ÖNDER DEMİRDÖVEN NARLIDERE'YE DERMAN OLMAYA GELİYOR

CHP Narlıdere İlçe başkanlığına aday adayı olan Önder Demirören ilçe binasında yaptığı konuşmada:

ÖNDER DEMİRDÖVEN NARLIDERE'YE DERMAN OLMAYA GELİYOR

CHP Narlıdere İlçe başkanlığına aday adayı olan Önder Demirören ilçe binasında yaptığı konuşmada:

Hüseyin Şimşek
Hüseyin Şimşek
20 Ekim 2018 Cumartesi 12:26
ÖNDER DEMİRDÖVEN NARLIDERE'YE DERMAN OLMAYA GELİYOR

     
   Sayın başkanım, ilçe yöneticilerim, meclis üyelerimiz, muhtar arkadaşlarım, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, Narlıdere’mizin saygı değer halkı bu basın açıklamamda yanımda bulunduğunuz için teşekkür ederim. Hepinize minnettarım. Bana güç verdiniz, onur verdiniz, hepiniz hoş geldiniz.
  
Bildiğiniz gibi 31 Mart 2019 tarihinde bir seçim atmosferi daha yaşayacağız. Ülkemiz de yaşanan ekonomik kriz ve buna bağlı olarak yaşam şartlarının git gide zorlaştığı bu dönemde, halk olarak yerel seçimlerde yerel yöneticilerimizi seçeceğiz.
  
Bundan 5 yıl önce yapılanların dışında farklı bir muhtarlık anlayışı ile Ilıca mahalle muhtarlığı için yola çıktığımızda ılıcaya dair hayallerimiz vardı.
  
Kaybolmaya yüz tutmuş komşuluk ilişkilerini canlandırmaya,
  
Birlikte çalışıp birlikte  üretme adına,
 
İhtiyaç sahiplerine ulaşmaya, bir nebzede olsa dertlerine derman olmaya,

Ve en önemlisi  de geleceğimiz olan çocuklarımıza atamızın armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını saatlerce ayakta bekledikleri törenlerle değil, güzelliklerle hatırlayacağı bir şenlik havasında geçirmeleri için kendimize hedef koymuştuk. Geçen beş yıllık sürede belirlediğimiz  tüm hedefleri gerçekleştirdik. Bunların mutluluğunu yaşıyoruz.
  
Bugün geldiğimiz Noktada ise , artık kabuğumuza sığmıyoruz. Narlıdere’ye dair hayallerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Farklı bir belediyecilik anlayışını göstermek istiyoruz.
  
Aynı Tunceli Ovacık belediyesinin insan odaklı çalışmaları gibi. Bu çalışmalar bırakın kendi beldesini İzmir’e kadar uzanıyor.  8500 nüfusa sahip Tunceli Ovacık belediyesi İzmir Karataş’a doğal ürünler marketini açıyor. Bu doğal ürünler marketinin Narlıdere’ye açılmasını, halkımızın hizmetine sunulmasını isterdik.
  
Bundan  5 sene önce birçok insanın olmaz öyle şey diyeceği projeleri Fatih başkan ve ona inanan halkı adım adım hayata geçirdi. Bizde aynı hedefe yürüyeceğiz.
 
  Selam olsun ovacığın halkçı başkanına , selam olsun onun hayallerine ortak olan halkına.
  
Bugün hali hazırda 19 projemiz var. Bunların bir kısmı kentsel dönüşüm, yukarı köy gibi gündemde olan konuşulan bilinen projeler dışında olan projelerdir. Her şey hayal etmekle başlar ve bizim Narlıdere'ye dair çok hayallerimiz var.  Bunları hep birlikte el ele gerçekleştirmek istiyoruz. 
  
Coğrafi, beşeri, kültürel ve sosyoekonomik yapısını çok iyi bildiğim Narlıdere için dersime iyi çalıştım. İlçeme canla başla hizmet etmek istiyorum.
  
Cumhuriyet Halk Partisinin bir neferi olarak gönüllü olarak çalıştığım dönemlerde aldığım bilgilerle, Mahalle mahalle, sokak sokak, ilçemizin sorunlarını ve beklentilerini biliyorum. Buradan Narlıdere özeline bir parantez açmak gerekirse Narlıdere diğer ilçelere göre sorunlar konusunda daha bilinçli, daha duyarlı, gerek bilgi birikimi, gerek sosyal kültürel açıdan birçok ilçeden farklı bir ilçedir. Ne istediğini bilen bir halkımızın olması belediye başkanlığı makamı için bulunmaz bir nimettir. Bunu Narlıderemiz için kullanacağız.
  
Sorunların çözümünde muhtarlık boyunca yaptığım gibi gerek sosyal medya, gerek telefon ile devamlı irtibat halinde olacağız , sorunları birlikte çözeceğiz.
 
  Bugün çıktığımız bu yolda:

 Gerçek anlamda sosyal barışa ve sürekliliğine katkı saplamak,

 Ehliyet, liyakat, gayret ve samimiyetle, yalansız dolansız, insanlara umut ve beklentilerini boşa çıkarmayacak, doğru, dürüst uzlaştırıcı, birleştirici ve bütünleştirici bir üslup ve tarzla,
 Siyasetin seviye ve kalitesini üst noktalara taşıyarak, siyasi çekişme ve ayak oyunlarına aldırış etmeden ve ayak oyunlarının bir parçası olmaktan kaçınarak;
  
Kimlik ve kişiliğimizden vazgeçmeden hür ve bağımsız irade ile farklı görüş ve düşüncelerin bir araya gelerek oluşturacağı ortak akılla daha güzel şeylerin yapılabileceğine olan inançla adayım.
  
Yaşadığımız Narlıdere’yi, hep birlikte büyütmenin, geliştirmenin hepimizin boynunun borcu olduğu gerçeğini ısrarla herkese kabul ettirmenin samimi gayreti içinde olarak;
  
Bencillik yapmadan, fikri ve düşüncesi ne olursa olsun siyasetçi, bürokratı, işadamı, esnafı, memuru, işçisi ve emeklisi ile bütün hemşerilerimize saygı göstererek ve el uzatarak,
 
  Hayatı birlikte omuzladığımız, her türlü sevinci, üzüntüyü birlikte paylaştığımız hanımefendilere,  umudumuz ve istikbalimiz olan gençlerimize ve bir bütün olarak yaratılmışların en şereflisi olan insana, insana hak ettiği değeri vermek için,
 
  İnsan merkezli bir hizmet anlayışını hedef kabul ederek,
  
Hakkın ve hukukun üstünlüğüne ve önemine olan inanç ve saygımıza daima göz önünde bulundurarak, her şeyin en iyisine layık olan insanlarımıza, daha güzel, daha huzurlu ve mutlu yaşayabileceğimiz bir Narlıdere sunmak için Narlıdere Belediye başkanlığına aday oldum.


Talip olduğum görevin ne denli ağır bir sorumluluk gerektiğini biliyorum.

Projelerimiz ile ben hazırım ve bu göreve talibim, CHP Narlıdere Belediye Başkanlığına adayım.

Narlıdere’yi, Narlıdere halkını seviyorum.

Hepimiz için hayırlı olsun.

    Önder DEMİRDÖVEN
      Makine Mühendisi
Narlıdere Bld. Bşk. A.Adayı
 


 
 

Son Güncelleme: 21.10.2018 15:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.