CHP'nin İş Bankası'daki yeni yönetim kurulu üyeleri belli oldu

01 Nisan 2020 Çarşamba 14:30
CHP'nin İş Bankası'daki yeni yönetim kurulu üyeleri belli oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP kontenjanından İş Bankası yönetim kurulu üyesi olarak yeni isimlerin atamasını yaptı.

www.gercekgundem.com 'un edindiği bilgiye göre Kılıçdaroğlu, Rıdvan Selçuk, Fazlı Bulut, Durmuş Öztek ve Hakan Özyıldız’ı İş Bankası Yönetim Kurulu üyeliğine atadı. Kılıçdaroğlu'nun atadığı isimlerin siyasetle doğrudan ilişkisi olmayan konularının uzmanı liyakatli kişileri olması dikkat çekti.

RIDVAN SELÇUK KİMDİR?

1955 Malatya doğumludur.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü mezunudur.
1985-1987 yılları arasında A.B.D.’de Vanderbilt Üniversitesi’nde ekonomi dalında lisans üstü eğitimi yapmıştır.

Maliye Bakanlığında Hesap Uzman Yardımcığı, Hesap Uzmanlığı, Baş Hesap Uzmanlığı, Bakan Danışmanlığı ve Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı görevlerinde bulunmuş; bilahare Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Bağ-Kur Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı; T.C. Kopenhag Büyükelçiliğinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Müşavirliği ve Maliye Bakanlığında Bakanlık Müşavirliği, Vergi Konseyi üyeliği ve başkan vekilliği görevlerini ifa etmiştir.

Vatandaşın Vergisini Koruma Derneği (VAVEK) Yönetim Kurulu Başkanı olup, Dernek temsilcisi olarak Vergi Konseyi genel kurul üyeliği görevini sürdürmektedir.
2004 yılından bu yana bağımsız denetçi ve yeminli mali müşavir olarak faaliyette bulunmaktadır.

FAZLI BULUT KİMDİR?

Fazlı Bulut 1964 yılında Tunceli Pertek’te doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdikten sonra Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’na girdi. ABD New Hampshire College’da iktisadi kalkınma alanında mastır yaptı.

Çeşitli kamu ve özel sektör kuruluşlarında üst düzey yönetici olarak görev aldı. Profesyonel meslek hayatının yanında farklı coğrafyalarda pek çok ülke gezdi. Bu gezileriyle ilgili olarak Hindistan Seyahatnamesi ile Suriye ve Ürdün Seyahatnamesi kitaplarını yazdı.

DURMUŞ ÖZTEK KİMDİR?

1953 Sivaş Şarkışla doğum Durmuş Öztek, 1975 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olmuştur.

1975'te Teftiş Kurulu'na girmiş, 1979'da Maliye Müfettişi olmuştur. 1988-1993 yılları arasında Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunduktan sonra, Brüksel Büyükelçiliği'ne Maliye ve Gümrük Müşaviri olarak tayin edilmiştir. 1996 yılında Maliye Başmüfettişliğine dönmüş, 1997'de Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü'ne atanmıştır.

Bakanlar Kurulu kontenjanından YÖK üyeliğine yapılan seçimi 2000 yılının Nisan'ında dönemin cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından onaylanmıştır. Haziran 2003'te Brüksel Büyükelçiliği Maliye Müşavirliği görevine atanmıştır, yurtdışı görevinden dolayı YÖK Genel Kurul üyeliğinden istifa etmiştir. 2006'da Maliye Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği'ne atanmıştır. Halen aynı görevde bulunmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

HAKAN ÖZYILDIZ KİMDİR?

Hakan Özyıldız kişisel sayfasında öz geçmişisini şöyle yazmıştı:

"1956 Nisanında Bursa'da doğdum. Babam astsubay, annem ev kadınıydı. Gelibolu, Erzurum tayinlerinden sonra 1966 yılında Ankara'ya geldik. Karşıyaka Celayir İlkokulu, Demetevler orta okulu, Ankara Atatürk Lisesi'ni bitirdim. AÜ SBF (Mektebi Mülkiye'den) 1977 yılında mezun oldum. 1984-85 yıllarında ABD Boston'da Northeastern Üniveritesinde lisans üstü eğitim aldım.

1978 Haziranında Uzman Yardımcısı olarak başladığım Hazine'deki kariyer yolculuğum, Banka ve Kambiyo, KİT ve Kamu Finasmanı Genel Müdürlüklerinde daire başkanı, genel müdür yardımcısı ve genel müdür olarak devam etti. Hazineyi Cenevre ve Londra'da temsil ettim. 2001 yılında Krizden önce müsteşar yardımcısı oldum, 2003 Ekiminde emekliye ayrıldım.

Emekli oluktan sonra bir bankada danışmanlık yapıyorum. Mülkiye'de ve Başkent Üniversitesi'nde yarı zamanlı ders veriyorum.

Hülya'nın eşi; Emre ile Pelin ve Eren'in babasıyım."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.