YÖK Başkanlığında Cemaat Operasyonu Olmadan Üniversitelerde Cemaat Temizliği Ya-pı-la-maz.

YÖK Başkanlığında FETÖ Operasyonlarının geciktirildiğini söyleyen Çalgüner; cemaat uzantılarının halen daha YÖK 'te varlığını sürdürdüğü ve etkin olduğunu söyledi.

21 Haziran 2017 Çarşamba 01:42
YÖK Başkanlığında Cemaat Operasyonu Olmadan Üniversitelerde Cemaat Temizliği Ya-pı-la-maz.

YÖK'u kapatırız.Sorunu da çözeriz ile meselenin üzerine gidilemeyeceğini söyleyen Çalgüner; -

15 temmuz öncesi ölü soruşturmalar mezarlığı kurumuna  döndürülen YÖK merkezli bir uzantının geçen süre içinde kendi içindeki olayları  ve davalık dosyaları kapatmak için yargıya talimat verdiğini ifade etti.


Hukuk mücadelesi, uzun soluklu bir mücadeledir.


15 Temmuzdan ders almayanlar eğer hukuk devleti misyonundan bağımsız bir yargı devleti oluşturarak kendi dönemlerini  ve rektörlerini aklama ihtiyacı duyuyorlarsa burada ciddi bir sorun var demektir.FETÖ ve iltisakçılığı ile mücadelenin bu açıdan gayri ciddi bir zeminde yürüdüğünü soyleyen Çalgüner; 15 Temmuz öncesi YÖK'te , cemaatle mücadelede eli kolu bağlı olduğunu söyleyen ve basına demeç veren kişilerin elini kolunu tutan mı var? Temizlik önce sabunu başa götürmekle başlar.


Cemaatle mücadelenin bir aile içi hesaplaşma olmadığını, bir toplumsal konu olduğunu belirten Çalgüner; FG Cemaatcileri ve iltisaklı şürakayla mücadelenin yanında bu mücadeleyi yapıyormuş gibi görünen kurumlarla da hukuki zeminde  mücadele edilmesinin zorunluluğuna da dikkat çekerek, cemaat zulmüne uğrayan mağdur müşteki akademisyenlerin  geniş çapta gereğini yapacağını  ve süreci kayda geçireceğini söyledi.


Danıştay'ın yerleşik içtihatları ve hukuk kararlarından hızla uzaklaşma tehlikesine de dikkat çeken Çalgüner;  Kanun, yönetmelik, müktesap haklar,  evrensel hukuk normları ve içtihat kararlarından  kendini bağımsız gören ve  kendine göre karar alan yargı kararlarının,  "Türk milleti adına"  değerinin olmadığını, bu yönde  verecekleri  kararların  ise,  "kendileri adına"  alınmış "hakim görüşünden" öte bir anlam taşımayacağını da belirtti.


Danıştay'ın bundan sonra,  bu şekilde bir  yargı devletinin bir uzantısı olarak üretecegi ıçtiatların ve örnek kararlarımnın, dare mahkemeleri ve bölge idare mahkemelerinin , vereceği  kararlarını da etkileyeceğini , topu taça atacaklarıni da rahatlikla söyleyebiliriz.Başkanlık sistemi ve parlemanter  demokratik rejimlerde Yargi;  hukuk devletinin kuvvetler ayrılığinin bir kalesldir dedi.Bunun dışındaķi her yönelim PDY kapsamında degerlendirilir.PDY böyle birşeydir.Yargı mensupları cemaatci olmayabilir ama kararları ile de hukuk devletine paralel hukuk geliştirme  yani PDY suçuna ortak olmaları da her an mümkündür.


Cemaat  oluşumları ile yeterince mücadele etmeyen, himaye eden  ve ihmali olan herkes, gelecekte tek tek  hukuk mahkemelerinde tarafsız hakimlerin karşısına çıkacak ve hesap verecektir .Bundan kurtuluş yok.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kazim 2017-06-21 09:42:31

EY YOK Kendine gel.