OY OY OY...HEPİNİZ ORDASINIZ.......NARLIDERE.....Hayırlı Uğurlu Olsun!!

Açılışa katılanları kutluyorum.

OY OY OY...HEPİNİZ ORDASINIZ.......NARLIDERE.....Hayırlı Uğurlu Olsun!!

Açılışa katılanları kutluyorum.

Mehmet Gültekin DuruşGazetesi
Mehmet Gültekin DuruşGazetesi
28 Nisan 2016 Perşembe 09:45
OY  OY  OY...HEPİNİZ ORDASINIZ.......NARLIDERE.....Hayırlı Uğurlu Olsun!!

 

Ege ekspress, Egede Gündem ve Gaze-temiz.com Erol Yaraş tarafından TENSİP Tutanağı yollanmış.

Ben bugün Çeşme’den yapılan ihbarları yerinde görmek üzere Temiz İzmir Derneği kurucu üyeleri ile Çeşme’de olduğumdan bana yazı henüz ulaşmış değil.
 
Anladığım kadarı ile tazminat davası açılmış.
 
Ben her yazdığımın arkasındayım. Erol Yaraş beyefendiye sormak istiyorum, daha öncede tarafıma bir tekzip yazısı yollamıştınız ve o tekzip tazısında;
 
“Her şeyden önce şunu önemle belirtiriz ki yazıda adı geçen Sayın Erol Yaraş, İzmir'in ve ulusal basının önemli, tanınmış ve saygın isimlerinden birisidir. Bu derece tanınan bir insan hakkında haber yaparken, haberciliğin ilk kuralı olan araştırmacılık ve gerçekçilik ilkelerinden ayrılmamak gerekir. Yapmış olduğunuz yayın, gerçekleri yansıtmamaktadır. Yazınızda geçen arazi müvekkilime ait olmayıp, müvekkilim tarafından ne ağaç kesimi ne de inşaat yapımı da söz konusu değildir…” Diye giden tekzipte yer alan yazıda bahse konu alanın Erol Yaraş’a ait olmadığı ifade edilmekte.
 
Şimdi dava eden yine basının önemli tanınmış saygın kişisi.
 
Şimdi tekrar tekrar soruyorum bu alanda ağaç kesilmiş mi kesilmemiş mi.
  
 
Bu alan (Çiftlik ve Köy Evi) olarak inşaat ruhsatı düzenlenmiş. Yapı Kullanımı da (Çiftlik ve Köy Evi) olarak mı verildi bilmiyorum.
 
Birde isterseniz plan notlarına bakalım.
 
PLAN NOTLARI
 
1-3. Derece doğal sit alanı ve tarımsa niteliği korunacak alan olarak belirlenen bölge için yapılan plan ve plan notlarında yer almayan hususlarda konumu ve ilgisine göre 3194 sayılı imar kanunu ve yönetmelikleri İzmir imar yönetmeliği 3386 sayılı kanun ile değişik 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu hükümleri geçerlidir.
2-Bu plan çalışmasında I numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulunun 17-12-2002 gün ve 10167 sayılı kararı geçerlidir.
3-Planlama alanı içerisinde plan uygulamalarından Narlıdere Belediyesi plan değişikliklerinde ise İzmir 1 numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu ve 3030 sayılı yasa gereği Büyükşehir Belediyesi yetkilidir.
4-Tarımsal niteliği korunacak alanda en az ifraz büyüklüğü 3000metrekaredir.
5-İfrazdan sonra oluşacak parsellerin mevcut bir kadastro veya tapulama haritasında bulunan bir yola veya imar yoluna en az 25 metre cephesi bulunması zorunludur.
6-Bir ailenin oturmasına mahsus bağ ve sayfiye evleri müştemilat binaları sıhhi ve estetik mahsur bulunmadığı taktirde parsel sathının % 5 den fazla inşaat alanı kat sayısı (Emsal) %5 den fazla olmamak ve hiçbir şekilde toplam 250 metrekareyi geçmemek ve toplam 2 katı (6.80) aşmamakyola ve parsel sınırına 5metre den fazla yaklaşmamak karayolundan cephe alan parsellerde TCK. istimlak sınırına I5metreden fazla yaklaşmamak koşulu ile yapılabilir.
7-Alanı 1500 metrekareden den az olan parsellerde yapılaşma izin verilmez.
8-Seralar için sınır yoktur.
9-Bahçe duvarlarının yüksekliği 1OOm.yi geçemez. Ayrıca Üzerine 1.50m.yi geçmeyen parmaklık yapılabilir.
10-Bu alanda mevcut bir kadastro veya tapulama haritasında bulunan bir yola veya imar yoluna cephesi olmayan veya mevcut cephesi yeterli gelmediği için İfraz edilemeyen ancak ifraz büyüklüğünü (Genel Hükümlerin 4 Maddesinde belirtilen 3000metrekare şartı) sağlayan parsellerin İfraz edilebilmesi için kendi parsel sınırlarında kalacak şekilde ve en az 7 m. olmak koşulu ile parselin içerisinde yol terk edilerek ifraz yapılabilmesi için ilgili belediyesince hazırlanacak teklifin koruma kuruluna iletilerek izin alınması gereklidir.
 
Bu plan notlarına karşın bu alanda nasıl oluyor da, "Tesisler, at tutkunları kadar, biniciliğe meraklıları da ağırlayacak. İtalyan restoranı" olabildiğini bana birileri açıklarsa çok sevinirim.
 
Ben kendi adıma ayrıca idare mahkemesinde dava açacağım, erk sahibi olmak, saygın olmak tanınmış olmak her kapı açabiliyor mu?
 
Plan notları kişiye özel değişebiliyorsa o zaman imar kanunu, sit alanları, ruhsat ekleri hepsi boşuna mı?
 
Yayınladığımız video BEN TV'den alınmıştır.
 Kaynak:Gazetetemiz
Son Güncelleme: 28.04.2016 09:50
Anahtar Kelimeler:
Hayırlı Uğurlu Olsun!!
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.