Bakan’ın babası meraya göz dikti!

Devletin ihalelerini yandaş işadamlarına, kadrolarını torpillilere dağıtan AKP iktidarı, skandallar zincirine bir halka daha ekledi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun babası Antalya’da mera alanının kendisine satılması için başvurdu.

Bakan’ın babası meraya göz dikti!

Devletin ihalelerini yandaş işadamlarına, kadrolarını torpillilere dağıtan AKP iktidarı, skandallar zincirine bir halka daha ekledi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun babası Antalya’da mera alanının kendisine satılması için başvurdu.

duruş gazetesi
duruş gazetesi
02 Şubat 2015 Pazartesi 09:17
Bakan’ın babası meraya göz dikti!
 Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun babası Antalya’da mera alanının kendisine satılması için başvurdu.

BABA ÇAVUŞOĞLU: O ARAZİYİ BANA VERİN

Osman Çavuşoğlu’nun talip olduğu alan, 03/04/2009’da Antalya İl Mera Komisyonu tarafından, mera alanı olarak belirlenmişti. Talebe olumlu yanıt verilmesi halinde 36 bin dönümlük arazinin fiyatının ne olacağı merak ediliyor.

Dı­şiş­le­ri Ba­ka­nı Mev­lüt Ça­vu­şoğ­lu­’nun ba­ba­sı Os­man Ça­vu­şoğ­lu­’nun is­te­ği üze­ri­ne An­tal­ya­’da 2009’da ‘me­ra ara­zi­si­’ tescil edi­len böl­ge­nin bu vas­fın­dan çı­ka­rı­la­ca­ğı ile­ri sü­rül­dü.

Dİ­LEK­ÇEY­LE­ OR­TA­YA­ ÇIK­TI

Dev­le­tin tüm im­kan ve kad­ro­la­rı­nı, ak­ra­ba­lar­la par­ti­li­le­re da­ğıt­mak­tan ge­ri dur­ma­yan AKP ik­ti­da­rı­nın skan­dal­la­rı­na bir ye­nisi da­ha ek­len­di. Kar­şı Ga­ze­te­’nin ha­be­ri­ne gö­re, her plat­form­da ta­rı­ma ve hay­van­cı­lı­ğa en bü­yük des­te­ği ver­di­ği­ni id­di­a eden AKP hü­kü­me­ti­nin, ‘men­fa­at’ söz ko­nu­su ol­du­ğun­da söy­le­dik­le­ri­ni çok ko­lay unut­tu­ğu­nun işa­re­ti olan skan­dal, Ba­kan Ça­vu­şoğ­lu­’nun ba­ba­sı Os­man Ça­vu­şoğ­lu­’nun, Gün­doğ­muş böl­ge­sin­de 36 bin dö­nüm­lük ara­zi için 04.09.2014’te Alan­ya Kay­ma­kam­lı­ğı­’na bir di­lek­çe ver­me­siy­le or­ta­ya çık­tı. Ça­vu­şoğ­lu di­lek­çe­sin­de, ara­zi­nin me­ra vas­fın­dan çı­kar­ı­la­rak ken­di­si­ne sa­tıl­ma­sı­nı ta­lep etti. Söz ko­nu­su alan, İl Me­ra Ko­mis­yo­nu ta­ra­fın­dan, hay­van­cı­lık ile uğ­ra­şan va­tan­daş­la­rın kul­la­nı­mı için me­ra ala­nı ola­rak be­lir­len­miş­ti.

ALANYA MAL MÜDÜRÜ’NE BASKI

Nor­mal şart­lar­da böl­ge­nin me­ra ala­nın­dan çı­ka­rıl­ma­sı için be­del öden­me­si ge­re­ki­yor. An­cak id­di­aya gö­re Os­man Ça­vu­şoğ­lu­’nun sa­tın al­ma ta­le­bin­den son­ra, bu meb­la­ğın çok dü­şük se­vi­ye­le­re çe­kil­me­si plan­la­nı­yor. Ala­nın sa­tıl­ma­sı için İl Me­ra Ko­mis­yo­nu üye­le­ri­nin bas­kı al­tı­na alın­dı­ğı, usul­süz sa­tı­şa kar­şı çı­kan Alan­ya Mal Mü­dü­rü­’nün gö­rev­den alı­na­ca­ğı da id­di­alar ara­sın­da.

Son Güncelleme: 02.02.2015 09:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cesamin ÖZKAN 3 yıl önce

her anlamda şakülü şaşmiş olanlar bu ülkeye musallat oldular ve hizla bunlarin bu ülkeni̇n yöneti̇mi̇nden uzaklaştirilmalari çok zaruri̇ bi̇r hal almiştir.