Tahir Çalgüner yazdı: Tarih: 13 ocak 2017 / 116 sayılı Plan Hükmünde Ankara Kontrollü Belediye Meclis Darbe Kararı.

13 ocak 2017 öğlenden sonraydı.Ankara büyükşehir belediyesi 3 sayfalık bir belediye meclis kararı almıştı.Bu kararda ottan çicekten bahsediyordu.Ancak 2. sayfanın 2. paragrafının sonları bir felaketin habercisiydi.Planlama tarihinde ilk kez, bir Üst ölçekli plan; kent içi ve kent dışı yapılaşmamış alanlar olarak, Gökçek ile Alper taşdelen arasında ikiye bölünmüştü.Ana ulaşım planı ve kent içindeki imar planları ve davaları böylelikle Ana plan 2038'in bağlayıcılığından kurtuluyordu.Meslek odalarının da ağıırlıklı olarak davaları da tesadüfen kentsel alanlara yoğunlaşması da sadece bir rastlantıdan ibaretti.! Kent dışı alanlarda ise ana plan devredeydi. Başta Bütünşehir belediye yasasına, bütüncü makro ölçeki plan felesefesine, şehircilik ilkelerine, hayatın akışına , mahkeme içtihat kararlarına, plan kademelenmesi ve ölçek birlikteliği vs vs vs ters ve planlamaya ihanet ve meslek disiplinine DARBE sayılabilecek bir ahlaksız teklif siyasi rüşvet olarak taraflarca kabül görmüştü.Böylelikle işler nazım plan değişiklikleri üzerinden gidecel al gülüm ver gülüm birbirleriyle davalaşacaklar ve siyaseten varlık alanlarını koruyacaklardı. Alper Taşdelen talimatını Dogan Yılmazkaya'ya verdi.Ve....116 sayılı darbe kararı böylelikle belediye meclisinden oybirliği ile geçti. Meslek odalarına iş ağırdan aldırıldı.Birkaç toplantı.Konuşmacı falan derken....meclis kararına dava açma süresi kaçırıldı. Meslek odası başkanlarının hepsinin haberi vardı ve bilerek danışıklı dövüş oyunu oynayarak ne üyelerini ne halkı bilgilendirdiler. Bilgilendiren kişilere de soruşturma açtılar.tibarsızlaştırma faaliyetine girdiler.Bir tür mobbing gibi birşey! Mızrak çuvala sığmadı.Kontrollü darbe planı ellerinde patladı. Ankara'nın yarım ana planı meslek odalarının, diğer yarısı ise Gökçek'in olsun planı tutmadı. Alper ile Gökçek'in ise bir elmanın iki yarısı olduğu böylelikle ortaya çıktı.Halbu ki; Alper ne istediyse verecekti karşılıklı Gökçek'e. Odalar bile ayarlanmış ve ağızlarına biberde sürülmüşken...halbuki. Bu olayı ortaya çıkaran herkimse teşekkür ederiz. Ancak olan Ankara'ya oldu.Koskoca Başkent yine ana plansız kaldı yada Ana plan ulaşımıyla beraber ortadan kaybedildi. Gazi üniversitesine de henüz proje parası da ödenmemişken... Olan yine Tahir Çalgüner ile Sedat Vural'a oldu. Onlar da işsiz kaldılar. :-)) Oda başkanları tamda tatildeyken.

14 Haziran 2017 Çarşamba 08:10
Tahir Çalgüner yazdı: Tarih: 13 ocak  2017 / 116 sayılı Plan Hükmünde Ankara  Kontrollü  Belediye Meclis  Darbe Kararı.

Tahir Çalgüner yazdı:
Tarih: 13 ocak  2017 / 116 sayılı Plan Hükmünde Ankara  Kontrollü  Belediye Meclis  Darbe Kararı.

13 ocak 2017 öğlenden sonraydı.Ankara büyükşehir belediyesi 3 sayfalık bir belediye meclis kararı almıştı.Bu kararda ottan çicekten bahsediyordu.Ancak 2. sayfanın 2. paragrafının sonları bir felaketin habercisiydi.Planlama tarihinde ilk kez,  bir Üst ölçekli plan;  kent içi ve kent dışı yapılaşmamış alanlar olarak, Gökçek ile  Alper taşdelen arasında ikiye bölünmüştü.Ana  ulaşım planı ve  kent içindeki imar planları ve davaları böylelikle Ana plan 2038'in  bağlayıcılığından kurtuluyordu.Meslek odalarının da ağıırlıklı olarak davaları da tesadüfen kentsel alanlara yoğunlaşması da  sadece bir rastlantıdan  ibaretti.! Kent dışı alanlarda ise ana plan devredeydi.

Başta  Bütünşehir belediye yasasına, bütüncü makro ölçeki plan felesefesine, şehircilik ilkelerine, hayatın akışına , mahkeme içtihat kararlarına, plan kademelenmesi ve ölçek birlikteliği vs vs vs ters ve planlamaya ihanet  ve meslek disiplinine DARBE sayılabilecek bir ahlaksız teklif siyasi rüşvet olarak  taraflarca kabül görmüştü.Böylelikle işler nazım plan değişiklikleri üzerinden gidecel al gülüm ver gülüm birbirleriyle davalaşacaklar ve siyaseten varlık alanlarını koruyacaklardı.

Alper Taşdelen talimatını Dogan Yılmazkaya'ya verdi.Ve....116 sayılı darbe kararı böylelikle belediye meclisinden oybirliği ile geçti.
Meslek odalarına iş ağırdan aldırıldı.Birkaç toplantı.Konuşmacı falan derken....meclis kararına dava açma süresi kaçırıldı.
Meslek odası başkanlarının hepsinin haberi vardı ve bilerek danışıklı dövüş oyunu oynayarak ne üyelerini ne halkı bilgilendirdiler.
Bilgilendiren kişilere de soruşturma açtılar.tibarsızlaştırma faaliyetine girdiler.Bir tür mobbing gibi birşey!
Mızrak çuvala sığmadı.Kontrollü darbe planı ellerinde patladı.
Ankara'nın yarım ana planı meslek odalarının, diğer yarısı ise Gökçek'in olsun  planı tutmadı.
Alper ile Gökçek'in ise bir elmanın iki yarısı olduğu böylelikle ortaya çıktı.Halbu ki; Alper ne istediyse verecekti  karşılıklı Gökçek'e.
Odalar bile ayarlanmış ve ağızlarına biberde sürülmüşken...halbuki.
Bu olayı ortaya çıkaran herkimse teşekkür ederiz.
Ancak olan Ankara'ya oldu.Koskoca Başkent yine ana plansız kaldı yada Ana plan ulaşımıyla beraber  ortadan kaybedildi.
Gazi üniversitesine de henüz proje parası da ödenmemişken...
Olan yine Tahir Çalgüner ile Sedat Vural'a oldu.
Onlar da işsiz kaldılar. :-))
Oda başkanları tatildeyken.
Son Güncelleme: 15.06.2017 00:16
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Eminali 2017-06-14 10:41:52

Şimdi oldu.Mileti kandıranlar ortaya çikti.

Avatar
Gulay gul 2017-06-20 15:10:10

Asliye hukuk mahkemeainde tespit davası açmakla idare mahkemesine dava açılmış olmuyor aevgili oda başkanları