklara bir boyama kitapçığı dağıtıyoruz, o bunu anlamıyor, anlamak istemiyor. Ona bu aklı verenler kimler ise onu bu yanlışların içerisine sokuyorlar" dedi.

Ulaş Üstündağ
Ulaş Üstündağ
30 Ocak 2015 Cuma 16:26
Erdoğan seçim konuşması yaptı
 KIRŞEHİR (ANKA) -Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çocuklara dağıttığı hediyelerin ne olduğunu bilmeden yalan yanlış ifadeler kullandığını belirterek, "Kılavuzu karga olanın… E biliyorsunuz benim söylememe gerek yok. Biz çocuklara bir boyama kitapçığı dağıtıyoruz, o bunu anlamıyor, anlamak istemiyor. Ona bu aklı verenler kimler ise onu bu yanlışların içerisine sokuyorlar" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli açılışlar için bulunduğu Kırşehir’de, belediye başkanlığını ziyaret etti. Belediyeye gelişinde Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, diğer ilgililer ve çalışanlarca karşılanan Cumhrubaşkanı Erdoğan, belediye girişinde kendisini bekleyen vatandaşları selamladı. Belediye ziyaretinin ardından, Hoca Ahmet Yesevi Camisi'ne yürüyerek giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma Namazı’nı burada kıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, namaz çıkışında yoğun sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları selamladı. Erdoğan, Valiliği de ziyaret etti.

Erdoğan, daha sonra ise Cacabey Meydan’ındaki toplu açılış töreninde halka seslendi. 10 Ağustos’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerin de Kırşehir’in yüzde 53 oy oranı ile kendisine destek verdiğini anımsatan, Erdoğan, Kırşehirlilere desteklerinden dolayı teşekkür etti.

19 eser ve hizmetin açılışını yaptıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde sizlere bir söz vermiş, farklı bir Cumhurbaşkanı olacağımı söylemiştim. Halkın oyları ile seçilmiş bir Cumhurbaşkanı olarak ülkeyi, devleti, Milleti ilgilendiren her konunun, her meselenin takipçisi olacağını söylemiştim. Bu makamda 5 ayımızı geride bıraktık. Bu 5 ay içinde 16 ülkeye resmi ziyaretlerde bulunduk. Türkiye’de 3 Devlet Başkanını, 6 Cumhurbaşkanını, 7 Başbakanı ve diğer üst düzey devlet adamlarını ağırladık. Türkiye ve dünyada 8 Uluslararası zirveye katıldık. 5 ay içerisinde çıkarılan onlarca Kanunun inceledik onayladık. Durmadan, duraklamadan, ara vermeden ‘durmak yok yola devam’ dedik” diye konuştu.

On yılların birikmiş sorunlarını tek tek çözüme kavuşturduklarına vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’nin emin ellerde olduğunu son derece sağlam zeminde geleceğe ilerlediğini ifade etti.

Geçen hafta yaptığı Afrika gezisinden izlenimlerini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhalefetin “Ne işiniz var Somali’de” eleştirilerine, “Bizim Somali’ye el uzatmamız önce insani bir vazifedir, tarihi vazifedir. Biz 81 vilayetimizde 780 bin kilometrenin tamamı ile 78 milyonun her biri ile ilgileniyoruz. Ama biz onlar gibi küçük düşünmüyoruz, biz büyük düşünüyoruz. 'Sizin 10 bin kilometreyi aşkın mesafeden gelipte Irak’ta ne işiniz var, Kobani’de ne işiniz var, Afganistan’da ne işiniz var...' Siz eğer güçlü bir ülke, güçlü bir imparatorluğun varisiyseniz böyle düşünemezsiniz. Biz küçük düşünmüyoruz, büyük düşünüyoruz, varız var olacağız. Gündemi belirlenen bir Türkiye yok artık, Gündem belirleyen bir Türkiye var, bunu böyle bileceğiz” cevabını verdi.

-“TÜRKİYE’YE DE, DÜNYAYA DA BİR KEZ DAHA REZİL OLDU”-

Dünyanın neresinde mazlum varsa, mağdur varsa oraya da uzanacakları mesajını veren Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti:

“Anamuhalefetin Genel Başkanı bu Somali ziyaretimde hastanede yapmış olduğum ziyarette meseleyi anlamadan, bilmeden oradaki dağıtmakta olduğum hediyeleri, çocuklara dağıttığım hediyeleri ne olduğunu bilmeden yalan yanlış ifade ile Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanına bir saygısızlık yaptı ve bu saygısızlığın sonunda da yine rezil oldu. Kılavuzu karga olanın… E biliyorsunuz benim söylememe gerek yok. Biz çocuklara bir boyama kitapçığı dağıtıyoruz, o bunu anlamıyor, anlamak istemiyor. Ona bu aklı verenler kimler ise onu bu yanlışların içerisine sokuyorlar. Hep siyasetteki bugüne kadar kullandığı argümanlar böyle çirkin oldu, montaj adayalı oldu, yalan yanlış haberlere dayalı oldu. Hadi onlar şuursuz, onlar edepsiz, Ana Muhalefet Partisinin Genel Başkanı da bu montajı gerçek sanarak almış, getirmiş mecliste grup kürsüsünde bu edep dışı, ahlak dışı montajı kullanıyor. Sonuçta ne oldu, kendisi küçüldü, kendisi küçük düştü. Türkiye’ye de, dünyaya da bir kez daha rezil oldu. Daha öncede bizim ziyaretimizin ardından, ne demişti! ‘bende gideceğim’, Kenya’ya gitti oradan döndü geldi. Bunların işi montaj, montaj, bunların işi montajdan başka, şantajdan başka, şantaja alet olmaktan başka, şantaja boyun eğmekten başka bir şey bilmez. Bunların kılavuzu paralel yapı, paralel yapı ile el ele, kol kola şimdi montaj sanatını öğrendiler bunu uyguluyorlar. Biz bunlara aldanmayacağız, işimize bakıyoruz, işimize bakacağız.”

-“YENİ TÜRKİYE’NİN TEMELLERİNİ ATACAKSINIZ”-

7 Haziran’da genel seçimlerin yapılacağını anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Seçim var, fakat bu seçimlerin önemli bir yanı şu; 2023. 2023 hedeflerine giderken Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bir şey söylemiştim. Neydi o; Yeni Türkiye. Bir de yarıda kalan bir şey vardı, başaramadık, oda yeni Anayasa. Şimdi diyorum ki yeni Türkiye ve yeni Anayasa için siz iradenizi tam manasıyla ortaya koymalısınız. Nasıl Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde millet iradesini ortaya koydu ise, sağlam irade ortaya çıktıysa, milli irade ortaya çıktıysa inanıyorum ki 7 Haziran’da da siz gerekli olan tavrı ortaya koyacak ve Anayasayı, yeni Anayasayı kuracak gücü ortaya koyacak ve yeni Türkiye’nin temellerini atacaksınız.”

Son Güncelleme: 30.01.2015 16:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.