CHP'li Cemal Erdem adaylığını açıkladı

CHP İzmir İl Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Erdem, CHP İzmir 2. Bölgeden milletvekili aday adaylığını açıkladı. Erdem, 7 Haziran genel seçimlerinde CHP'yi iktidara taşıyacaklarını söyledi

CHP'li Cemal Erdem adaylığını açıkladı

CHP İzmir İl Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Erdem, CHP İzmir 2. Bölgeden milletvekili aday adaylığını açıkladı. Erdem, 7 Haziran genel seçimlerinde CHP'yi iktidara taşıyacaklarını söyledi

Ulaş Üstündağ
Ulaş Üstündağ
02 Şubat 2015 Pazartesi 16:24
CHP'li Cemal Erdem adaylığını açıkladı
 CHP İzmir İl Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Erdem, CHP İzmir 2. Bölgeden milletvekili aday adaylığını açıkladı. Erdem, 7 Haziran genel seçimlerinde CHP'yi iktidara taşıyacaklarını söyledi

Çiğli Cemal Erdem'de bütünleşti

CHP İzmir İl Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Erdem, Çiğli'de geniş bir katılımla milletvekili aday adaylığını açıkladı. Coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Erdem'e CHP İzmir İl Disiplin Kurulu Başkanı Birol Soylu, CHP Çiğli İlçe Başkanı Utku Gümrükçü, CHP Çiğli eski İlçe Başkanı Ali Rıza Koçer, Prof. Dr. Halil Çivi, İzmir Pir Sultan Abdal Derneği Başkanı Cuma Kuzu, Makedon Göçmenleri Derneği Onursal Başkanı İslam Çiçekdağ, CHP İl Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Gün ve İl Disiplin Kurulu Üyeleri, muhtarlar da destek verdi.

7 Haziran genel seçimlerinde CHP'yi iktidara taşıyacaklarını söyleyen Cemal Erdem, konuşmasında AK Parti'ye yüklendi. AK Parti'nin adil davranmadığını ve yandaşlarına öncelik tanıdığını söyleyen Erdem "Sizlerle birlikte aydınlığa, hakka, adalete, demokrasiye ve CHP iktidarına yürüyoruz. Hep beraber yarınların türkülerini söyleyeceğiz. AK Parti'nin ekonomiyi, tarımı, eğitimi, sağlığı, adaleti, sosyal yaşamı, komşularımızla ilişkilerimizi, bağımsızlığımızı ve özgürlüklerimizi içine soktuğu çıkmazı anlatmamıza gerek yoktur. 13 yıldır gözümüzün önünde cereyan eden haksızlıkları hepimiz çok iyi biliyoruz. Adında "Adalet ve Kalkınma" olan partinin kimlere adil davrandığını, kimleri kalkındırdığını çok iyi biliyoruz. Ben Türkiye sevdalıları olan sizlerden bir şey talep ediyorum. CHP olarak çok önemli sorumluluklarla karşı karşıyayız. Yüreğimizde taşıdığımız barış ve özgürlük sevdamızı, bağımsızlık ve demokrasi sevdamızı, akıl ve bilimle geleceğe yürüme sevdamızı ülkemizi bölme sevdamızı asla kaybetmeyeceğiz. 7 Haziran genel seçimlerde CHP'yi iktidar, sayın genel başkanımızı da başbakan yapacağız. Bu talan iktidarının zamanı geçmiştir. Parti genel merkezimiz ve genel başkanımızın, aday belirlemede de halka başvurma kararlarının arkasında duracağına olan inancım tamdır. Katledilen Ali İsmail Korkmaz evladımız ve bütün Gezi Şehitleri'mizi, Soma ve Ermenek'teki iş cinayetlerinde yitirdiğimiz kardeşlerimizi rahmetle anıyorum. Acıları acımızdır" dedi

Ön seçim iktidara götürür

CHP Çiğli İlçe Başkanı Utku Gümrükçü, ön seçimin sadece bir aday belirleme yöntemi olmadığını, iktidar formülü olduğunu söyledi. Çiğli'nin sesini duyuracak bir milletvekiline ihtiyacı olduğunu belirten Gümrükçü "Çiğli'de 19 yaşından bu yana içinde bulunduğum, CHP'nin oyunu 6 binden 60 bine çıkarmış bir teşkilata başkanlık etmekten gurur duyuyorum. Biz CHP'liler olarak ön seçim istiyoruz. Çiğli'nin, İzmir'in ve tüm CHP teşkilatlarının sesini genel başkanımız duyacak ve istediğimizi vereceğine olan inancım tamdır. Biz ön seçim istiyoruz çünkü İzmir dışından İzmirli olmayan arkadaşlarımızın milletvekili olmasını istemiyoruz. Çünkü CHP örgütlerinde büyük emek harcayan üyelerimiz, belediye başkanı, meclis üyesi ve milletvekili olabilsin istiyoruz. Partide emeğin ön planda olmasını istiyoruz. Ön seçime aday belirleme yolu olarak yaklaşıyorlar. Ön seçim bir aday belirleme yöntemi değildir. Ön seçim bir iktidar formülüdür. CHP'de ön seçimlerde arzu ettiğimiz birliğe ve beraberliğe kavuşacağız. CHP'yi el birliği ile iktidara taşıyacağız. Çiğli'nin artık bir milletvekiline ihtiyaç var. Çiğli'de CHP'nin bayrağını göndere çeken sizler, milletvekili seçimlerinde de Çiğli'nin sesini tüm Türkiye'ye duyuracak bir milletvekili adayını çıkaracaksınız. 'Karşıyaka'da birlikte hareket ediyorlar, Çiğli'de birliktelik yok' anlayışını geride bırakmamız gerekiyor. Bütün aday arkadaşlarımıza sahip çıkmamız lazım. Cemal Erdem partimizde büyük emeği olan, 15 yıldır parti ideolojisinden bir santim sapmamış bir büyüğümüzdür. Hayırlı olsun. Başarılı olmasını diliyoruz. Şunu unutmamamız lazım. Aday belirleme yöntemi ne olursa olsun CHP'nin haziran ayında iktidara taşımak zorundayız. Uğur Mumcu için, Ahmet Taner Kışlalı için, Deniz ve Mahir için, bu faşizmi yıkmamız için iktidara ulaşmamız lazım" dedi.

CHP, kimsenin malı değildir

CHP İl Disiplin Kurulu ve Herkes İçin Demokrasi Derneği Genel Başkanı Birol Soylu, Yunanistan'da seçimleri kazanan SYRİZA ve Aleksis Tsipras'ı örnek aldıklarını açıkladı. CHP İzmir Örgütü'ndeki 3 kişinin hegamonyasına 1 yıllık bir mücadeleden sonra son verdiklerini söyleyen Soylu "Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda kaybettiğimiz bütün devrim şehitlerine, okyanusun ötesindeki Che Guevara'ya, Kobani'deki kardeşlerimize, Ege'nin karşı yakasında destan yazarak bize örnek olan SYRIZA'ya ve Aleksis Tsipras'a selam olsun. CHP hepimizin partisidir. Hiç birimizin başka gidecek yeri yok. Biz hep beraber CHP'yi iktidara taşımak için çabalıyoruz. Bunun yolu da CHP içerisindeki haksızlıkları ve olumsuzlukları yok etmektir. Bizim mücadelemiz budur. Bizim parti merkezi ya da genel başkanımız ile ilgili bir sorunumuz yok. Hz. Ali'nin bir lafı vardır.

'Haksızlıkların karşısında hakkını aramayanlar, önce haklarını sonra da şereflerini kaybederler'. Biz şerefini kaybeden tarafta durmadık. Durmayacağız. CHP kimsenin babasının malı değildir. Bir yıllık mücadelemizden sonra CHP'nin İzmir'de 3 kişinin hegamonyasında olmadığını gösterdik. Size söz veriyoruz. Bize haksızlık yapanlara dahi haksızlık yaptırmayacağız. Zaman bir olma zamanıdır. Bizim birbirimizle mücadele için yaptığımız enerjiyi iktidara gitmek için harcamamız gerekmektedir. AKP'nin iktidar olmasının nedenlerinden birisi de bizim bir olamayışımızdır. AKP faşizminden kurtulacağımız güne az kaldı. Umarım ki bundan sonraki süreçte, CHP'yi 8 Haziran sabahında iktidara taşımış olacağız. Tüm gayemiz budur. Cemal Erdem'i en az benim kadar tanıyorsunuz. Siyasette kirlenmemiş adam gibi bir adamdır. Ona destek vermenizi arzediyorum" ifadelerini kullandı.

CHP için birleşme zamanı

Konuşmasında AK Parti hükümetinin uygulamalarına geniş yer veren Prof. Halil Çivi, aday olacak kişilerin Türkiye'yi, dünyayı ve AK Parti'yi iyi analiz edebilecek kişiler olması gerektiğini söyledi. Çivi "Gün CHP için birleşme zamanıdır. İçimizdeki kavgaları bir kenara bırakmamız zamanıdır. Karşımızdaki partiyi iyi incelememiz lazımdır. Karşımıdaki parti Adalet ve Kalkınma Partisi değildir. Adalete'de, Kalkınmaya'da haksızlık etmeyelim. AKP Cumhuriyet'in temel değerleriyle oynamıştır. Laik ve demokratik eksenden, İslami eksene taşıdı. İslami eksende de ayrımcılık yaparak sünni eksene taşımıştır. İnsanları her anlamda ötekileştirme yolunı seçmiştir. Sosyal devlet anlayışı, sadakacı devlet anlayışına dönüşmüştür. 3-5 kuruş için insanları kaymakamlıklarda süründürdüler. Kurdukları havuz medyası ile ülkede doğruyu yanlış, yanlışı doğru olarak gösteren bir algı çarpıtması yaşatıyorlar. Hukuk devleti ortadan kaldırıldı. Yasama, yürütme ve yargı erkleri ortadan kaldırıldı. Halkın yaşam tarzına müdahale edildi. Ne giyeceğinize, nasıl yürüyeceğinize, ne okuyacağınıza, kaç çocuk yapacağınıza kadar her konuda baskı yapıldı. Sanat eserlerinin üzerine tükürüldü. Çocuklarımızın işsizlik sorunlarını gidermeye çalışmak yerine, kendi arkabahçesindeki çocuklarımızın sorunlarını gidermeye çalıştı. IMF'ye borcumuz kalmadı derken, yurtdışındaki bütün ülkelere milyarlarca dolar borçlandırdı. Ülkemizdeki bütün sanayi kurumları yandaşlara verildi. Yandaşa gitmeyenler kapatıldı. AKP ülkemizi geriye götürmektedir. Hem dünyayı, hem Türkiye'yi, hem de AKP'yi iyi analiz edebilecek, CHP'de ötekileştirmek yerine birleştiren adaylara ihtiyacımız var. Birikimiyle, geçmişiyle, insanlık onuruyla, halkın güvenini kazanmış olmasıyla Cemal Erdem'in uygun aday olduğunu düşünüyorum" şekilinde konuştu.

Çiğli yetim evlat olmayacak

CHP Çiğli eski İl Başkanı Ali Rıza Koçer ise Çiğlili bir milletvekili olmamasından ötürü Çiğli'nin temel sorunlarının dahi giderilemediğinin altını çizerek "Çiğli'de yağmur çamur dinlemeden beraber çalıştığımız arkadaşlarımızla tekrar beraber olmaktan gurur ve onur duyuyorum. 1997'de partimizdeki muhtarların sadece 3 tanesi CHP'li iken bugün 18 mahallemizin muhtarı CHP'li. Bu bizim Çiğli'de yaptığımız çalışmaların sonucudur. Çiğli'den önümüzdeki seçimlerde kesinlikle bir milletvekili çıkarmamız gerekiyor. Çiğli yıllardır CHP'nin İzmir'deki bayrağının en yüksekte dalgalandığı yerdir. Bunca yıldır milletvekilimiz olmadığından ötürü sesimizi duyuramıyorduk. Ancak bundan sonra Çiğli yetim evlat olmayacaktır. Sokak sokak, mahalle mahalle dolaşarak, Çiğlimiz'in sesini Ankara başta olmak üzere tüm Türkiye'ye duyuracak bir milletvekilimiz olmak zorundadır. Ön seçim sandıklarında hepimizin Çiğlili adayımızı desteklemesi gerekiyor. Biz bu işi başarabiliriz. Ben Cemal Erdem'e inanıyorum. Çalışmalarını biliyorum. Çiğli'yi sel bastığı zaman yaptığı çalışmaları tüm Çiğli biliyor" dedi.

Cemil Erdem kimdir?

1959 yılında Tunceli ili Mazgirt doğumlu. 7 çocuklu bir ailenin ilk çocuğu. Dicle Üniversitesi Urfa Meslek Yüksekokulu İşletme Bölümü mezunu. Evli ve 2 çocuk babası. 1990 yılından bu yana İzmir Çiğli'de yaşıyor. 1997 yılında CHP üyesi oldu. 2000-2003 yılları CHP Çiğli İlçe Başkan Yardımcılığı yaptı. 2003 yılında üye olduğu Atatürkçü Düşünce Derneği'nde(ADD) İzmir Şubesi Başkan Yardımcısı ve Sekreterliği görevini üstlendi. Halen CHP İzmir İl Disiplin Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini ve Herkes İçin Demokrasi Derneği İl Başkanlığı'nı devam ettiriyor.

Gazete Yenigün

Son Güncelleme: 02.02.2015 16:25
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.