Tahir Çalgüner Soruyor: Gazi Rektörüne Ankademi 2038 Soruları.

Gazi Üniversitesi Rektörünün açık basına yaptığı açıklamada; Ankara ulaşım ana planı 2038 'in Ulaştırma Bakanlığında, "onay" aşamasında olduğunu belirtmesine rağmen; Ana planın 13 ocak 2017 tarihli , 116 sayılı ABB meclisi kararı ile yürürlüğe girmesi ve kesinleşmesi ikircikli bir durum yaratmıştır.

18 Nisan 2017 Salı 10:03
Tahir Çalgüner Soruyor:  Gazi Rektörüne Ankademi 2038  Soruları.

1. Gazi üniversitesinde atanan  bir yönetici ekibiyle yapılan ana plan,  hangi rektör zamanında ve hangi tarihte  Belediyeye teslim edilmiştir.? Belediye tarafından ilgili üniversite yönetimine  bu iş için ne kadar bir ödeme yapılmıştır?


2.Planı yapan yönetim ekibi hakkında , cemaat iltisakcılığı bağlamında açılan  idari soruşturma  ve/veya  savcılığa yapılan  bir şikayet bulunmakta mıdır?


3.Ulaştırma Bakanlığına ne zamandan beri, Kentsel ulaşım, imar  planlarını  kesin "onama"  yetkisi verilmiştir ? Yoksa, Ankara için yapılan iki farklı ana ulaşım planı mı vardır?


4.Ankara çevre düzeni planı 2038  "Ana planı"  kapsamında ilan edilen Ulaşım ana şeması içinde; ODTÜ ve AOÇ içinden geçirilmesi düşünülen yeni anayol bağlantıları var mıdır?  Yürürlükteki Ana plan 2038 çevre düzeni çalışması ile ;  Kent bütünü kapsamında, alt ölçekli yapılacak her  nazım imar planı değişiklerinde ve derdest  idare mahkemesi dava süreçlerinde, olması gereken  "hukuki  bağlayıcılığı"  temel ilkesine aykırı,  üniversite tarafından alınmış bir plan hükmü  kararı var mıdır ?

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sonar 1 2017-04-18 13:13:18

Bu soruları odaların aslında üniversiteye sorması lazım.Tabii odalar kaldıysa hala.

Avatar
cemal 2017-04-18 18:11:28

http://www.halkinhabercisi.com/auap-2038-bahane-yonetmelik-kirliligi-vesile

Avatar
aslan çorbacı 2017-04-19 19:17:17

AYAK TAKIMI

TDK Sözlükteki tanımı aşağıda;
Görgüsüzlükleri veya bilgisizlikleri dolayısıyla toplum içinde aşağı durumda olan kişiler
Örnek: Dükkânlar karmakarışık, mallar bayat, kibar müşteriler birer birer çekiliyor, ayak takımı her gün artıyor. H. E. Adıvar

Ayak takımının genel özellikleri:

a) Derin kompleksif takıntı.
b) Tersten yalan söylemek.
c) Hadsizlik
d)Gİzli Hainlik.
e)Aİdiyat duygularındaki zayıflık.
f) Analitik düşünce ve idrak zayıflığı.
g)Günübirlik düşünce ve kırılgan düşünce atakları.
h)Küstahlık
ı) Beynini kiralama ve satma
j) Biseksüelite, Enseste yatkınlık.

Örneğin; FETÖ ve Taşeronları, "ayak takımı" pislik insanlardır.

Allah Anadolu insanımızı, ayak takımı bacaksızların şerhinden korusun.

"Ayak" izini , "baş" izine karıştırmayanlara selam olsun.
Selâm olsun... o topluma ve başına...
Baş üstünde, ayak bırakmayan
Gazi paşaya.

Avatar
emine uzun 2017-04-19 16:30:20

Ana planın teslim paftaları üzerinde üniversite mühürü ve imza var mıdır onu da kontrol etmek gerekir.Yoksa yok hükmündedir.Eğer varsa vahim hükmündedir.

Avatar
ali 2017-04-20 10:57:49

Kemal bey cevaplarını birkez de sizden tekrar alabilir miyiz? kısaca lütfen.

Avatar
s sa mi gokce 2017-04-22 05:19:49

4. sorunun cevabı: :-)

Avatar
planner 2017-04-25 10:41:16

Bu yollardan biri AOÇ içerisinden 1. Derece Doğal ve Tarihi Sit Alanı üzerinden geçen ve Eskişehir Yolu, Sabancı Bulvarı ve Ankara Bulvarı`nı birbirlerine bağlayan 50 metre genişliğindeki yoldur. Tarım arazilerine beton dökmek konusunda Ankara Bulvarı sürecinden mimli olan Ankara Büyükşehir Belediyesi`nin bu yeni yol projesi AOÇ alanını gasp ve talan etmeye devam edeceğini göstermektedir.

Bir diğer hayali yol ise ODTÜ arazisinden 1. Derece Doğal Sit Alanları üzerinden kuzey-güney doğrultusunda geçen ve Eskişehir Yolu`nu İncek Bulvarı`na bağlayan 50 metre genişliğindeki yoldur. Söz konusu bu yol inşa edilirse ODTÜ ormanında üç binin üzerinde ağaç katledilecektir.

Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi olarak yurttaşlarımıza, mesleğimize, kentlerimize karşı duyduğumuz sorumlulukla ODTÜ ve AOÇ üzerine dökülecek betona geçit vermeyeceğimizi bildirir, bu planların yapılması ve onaylanması durumunda her türlü mücadeleyi yürüteceğimizi duyururuz. Tüm Ankaralıları Cumhuriyetin değeri AOÇ`ye v

Avatar
KEMAL YÜKSEL 2017-04-19 23:16:10

Bu soruları 100 kez sordun 100 kez cevaplandı. Anlama güçlüğü mü var sende?