VELİ KARAKURT YAZDI: 2019 A GİDEN YOLDA CHP NİN BAŞARISI

Türkiye yaklaşık 3 aydır CHP yi konuşuyor. Son üç aydır Türkiye nin gündemini CHP belirliyor. Her ne kadar Cumhurbaşkanı ve AKP yöneticileri gündem değiştirmeye yönelik çabaları olsa da, CHP nin büyük fotoğrafının içinde küçük olayları büyütmeye kalkışsalar da, bu gündem değiştirme girişimleri de CHP ile ilgili olduğu için gündem CHP olmaya devam ediyor.

VELİ KARAKURT YAZDI: 2019 A GİDEN YOLDA CHP NİN BAŞARISI

Türkiye yaklaşık 3 aydır CHP yi konuşuyor. Son üç aydır Türkiye nin gündemini CHP belirliyor. Her ne kadar Cumhurbaşkanı ve AKP yöneticileri gündem değiştirmeye yönelik çabaları olsa da, CHP nin büyük fotoğrafının içinde küçük olayları büyütmeye kalkışsalar da, bu gündem değiştirme girişimleri de CHP ile ilgili olduğu için gündem CHP olmaya devam ediyor.

Mehmet Gültekin DuruşGazetesi
Mehmet Gültekin DuruşGazetesi
01 Eylül 2017 Cuma 00:17
VELİ KARAKURT YAZDI: 2019 A GİDEN YOLDA CHP NİN BAŞARISI

Türkiye 20 Temmuz 2016 dan beri Demokrasi dışı, Adaletsiz bir yönetim tarzı olan Olağan üstü Hal yasası ile yönetiliyor. Bu nedenle parlamento, Demokrasi, Hukuk ve Adalet işlemiyor.
Ülke nerede yazıldığı bilinen ve Bakanlar Kurulunca imzalanan Kararnamelerle yönetiliyor. Bu kararnamelerin sadece Olağan üstü Halin gerekçesi ile sınırlı olması gerekirken, Yaşamın tüm alanlarını ilgilendiren kesinlikle parlamentodan çıkması gereken kanunları bile Kararnameler belirliyor.
Bu nedenle de Ne Demokrasi işliyor, ne adalet işliyor ne de Anayasa Mahkemesi işliyor. Anayasa Mahkemesi kendi içtihatlarına bile sahip çıkamaz haldedir.
Her ne kadar Olağan üstü hal Biz yıllarca mücadele ederken tüm AKP lilerin sahip çıktığı, kadrolarını Devletin bütün kademelerine yerleştirdiği FETÖ örgütüne yönelik olması gerekse de , Olağanüstü hal Fetö cülerden çok,  sol, sosyalist ve demokratlara yönelik kullanılmaktadır.
Binlerce kamu emekçisi işten atılmış, Barış, demokrasi ve özgürlük yanlıları gerekçesiz zindanlara doldurulmuştur. Halkın oyları ile seçilen milletvekilleri tutuklanarak cezaevlerine kapatılmıştır.
Elbette bu hukuksuzluğun, bu adaletsizliğin sürdürülmesine yönelik Ana Muhalefet Partisi CHP nin en üst seviyede tepki göstermesi gerekirdi, CHP de bunu yaptı.
ADALET YÜRÜYÜŞÜ VE ADALET KURULTAYI
20 Temmuz 2016 dan bu yana devam eden Adaletsizlik ve hukuksuzluk üzerine CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu nun hukuksuz bir şekilde ceza alması ve tutuklanması bardağı taşırmış ve CHP anında karar alarak Ankara dan İstanbul a Adalet Yürüyüşünü başlatmış, geçtiğimiz günlerde de Çanakkale de Adalet Kurultayını gerçekleştirmiştir.
Dünyada bir Ana Muhalefet Partisinin bu kadar kitlesel ve bu kadar başarılı bir eylem örneği yoktur.
Ankara dan başlayıp İstanbul Maltepe de son bulan Adalet Yürüyüşü 24 gün sürmüş, 24 gün boyunca 10 bin ile 150 bin arasında yurttaş her gün yürümüştür. Bu yürüyüşün başarısı ve disiplini CHP Genel Başkanının ödünsüz, dirençli ve disiplinli bir şekilde yüksek performansla yürümesinden kaynaklıdır.
24 gün boyunca aynı disiplinle başarılı bir organizasyonla gerçekleştirilen bu yürüyüşte herkesin birbirine gösterdiği olağanüstü saygı, olağanüstü dayanışma inanıyorum ki Türkiye Demokrasi tarihine altın harflerle yazılacaktır.
24 gün boyunca gündemin CHP tarafından belirlenmesi AKP yi şoka uğratmış olması nedeniyle Yürüyüşle ilgili provokasyon  hesapları yapılsa da, provokasyonlar boşa çıkarıldı.
Adalet Kurultayı 4 gün sürdü, 4 gün boyunca 10 binden fazla insan binlerce kurulan çadır da kalarak 20 ye yakın panel ve oturumu izledi. Her siyasi düşünceden katılımcıların olduğu, her alanda adaletin konuşulduğu oturumları katılımcılar ilgi ile izledi.
Son derece başarılı bulduğum hem Adalet Yürüyüşünün hem de Adalet Kurultayının içinde bulunmuş olmaktan son derece onur duyduğumu belirtmek isterim. Adalet Yürüyüşü sırasında bir Televizyon Muhabirinin neden buradasınız diye sorduğu soruya şöyle yanıt vermiştim. “Torunlarımız büyüdüğünde dede bu Ülkede Adalet Katledilirken sen neredeydin diye soru sorduğunda vereceğim cevabım olsun diye buradayım” demiştim. Hem bu yürüyüşün hem de bu kurultayın bir yerinden tutan adalet savunucuları Demokrasi mücadelesine yönelik görevini yapmanın mutluluğunu ömür boyu yaşayacaktır.
AKP Adalet Yürüyüşü sonucu Maltepe de toplanan bir buçuk milyon insanı 150 bin kişi gösterme komedisi ni  Adalet Kurultayında başaramadıkları için Adalet Kurultayı nı itibarsızlaştırmak amacı ile başka yöntemler kullanmaya kalkışmışlardır.
Çünkü Tel örgülerle çevrilmiş ve her 10 metrede Jandarma nöbeti olan Alana girmeden 2 Kilometre önce Jandarma tarafından katılımcıların kimlik bilgileri tek tek GBT den geçirildi. Alanın iki girişinde her katılımcı hem cihazlarla, hem de tek tek aranarak içeri alındı.
Bu nedenle hem Jandarma kayıtlarından 18 Bin kişiden fazla insan geçtiğini resmi rakamlarla tesbit ettiler, hem de girişte bir kolonya bile alana alınmadığını bildikleri için sorumzuz iki kişinin içeriye nasıl soktuğu belli olmayan bira ile çekip paylaştığı resme sarıldılar.
AKP Hangi provokasyonu gerçekleştirirse gerçekleştirsin, yapılan eylemleri ne kadar itibarsızlaştırma çabasına girse de ok yaydan çıkmıştır. CHP nin 16 Nisan Referandum sürecinde oluşturduğu birlik ruhu güçlenerek sürmektedir. Korku dağları sarmıştır. Bu durum 2019 da AKP nin İktidardan gideceğinin işaretidir.
 
 
 

Son Güncelleme: 01.09.2017 00:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Derya 1 yıl önce

Adalet Kurultayını gerçekleştirenleri kutluyorum.