İzmir
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

NARLIDERE : BELEDİYE BAŞKANI ADAY ADAYLARINI TANIYOR

CHP ;Genel Seçimlerden sonra Genel Başkan krizini de atlatarak ,Yerel Seçimler sürecine girmiştir.

NARLIDERE : BELEDİYE BAŞKANI ADAY ADAYLARINI TANIYOR

CHP ;Genel Seçimlerden sonra Genel Başkan krizini de atlatarak ,Yerel Seçimler sürecine girmiştir.

Mehmet Gültekin DuruşGazetesi
Mehmet Gültekin DuruşGazetesi
27 Eylül 2018 Perşembe 10:10
NARLIDERE : BELEDİYE BAŞKANI ADAY ADAYLARINI TANIYOR

Bu saatten sonra,  Yerel seçimlerde iyi bir sonucu alması için bütün CHP’lilerin birlik olması, diri olması can cana olması görevdir.

Olağanüstü Kurultay süreci için imza veren, tarafını belli eden siyasetçilerin,   bu süreçten etkileneceklerini söylemek, kehanet sayılmaz.

Tutmaz diyorum ama, Muharrem İnce’nin olağanüstü kurultay için Kendisini destek veren Belediye başkanlarının bu süreçten en az zararla çıkmaları için,  kurultay mağduru gibi davranarak, sus payı istemesi de devam ediyor.

Aziz Kocaoğlu;  Olağanüstü kongre için imza sürecin de, sadece ve sadece Milletvekili listelerine (Özellikle Tuncay Özkan’a) olan kızgınlığıyla taraf olmuş kendi ipini de kendisi çekmiştir.

Peki;  İzmir’in Belediye Başkanları değişmeli mi?

EVET;  

Başaramayan, yorulan,  hizmet etmeyi bilmeyen, başkan olarak verecek hiç bir şeyi kalmayanlar bu seçim de aday yapılmamalı.

Narlıdere ilçesin den başlayarak yeni Belediye başkanı olmak isteyenleri, olmayı düşünenleri, olması gerekenleri sizin için yazmak istiyorum.

Narlıdere Belediye başkanı Abdül Batur 4 dönemdir,   1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14-15-16-17-18-19 ve nefes alın 20 yıldır Narlıdere Belediye başkanlığı koltuğun da oturuyor.  İyisiyle kötüsüyle, kötüsü daha fazlada olsa da Narlıdere halkı 20 yıldır onu sırtında taşıyor.  Abdül Batur belediye başkanı koltuğuna oturduğun da ona oy verenlerin binlercesi Allah’ın rahmetine kavuştu.  20 yıl önce Belediye başkanı olduğunda doğmamış olan binlerce seçmen de, bu seçimde oy kullanacaklar.

Bu yeni kuşak insanlar diyor ki;  bizi daha iyi anlayacak, bize umut verecek, bize hizmet edecek, birisi artık başkan olsun, biz bunu hak ediyoruz diyorlar.  Konu hizmet yapmaksa, Abdül Batur dan  önce bu koltukta oturan  belediye başkanları Narlıdere ye  hizmet yaptılar, O da  hizmet yaptı,  sonra gelecek olanlarda hizmet etme şanslarını kullanmak istiyor.

Yine söylüyorum 20 yıl az değil. Belediye Başkan olarak, kafanda ne varsa(20 yılı geriye doğru bakınca da, kafasında da bir şey yokmuş) bol bol zamanın olduğu için yapmışsındır. Yok yapmadım daha yapacaklarım var diyorsan, o zaman da başarısız bir belediye başkan olduğunu kabul ediyorsun demektir.

Sayın Abdül Batur’a soruyorum; halkın karşısına beşinci dönem çıktığınız da, ben doymadım,  yine istiyorum demeye diliniz varacak mı?

Bu yüzden koltuğu tadın da bırakın ve yeni insanların da yolu açılsın.

 İnan ki senden daha iyi bu görevi yapacaklardır.
 
 
 
Narlıdere de Belediye başkanlığı için adı geçenler Kim?

Bu adayları her gün iki tanesini yazarak size duyurmak istiyorum.
 
1-Feridun GÜLER :
Narlıdere de Demokrat partinin, Adalet partinin borusunun öttüğü, birilerinin bu partilerin bayrağını salladığı yıllarda bile babası Rahmetli Şengül Muhtar CHP’nin bayrağını hayatı bahasına yere düşürmemiştir. Feridun Güler böyle bir babanın oğludur.
İzmir Büyükşehir belediyesinin Kuruluşu olan İZSU da çalışmaktadır. Narlıdere de İZSU Teknik Amiri olarak yıllardır görev yapmaktadır. Narlıdere’de oturan herkesin yolu İZSU Teknik amirliğine ve dolayısıyla Feridun Gülerle mutlaka buluşmuştur.  
1999-2004 dönemi, 2004-2009 dönemi ve 2009-2014 döneminde İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Narlıdere belediyesin de Meclis üyesi olarak 3 dönem başarılı bir şekil de görev yapmıştır. Bu görevleri sırasında Büyükşehir ve Narlıdere belediyesinde, İmar komisyonlarında, Encümenlerinde uzun yıllar ilkeli ve dürüst bir şekilde görevini yapmıştır. Narlıdere de Belediye Başkanlığını da layıkıyla yapacak liyakatte sahip bir partilidir.
2-İbrahim Halil KILIÇ
Narlıdere de uzun yıllardır ticaret yapan İbrahim Halil Kılıç 1994-1995 yıllarında Mehmet Kılıç’ın İlçe başkanlığı dönemin de ilçe yöneticiliği, 2014- 2019 döneminde de ise ön seçim de çok yüksek bir oy alarak    Meclis üyesi  seçilmiş ve  bugün  bu görevine devam etmektedir. 
Narlıdere de çok tanınan, toplumda büyük saygınlığı olan, Sivil toplum örgütlerine maddi ve manevi olarak her daim destek olan, Narlıdere  siyasetinin  başarılı, dürüst, hayırsever  güzel insanlarından birisidir.
Yaptığı Ticaret dolayısıyla da şirketlerin de bugüne kadar binlerce insana istihdam yaratmıştır. İşlerini sürekli büyütmüş yeni insanlara iş kapısı açmış ve onların evlerine ekmek götürmelerini sağlamıştır.
Narlıdere de İkinci İnönü mahallesinde bulunan ilk okulun ek binasının yapımını da kendi imkanları ile yaparak, Milli Eğitime bağışlamış,  çocukların daha kaliteli bir eğitim almasına destek olmuştur.
1980 sonrası Narlıdere de SHP-CHP ilçe örgütlerin de her zaman Kılıçlar var olmuştur.  Bu süreçlerde İl delegesi olarak, Narlıdere delegesi olarak da her zaman partisi için çalışmıştır.  İbrahim Halil Kılıç’ın Kızı Avukat Ezgi Kılıç Kurultay delegesi olarak olağanüstü kurultay için imza vermeyerek Partisinin yerel seçimlere odaklanmasını söyleyerek bu genç yaşında önemli bir sınav vermiştir.
Narlıdere için her zaman maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen İbrahim Halil KILIÇ Belediye başkanlığın güçlü adaylarından birisidir.

3-Ergin Demir 
Emekli Hakim Albaydır. Rahmetli Pazarcı Niyazi amcanın oğludur. Narlıdere de Avukatlık yapıyor.

2015  Milletvekili ön seçiminde  Narlıdere de Musa Çamdan sonra en fazla oyu almış. Ayrıca,  yeni bir partili üye olarak da İzmir çapında ön seçim de 74 kişi arasın da 14. Olarak büyük bir sürpriz ve başarı göstermiştir.

Narlıdere de CHP İlçe başkanlığına aday olmuştur. 

Diyalog kurma ve insanların elini sıkma konusunda rekor sahibidir. Yaptığı görevlerle, halkın içinde birisi olmuş, kısa bir sürede Narlıdere de çok tanınan, sevilen bir konuma gelmiştir. İlkeleri olan ve bunlardan asla ödün vermeyecek kadar da duruşu olan örnek insanlardan birisidir.
 
4-Hakan Kılıç
Babası Vedat Kılıç Narlıdere de uzun yıllar ticaret ve siyaseti birlikte yapmıştır.  Vedat Kılıç iki dönem İzmir Büyükşehir ve Narlıdere de meclis üyeliği yapmıştır. Son yerel seçimlerde de Nevşehir Hacıbektaş ilçesin de,  Belediye başkanı aday adayı olmuştur.

Bayrağı babasından alan,  Hakan Kılıç genç bir siyasetçidir. Üniversite hayatından sonra siyasetle yakından ilgilenmiş, 2014-2019 dönemi için yapılan meclis üyesi ön seçimde Meclis üyeleri arasında en fazla oyu alarak 1. Sıradan meclis üyesi olmuştur. 

İzmir Büyükşehir belediyesi ve Narlıdere belediyesinde meclis üyeliğine devam etmektedir.
İzmir Büyükşehir de Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Komisyonu, Tüketici Koruma Komisyonu Başkanı olarak görev yapmaktadır. 

Adı adaylığa geçenlerin için de en genç aday adayı olarak Narlıdere de özellikle gençlerin desteğini alan bir başkan adayı olacaktır.  Hemşeri dernekleri ve inanç derneklerinde ailesinin birçok ferdinin yaptıkları örnek çalışmalar ve hizmetler de ona artı olarak yansımaktadır. 

 Bu genç siyasetçinin “Siyaset hamuru” Narlıdere de karşılığını  bulmuş ve özellikle delege seçimlerin de örgütlenme başarısıyla da Narlıdere de kabul görmüştür.
Bu aday bugün de, yarın da Narlıdere siyasetinde var olacak, umut vadeden güçlü bir adaydır.
 
 
5-Ezgi Deniz Uranga 
2018 de yapılan Milletvekili aday sırasına 11. Sıradan yazıldığın da, kesin seçilecek olanlardan daha çok çalışan, güler yüzlü, insanlarla çok kolay kaynaşan, konuştuğu ve tanıştığı insanlara güven veren hitabeti ve siyasi bilgisiyle de hayranlık yaratan adaylardan birisidir.

2015 Milletvekili ön seçimlerinde büyük başarı sağlayan, partinin verdiği her görevi layıkıyla yapan özel ve güzel birisidir. 

Bir bayan olarak da,  Narlıdere’nin yeni umudu olabilir.

Ezgi Deniz Uranga, Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun oldu. İletişim ve diksiyon eğitimi aldı. Muhabirlik, editörlük ve program yapımcılığı yaptı. Yüksek lisansını ise, Siyaset Bilimi üzerine yapmıştır. Evlidir.

Seçmeni heyecanlandıracak ve sandığa gitmelerini sağlayacak güçlü bir adaydır.

Partinin, Ankara ölçeğinde de kuvvetli ilişkileri var olan bir adaydır. Aday gösterildiğinde başarılı olacaktır.
 
6-Mustafa Moroğlu
Narlıdere Beko ve İstikbal Mağazalarının sahibidir. 

1970’li yıllarda başlayan siyasi mücadelesi bugün de devam ediyor. Öğrencilik yıllarında demokratik lise, özerk demokratik üniversite; çalıştığı fabrikalarda da iş güvenliği ve sınıf sendikacılığı için mücadele etti.

Mücadelesini 1989 yılından bu yana SODEP-SHP-CHP içerisinde devam ettirdi.  Mustafa Moroğlu 1994-1995 yıllarında Balçova İlçe Başkanlığı ve Kurultay Delegeliği,  2010-2011 Yıllarında, ikinci defa Balçova CHP ilçe başkanlığı ve Kurultay delegeliği görevlerinde bulundu.

1989 yılından bu yana iş yaşamındaki meslek örgütlerinde, İzmir Ticaret Odası’nda etkinliklerini sürdürdü. İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği’nde, Danışma kurulu üyesi olarak görev yaptı.

12 Haziran 2011 Genel Seçimlerin de CHP’den 24. Dönem İzmir Milletvekili seçildi.
Her alanda mücadelesi olan, tecrübesi olan, bedel ödemekten korkmayan birisi olarak Narlıdere belediye Başkanlığının en güçlü adaylarından birisidir.

“ Hayatın her alanında Mücadeleye devam” şiarıyla yaşayan Mustafa Moroğlu; Ankara ile olan yakın ilişkileri de onu aday gösterilecekler arasında ön plana çıkarmaktadır.
 
 
 
NOT:1- Belli basın tarafından  ve Abdül Batur dan başka şekilde kurtulamayanlar ; Abdül Batur için İzmir büyükşehir belediye başkanı olsun diyorlar. Bu fikre katılmıyorum. Vatan partisi ve Dağu Perincek için “İşçi Partisi iken işçiye ne faydası oldu ki partinin adı Vatan partisi olunca vatana bir faydası olsun” diyorlar.  Bende diyorum ki Narlıdere Belediye Başkanı iken Narlıdere’ye ne faydası oldu ki Büyükşehir belediye başkanı olduğunda İzmir’e  faydası olsun. Bunu Narlıdere de 20 yıl belediye başkanlığı yapan kişiyi iyi izleyen birisi olarak söylüyorum.
NOT:2- Bu ismini yazdığım aday adayları Narlıdere’nin aday olacakları düşünülenler, aday olsalar diye düşündükleridir. Aday adaylığını resmi olarak açıklayan olduğunda onların hakkında size daha geniş bilgi vermeye devam edeceğiz.
NOT:3- Günlük dört adayın ismini açıklayacam. Çünkü  CHP’nin yayınladığı son genelge ile 19 Ekimde Aday Adayları için süreç tamamlanıyor.
 

 

Son Güncelleme: 28.09.2018 11:21
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Seçmen 3 ay önce

Kesinlikle katılıyorum. Kimse vazgeçilmez değildir değişim olmalı diğer adaylara da olanak tanınmalı

Avatar
Suzan Gerdan 3 ay önce

Adaylarımızın hepsi birbirinden iyi ve iddialı başarılar diliyorum

Avatar
Erdoğan ŞİMŞEK 3 ay önce

Belediye başkanı adayı olarak CHP Narlıdere ilçe yönetiminde görevli Gürsel ÖZGÜR beyefendiyi görmek istiyoruz. Kendisinin ileri görüşlü
Fikirleri ve uygulamalarıyla Narlıdere' ye çok faydalı olacağı ve ilcemize çağ atlatacağna eminim.kendisinin burada tanıtımını yaparsanız çok sevinirim. Tesekkurler.

Avatar
Alparslan BÜYÜKUYSAL 3 ay önce

Gürsel Özgür beyi Narlıdere belediye başkanı olarak görmek istiyoruz.

Avatar
Ahmet Sağlık 3 ay önce

Adayım Sayın Gürsel ÖZGÜR’dür. Eğitimi, geçmişteki mesleki başarıları, siyaseti çıkar için değil, hizmet için yapma ideali, CHP ilkelerine inanmışlığı, aile yapısı ve EN ÖNEMLİSİ de DÜRÜSTLÜĞÜ ile Narlıdere’ye çok önemli katkılarda bulunacağına inancım tamdır. Partili üyelerimiz bu özellikleri değerlendirmelidir.

Avatar
Muzaffer Tek 3 ay önce

Çalışkan, vizyonu olan,dürüst bulunduğu mevkiyi şahsi çıkarları için kullanmayacak, samimi gönülden hizmet yapacak bir Belediye Başkanı aranıyorsa bu Gürsel Özgür dür.

Avatar
vildan ozan 2 ay önce

etnik kimlikten yola çıkarak aday olanlardan bir yarar gelmez