Kayyum protestoları dün de devam etti: İşte gün boyu yaşananlar!

Diyarbakır, Van ve Mardin'de kayyumların atanmasından sonra halk protestoları dün de devam etti. Polisin saldırdığı protestolarda, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Kayyum protestoları dün de devam etti: İşte gün boyu yaşananlar!

Diyarbakır, Van ve Mardin'de kayyumların atanmasından sonra halk protestoları dün de devam etti. Polisin saldırdığı protestolarda, çok sayıda kişi gözaltına alındı.

duruş gazetesi
duruş gazetesi
23 Ağustos 2019 Cuma 09:00
Kayyum protestoları dün de devam etti: İşte gün boyu yaşananlar!

Diyarbakır, Van ve Mardin'de seçilmiş belediye başkanlarının yerine kayyumların atanmasından sonra halkın protestoları aralıksız devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerdeki protestolara polisin saldırısı sonucu birçok kişi yaralanmış ve gözaltına alınmıştı.

Protestolar dün de (22 Ağustos) sürdü. İşte gün boyu yaşananlar:GÜNCELLEME 20.45

Ankara Tuzluçayır’da yapılan kayyum eylemine polis saldırdı. Saldırıda en az 10 kişi gözaltına alındı.

Protestolarda polis, 12 yaşında olduğu öğrenilen B.A. da gözaltına alındı. Saldırıda B.A.'ya ters kelepçe takmak istedi. Buna karşı direnen B.A.’yı yüz üstü yere yatırıp ayakları ile sırtına basan polisler, küçük çocuğa ters kelepçe taktı. (MA)


Ankara Tuzluçayır'daki kayyum protestosuna polis saldırdı: En az 10 gözaltı | via

GÜNCELLEME 17.44

Avukatlara dönük şiddet ve gözaltılara İzmir Barosu tepki gösterdi. İzmir Barosu Başkanı Av. Özkan Yücel, şunları söyledi:

“Türkiye’nin dört bir tarafında kayyum atamalarına karşı yapılan açıklamalar sürekli olarak bir baskıyla, sürekli olarak polis terörüyle, sürekli olarak şiddetle bastırılmak yoluna gidilmektedir. Biz İzmir Barosu olarak kayyum atamalarının olduğu gün açıkça ifade etmiştik: Kayyum atamaları demokrasiye karşı girişilmiş bir darbedir. Bu sözümüzü hala gür bir sesle söylüyoruz. Bu nedenle, bu konuda toplumun değişik kesimlerinden gelen tüm muhaliflerin açıklama yapmasının onların en demokratik hakkı olduğunu düşünüyoruz. Özgür kürsüyü açarken şiddet içermeyen ve şiddete yöneltmeyen her düşünce ifade edilmeye değer demiştik. Bugün hala bu düşüncemizin arkasındayız. Sabahleyin görüşlerini açıklamak isteyen, bu konuda değerlendirmelerini yapmak isteyen meslektaşlarımıza yönelik saldırıyı bir kez daha kınıyoruz. Bu olayın takipçisi olacağımızı, sorumluların cezalandırılması için gereken işlemleri yapacağımızı bir kez daha kamuoyu ile paylaşıyoruz. Arkadaşlarıma tekrar geçmiş olsun diyorum” 

GÜNCELLEME 16.10

Mardin ve ilçelerinde 15 ile 18 Ağustos tarihlerinde yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 17 kişi serbest bırakıldı. Kentteki kayyum protestolarında gözaltına alınanların sayısı 11’e yükseldi.

Muğla'nın Bodrum ve Datça ilçelerinde yapılmak istenen eylemler sırasında gözaltına alınan yaklaşık 35 kişi de serbest bırakıldı. Valiliğin yasak kararı gerekçe gözaltına alınan Datça'daki HDP'lilere "Emre itaatsizlik" iddiasıyla 320 TL para cezası kesildi. 

Türkiye Barolar Birliği  (TBB), HDP’li Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine kayyum atanmasıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, belediye eşbaşkanlarının hangi gerekçelerle görevden uzaklaştırıldığının delillerle gerekçelendirilmesi gerektiği ifadelerine yer verildi.  

Sürecin yakından takip edileceği belirtilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı: “Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının İçişleri Bakanlığı işlemleriyle görevden uzaklaştırılması, kamuoyunda haklı olarak tartışmaya sebebiyet vermiştir. Zira seçim yoluyla göreve gelen yöneticilerin idari işlemle görevden uzaklaştırılmaları son derece istisnai durumlarda mümkündür. Ayrıca bu işlemler sağlam delillerle gerekçelendirilmelidir. Somut olayda dosyaların ayrıntıları kamuoyuyla paylaşılmamıştır. Kamuoyu, seçilmelerinin üzerinden birkaç ay gibi kısa bir süre geçmiş olan ve YSK tarafından adaylıkları konusunda bir sakınca görülmeyen bu belediye başkanlarının hangi somut davranışlarının görevden uzaklaştırmayı gerektiren görev suçlarına vücut verdiği konusunda tatmin edici şekilde bilgilendirilmelidir.”

Açıklamada, uzaklaştırmanın geçici nitelikte bir tedbir olduğu bu sebeple ilgililer hakkında açıldığı söylenen soruşturmaların sonuçlandırılması ve tüm sürecin en şeffaf şekilde yönetilmesi beklendiği belirtildi.

GÜNCELLEME 15.55

TİP Milletvekili Barış Atay, İleri Haber'e "31 Mart seçimlerinde yaşadıkları mağlubiyetin üzerini örtmek için böylesine saldırgan bir tavır sergilediği herkesin malumu. TİP olarak muhalefete çağrımız: HDP ile dayanışma için adım atılması gerekli" açıklamasında bulundu.


TİP Milletvekili Barış Atay (): 31 Mart seçimlerinde yaşadıkları mağlubiyetin üzerini örtmek için böylesine saldırgan bir tavır sergilediği herkesin malumu. TİP olarak muhalefete çağrımız: HDP ile dayanışma için adım atılması gerekli

GÜNCELLEME 15.45

İzmir'de gözaltına alınan avukatlar serbest bırakıldı, gazeteci Oktay İnce hala gözaltında. Avukatlar baro önünde açıklama yapılacak

GÜNCELLEME 14.30

İHD İzmir Şubesi, gözaltılarla ilgili şu açıklamayı yaptı: 

Demokrasi, sana uymayan düşüncelerin söylenmesine-tepkinin barışçıl bir şekilde dile getirilmesine izin veren bir sistemdir. Demokrat olmak en azından bu duruma tahammül göstermektir. 

Günlerdir ülkenin birçok yerinde; Diyarbakır, Mardin, Van Büyükşehir Belediyeleri Eşbaşkanlarının görevden alınmalarına yönelik protestolar, basın açıklamaları yapılmaya çalışılıyor. bunun paralelinde de valilikler yasaklamalar getiriyor. Van Valisi, Diyarbakır Valisi, Mardin Valisi hem kayyum hem de vali olarak çalışıyor ve kendi uygulamalarına gösterilecek tepkilere de yasaklar getiriliyor. Bu OHAL değilse nedir? Aynı şekilde İzmir, Aydın, Denizli, Adana, İstanbul, Ankara… Valilikleri de yasaklama getirdi. 

Bugün saat 12:30’da İzmir’de ÖHD’li-ÇHD’li avukatlar demokratik bulmadıkları kayyum uygulamalarını dile getirmek için İzmir Adliye’si önünde toplanmışlar fakat kolluk güçleri içlerinde İHD Şube Başkanımızın da bulunduğu ÇHD’li ve ÖHD’li 25 avukat ve 1 gazeteciyi darp ederek, tehdit ederek gözaltına almışlardır. 

Avukatlar demokrasinin gereğini yerine getirirken valilik ve kolluk acaba neyin gereğini yerine getirmiştir?

Biz ülke genelindeki ve İzmir’deki tüm saldırıları kınıyor, Şube Başkanımız Zafer İncin ve ÇHD’li ÖHD’li avukatlar ve bir gazetecinin derhal serbest bırakılmasını istiyoruz. 

GÜNCELLEME 14.00

Adana'da yapılması planlanan eylemler polis engeliyle karşılaşırken, İzmir'de gözaltına alınan avukatların isimleri açıklandı.

GÜNCELLEME 13.50

Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk açıklama yaptı. · 

'daki oturma eylemi devam ediyor: "Direne direne kazanacağız!"


Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk: Bugün antidemokratik uygulamaların olduğu bir ülkede yalnızca Kürt halkı değil, Türk halkı da zarar görüyor

 GÜNCELLEME 13.20

İzmir'deki açıklamaya polis saldırısı sonucu 27 kişi gözaltına alındı.

GÜNCELLEME 13.15

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin Van'a giden konvoyu polis noktasında durduruldu.

GÜNCELLEME 13.00

 Diyarbakır'da gerçekleşen eyleme Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay da katıldı.

TİP Hatay Milletvekili Barış Atay, basın açıklamasını okudu.


TİP Hatay Milletvekili Barış Atay Diyarbakır'daki protestolarında: AKP erimekte olan iktidarını kurtarmak için her türlü saldırıyı kendine meşru görmekte ve buna devam edecek. Direnişin meşru olduğunu hatırlatmak bizlerin görevi (Video: )

İzmir'deki polis saldırısında, çok sayıda avukatın gözaltına alındığı ortaya çıktı.

GÜNCELLEME 12.45

İzmir'deki kayyum protestolarında polis İHD Şube Başkanı Zafer İncin gözaltına alınırken, ÇHD ve ÖHD'li avukatlar darp ediliyor. 

 
İLGİLİ HABERLER

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Diyarbakır'a gidecek

İmamoğlu, HDP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı'nın kayyum darbesiyle görevden alındığı Diyarbakır'a gidecek. İmamoğlu'nun buradaki programı ise bilinmiyor. 23-08-2019 00:17

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kayyum darbesinin yaşandığı Diyarbakır'a gideceği belirtildi. Ancak İmamoğlu'nun HDP'li yetkililerle temasta bulunup bulunmayacağı henüz netlik kazanmadı.

İmamoğlu, Diyarbakır'dan önce Batman'a geçecek ve burada bir düğüne katılacak. Ardından da Diyarbakır'a geçecek.

Tarafsız Haber Ajansı haberine göre, İmamoğlu'nun Diyarbakır ziyareti sırasında bir dizi temasta bulunması öngörülüyor ancak program henüz net değil. 

Erdoğan: Doğu Akdeniz'deki arama çalışmalarına kararlılıkla devam edeceğiz

KKTC Başbabakanı Tatar ile ortak bir basın toplantısı düzenleyen Erdoğan, "Arama çalışmalarına bizler aynı kararlılıkla devam ediyoruz, edeceğiz" dedi. 22-08-2019 23:27

AKP Genel Başkanı Erdoğan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, Saray’da baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Tatar ve beraberindeki heyeti ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu dile getiren Erdoğan, “Kendi haklarımızı nasıl savunuyorsak, Kıbrıs Türklerinin de Ada’daki ve bölgedeki çıkarlarını aynı kararlılıkla savunmaya devam edeceğiz. Sorunun ortaya çıkışı da bugüne kadar gelişi de tamamen Rumların uzlaşmaz tavırlarından kaynaklanmaktadır” dedi.

‘BİZİ İLGİLENDİRMEZ’

Avrupa Birliği’nin (AB) eleştiren Erdoğan, şunları söyledi:

“Avrupa Birliği’nin, Ada sorununu çözme konusundaki Birleşmiş Milletler ve uluslararası topluma verdiği sözlerin hiçbirini tutmayan Rum kesiminin yanında yer alması kendi ayıbıdır. Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon arama sebebiyle ülkemize ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yönelik sözde tedbirler açıklayan Avrupa Birliği, bu tavrıyla bize değil kendisine zarar veriyor. Türkiye, Kıbrıs meselesi ile Ada ile derin tarihi bağları yanında buradaki üç garantör ülkeden biridir. Hiç söz hakkı olmayanların kalkıp da burada tasarrufta bulunmaya yönelmesi bizi pek de ilgilendirmez.”

‘GEREKLİ CEVAPLARI VERMEKTEN ÇEKİNMEYİZ’

Erdoğan, Doğu Akdeniz'deki hidrokarbon arama faaliyetlerine ilişkin, "Arama çalışmalarına bizler aynı kararlılıkla devam ediyoruz, edeceğiz" dedi.

Doğu Akdeniz’de Türkiye ve KKTC’yi yok sayan projelerin hayata geçirilemeyeceğini belirten Erdoğan, “Ülkemizin bu konudaki kararlılığını sınamak isteyenler, şu ana kadar gerekli dersleri almış olmalılar. Şayet yaşananlardan hala ders almayanlar varsa onlara da gereken cevapları vermekten çekinmeyeceğimizin bilinmesini isterim” diye konuştu.

Akdeniz’deki hidrokarbon arama çalışmalarının sürdüğünü ifaden eden Erdoğan, “Kıbrıslı kardeşlerimizle birlikte Doğu Akdeniz’de başlattığımız hidrokarbon arama faaliyetlerini halen 2 sondaj ve 2 sismik araştırma gemisiyle yürütüyoruz. Tabii bu gemilerimizin faaliyetlerini güvenle yürütebilmeleri için Deniz ve Hava Kuvvetlerimizin unsurları da görev başındadır” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NA DA SALDIRDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da saldıran Erdoğan, şöyle devam etti:

“Ana muhalefet partisinin başındaki zat maalesef oradaki Silahlı Kuvvetlerimize ait gemilerimizi, bunun yanında sondaj ve sismik araştırma yapan gemilerimizi herhalde başka yabancı düşman bayraklarla karıştırmak suretiyle bizim orada bulunmadığımızı söyleyecek kadar gözü var ama görmüyor. Orada bulunan Silahlı Kuvvetlerimize ait fırkateynlerimizden tutunuz, oradaki 2 sondaj gemimiz, devasa ay yıldızlarla süslü olan sondaj gemilerimiz, sismik araştırma gemilerimizi tanımasını istiyorum. Demek ki Türk bayrağını bu da tanımıyor. Ama sana da bunu tanıtacağız. İstesen de istemesen de tanıtacağız. Biz orada bu çalışmalarımızı yürütüyoruz, yürütmeye de devam edeceğiz.”

Haziran Direnişi'nde Aydın Aydoğan'ı gaz fişeğiyle vuran polislerin Emniyet'te kaydı çıkmadı

Haziran Direnişi'nde Aydın Aydoğan'ı ayağından gaz fişeğiyle vuran 5 polisten ikisinin, İstanbul Emniyeti'nde kaydı çıkmadı. 22-08-2019 21:43

Haziran Direnişi’nde Aydın Aydoğan’ı gaz fişeğiyle vuran polislerin ikisinin kask numaralarının İstanbul Emniyeti’nde kayıtlı olmadığı ortaya çıktı. Aydoğan konuyla ilgili, “Valilik, dosyanın kapatılması ve ortadan kaldırılması için savcılığa yazı göndermiştir” ifadelerini kullandı.

2013 Haziran Direnişi sırasında Aydın Aydoğan’ın gaz fişeğiyle ayağından yaralanmasına neden olan olayda, görevli beş polisten ikisinin kask numaralarının İstanbul Emniyeti’nde kayıtlı olmadığı ortaya çıktı.

Dosyaya devletin müdahil olduğunu belirten Aydoğan, “Valilik, dosyanın kapatılması ve ortadan kaldırılması için savcılığa yazı göndermiştir” diye konuştu.

Yaptıkları itiraz sonucu bölge idare mahkemesinin kendilerini haklı bulduğunu da söyleyen Aydoğan, “Faillerin belli olduğu dosyada altı yıldır 1 santim ilerleyemedik. Vuran belli, emri veren belli. Faillerin bir an önce adalet karşısına çıkarılmalarını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

2 gün dayanamadılar: Akaryakıta bir zam daha geliyor!

Henüz 20 Ağustos'ta zam yapılan akaryakıta bir zam daha geliyor. Dolardaki artış gerekçesiyle yapılan zam benzine 16 kuruş, motorine ise 18 kuruş fiyat artışı getirecek. 22-08-2019 21:07

20 Ağustos’ta zam yapılan akaryakıta ikinci bir zam geliyor. Dolar/TL'de düşme olmazsa benzine 16 kuruş, motorine 18 kuruş zam kapıda.

Henüz 20 Ağustos'ta zamlanan benzin ve motorine tekrar zam geliyor.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, akaryakıt sektörü kaynakları, olağanüstü bir değişiklik olmaması durumunda litre bazında benzine 16 kuruş, motorine 18 kuruş zam planlandığını söyledi. Aslında bugün devreye girmesi planlanan zamların, bir süredir olduğu gibi salı günü devreye gireceği bildirildi.

20 Ağustos'ta litre bazında benzine 6 kuruş, motorine 17 kuruş zam gelmişti.

ZAMMIN NEDENİ DÖVİZ

9 Ağustosta 5.44 seviyesine kadar gerileyen dolar kurun bugün 5.79'a kadar yükselmesi, akaryakıt fiyatlarındaki artışın temel nedeni olarak gösterildi.

SALIYI BEKLİYORLAR

Akaryakıt sektörü, petrol fiyatları ve kura bağlı olarak dalgalanan fiyatlardaki değişikliklerinin hemen devreye girmesini istiyor ancak Ankara bir süredir fiyat değişimlerini resmi bir düzenleme olmamasına rağmen salı günleri devreye girmesine izin veriyor.

Kadıköy'deki kayyum protestosunda gözaltına alınan yurttaşlar serbest kaldı

Kadıköy'de yapılan kayyum protestosunda gözaltına alınan 16 kişi, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece serbest bırakıldı. 22-08-2019 20:20

İleri Haber

Kadıköy’de kayyum protestosu nedeniyle salı günü gözaltına alınan 16 yurttaş, çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece denetimli serbestlik ve yurt dışı yasağı konularak serbest bırakıldı.

Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine yapılan kayyum darbesini protesto etmek için yurt genelinde eylemler halen sürüyor. Salı günü Kadıköy’deki protesto eylemi için toplanan yurttaşlara bir polis saldırısı gerçekleşmiş ve işkenceyle 16 kişi gözaltına alınıştı.

İleri Hatırlatıyor

Gözaltına alınan 16 yurttaş bugün, tutuldukları Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden, Kartal’da bulunan Anadolu Adliyesi’ne getirildi. Nöbetçi mahkemeye çıkarılan 16 kişi, denetimli serbestlik ve yurt dışı yasağı konularak serbest bırakıldı.

Serbest kalan yurttaşlar, adliye çıkışında fotoğraf çektirdi.

Sezai Temelli: 31 Mart seçim yenilgisinin rövanşını alma peşindeler

Üç il belediyelerine yönelik kayyum darbesine ilişkin konuşan HDP Eş Genel Başkanı Temelli, "Onlar 31 Mart seçim yenilgisinin rövanşını alma peşindeler. Buna izin vermeyeceğiz" dedi. Temelli, eşbaşkanlık sistemini eleştiren AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan'a da yanıt verdi. 22-08-2019 19:41

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, kayyum darbesiyle görevinden uzaklaştırılan HDP'li Bedia Özgökçe Ertan'a destek amacıyla geldiği Van'da, "Eşbaşkanlık suç değildir. Gerçek bir demokrasi mücadelesidir, eşit temsiliyet mücadelesidir, kadın özgürlük mücadelesidir. Kadına yönelik şiddetin savunucusudur" dedi.

Bedia Özgökçe Ertan'ın Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden kayyum darbesiyle uzaklaştırılmasına tepki göstermek ve kendisine destek için Van'a gelen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, partisinin İpekyolu ilçe binası önünde açıklama yaptı.

Polis ablukası altında konuşan Temelli, halkın iradesini savunmaya devam edeceklerini belirterek, şunları söyledi:

'31 MART'IN RÖVANŞINI ALMA PEŞİNDELER'

"Biz 19 Ağustos günü yapılan meseleye, yapılan bu kayyum atamasına, belediyelerimize el konulmasına 'siyasi darbe' dedik. İşte onun fotoğrafı etrafınızda. Halkımızın il, ilçe binalarına gelmesi yasaklanıyor, halkımızla buluşmamız yasaklanıyor. Evet bu korkudur, bu tükenmişliktir. Onlar 31 Mart seçim yenilgisinin rövanşını alma peşindeler. Buna izin vermeyeceğiz. Dün olduğu gibi her gün ama her gün meydanlarda, alanlarda hakikatin sesini, demokrasinin sesini, barışın sesini yükseltmeye devam edeceğiz." 

'BİR AN ÖNCE ARKADAŞLARIMIZ GÖREVLERİNE İADE EDİLMELİDİR’

 Temelli, 'barış' diyenlerin tutukladığını, hapsedildiğini, 'çözüm' diyenlere ise tecrit uygulandığını ileri sürerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Diyarbakır'a, Mardin'e, Van'a kayyum atadılar. Bunu kabul etmiyoruz. Bir an önce bu karar geri çekilmeli. Bir an önce arkadaşlarımız görevlerine iade edilmelidir. Bunu bekliyoruz. Bakın eşbaşkanlık sistemine karşı çıkıyorlar. Diyorlar ki 'Eşbaşkanlık sistemi suçtur.' Hayır, suç değildir. Gerçek bir demokrasi mücadelesidir, eşit temsiliyet mücadelesidir, kadın özgürlük mücadelesidir. Kadına yönelik şiddete karşı mücadelenin savunucusudur. Bugün kadına yönelik şiddet sokaklarda kol geziyor. Her gün bir kadın katlediliyor. Eşbaşkanlık sistemi bu mücadeledir. Diyorlar ki 'Belediyenin kaynaklarını çarçur ediyorlar.' 2016 yılına kadar belediyelerde iktidarda kaldık. Bir kuruş yolsuzluk yoktur. Onca belediye incelemeye alındı, onca müfettiş geldi, Sayıştay geldi. Bir kuruş yolsuzluk bulamadı. 31 Mart'tan sonra mazbatasını alan Belediye eşbaşkanlarımız bu halkın bir kuruşuna bile zarar vermemişlerdir."

AKP GRUP BAŞKANVEKİLİ BÜLENT TURAN EŞBAŞKANLIĞI ELEŞTİRMİŞTİ

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, eşbaşkanlık hakkında şunları söylemişti:

"Adamın tavrına bakar mısın, 'Sen şehit yakınıysan işten çıkartılman lazım' demiş. Bir diğeri Türk bayrağını belediyenin önünden, arkasından, kimlik kartından, sitesinden çıkarmış. Hepsi de Kandil talimatı ile eş başkan atamışlar. Bizim Anayasa'mızda, mevzuatımızda eş başkanlık mı var? Seçilen kişi başka, Kandil'in atayıp da makama oturttuğu kişi başka. Şimdi diyorlar ya 'Seçimle gelen seçimle gider.' Bir defa bize sürekli 'Ordu göreve' diye bağıranların, parti kapatma davası açıldığında alkış tutanların seçimle gelmeyi hatırlatma hakları yok; onu söyleyeyim. Bir hukukçu olarak şunu söyleyeyim; prensip, seçimle gelen seçimle gider. Doğru ama seçimle gelen demokrasiyi, halkı, yaşamı, savunur kardeşim. Hangi ülke demokrasiyi bitirmek isteyen, seçimi kaldırmak isteyen, seçilmediği halde eşbaşkanlık veren bir sistemi haklı görür?"

Son Güncelleme: 23.08.2019 09:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.