TAHİR ÇALGÜNER YAZDI: BİR PARALEL DEVLET KARŞITLIĞI OLARAK :KEMALİZM!..

Neo liberal ideolojinin sefil hali gözler önünde iken, ekoloji can çekişirken, insan insanlığına yapancılaşırken,

13 Mayıs 2017 Cumartesi 07:10
TAHİR ÇALGÜNER YAZDI: BİR PARALEL DEVLET KARŞITLIĞI OLARAK :KEMALİZM!..

Lenin’ in heykelleri yıkılıp meydanlarda sürüklenirken, Marksistgörüş yoğun bakım altına alınmışken,Kemalizm; üçüncü bir ideoloji olarak göğsümüzü kabartıyor. Hergeçen gün bu ideolojiyi algılayan, anlayan kişilerin sayısı artıyor. Toplumaslında hızla bir “kamilleşme” süreci içine girmekte.Peki ya…. Pragmatik cevherler !! ;

Pragmatik biraderler, topluma deli gömleği giydirmeyeçalışıyorlar. İdeolojisi olmayan bu kişiler, hayalet avcılarıdır.

Sırasıyla sabıka dosyaları;

a) Marksizm’i, Sosyalizm ile yıktılarb) Liberalizm’i, Neo-liberalizm ile vurdular,

c) Ekolojizm’i, “çevrecilik” adı altında uyduruk bir söylemle gözdendüşürdüler.

d) İdeolojileri, “doktrin” olarak algıladılar(algılattılar)

e) Boş içeriklerini, biçimsel arayışlar ve kibar üsluplarıyla! örtmeyekalktılar.Esası,biçimle boğdular.

f) Şimdi de, Kemalizm ideolojisini “Atatürkçülük” adı altında biçimselbir manzumeyle baltalamaya çalışıyorlar…Kemalizm’in bir ideoloji olmadığınısöyleyerek ve de aynı zamanda bir ideolojiye saldırmanın verdiği dayanılmazpişkinlikle…!!

Patolojik düşünce bataklığına saplanan bu mayınlı akıma,ideoloji dayandıramıyoruz.

Allahtan toplumun düşünsel ekolojisi ve doğamız dual(ikili)diyalektik sistemler üzerine kurgulanmamış olacak ki; üçüncü ideolojileri demümkün kılıyor.

Pragmatik ayrık otlarının genel özellikleri:1. Onlar “bir şey” dir, aslında “hiçbir” şeydir.2. Onlar, hem “o” yandan hem “bu” yandandır.3. Onlar, her yerdedir. Aslında hiçbir yerdedir.4. Onlar, aynı zamanda hem “o” hem de “bu”dur.5. Onlar, ideoloji avcılarıdır. İtibar arayıcılarıdır.6. Onlar, şapkadan tavsan çıkarır,7. Onlar üç kitap üzerine, (üç maymunu oynayan) Kemalizm’i yıkmaya and(yemin) içenlerdir..!!8. Onlar, aramizda...icimizdeler.İşte Kemalizm tam da bu noktada çağın çok ötesinde, bütüncü ve fiktif açıdangüçlendirilmiş bir ideoloji olarak ışıl ışıl karşımıza çıkıyor…ve bu pragmatikcevherlerin, ışığa alışkın olmayan gözlerini kamaştırıyor.Kimyalarınıbozuyor.Sahtesini gerçeğinden ayırıyor.

Tamam…anlıyorum.Ayrık otlarının da bir ekolojisi vardır.Ancak, “Demokrasibahçesinin” bütününü kaplamaya meyilli kökü de dışarıda ve derinlerde olan buayrık otlarıyla mücadeleye de kararlıysak..ve bir de Kemalist isek…!!

Bahçeye de bakım yapmak gerekir…Bakarsan “bağ”, bakmazsan “çöp” olur.

Aksi taktirde, Demokratikleşme ise, hayal olur değil mi?

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.