CHP NİN BU KONGRE SÜRECİ CHP VE KEMAL KILICDAROĞLU NA YÖNELİK SALDIRILARI PÜSKÜRTME SÜRECİDİR.

Cumhuriyet Halk Partisi Delege seçimleri bir çok yerde tamamlansa da hem İzmir in bazı ilçelerinde hem de Türkiye de devam ediyor. Narlıdere de 17 Kasım 2019 günü Tüm Mahalleler seçimini yaptı.

28 Kasım 2019 Perşembe 09:43
CHP NİN BU KONGRE SÜRECİ CHP VE KEMAL KILICDAROĞLU NA YÖNELİK SALDIRILARI PÜSKÜRTME SÜRECİDİR.


CHP seçmenini iki dönem siyasi heyecana sokar. Siyasetle çok fazla ilgilenmeyen bazı CHP seçmeni normal süreçte a politik pozisyon alsa da bu iki dönemde aniden politize olur ve seçim heyecanına girer.
Birincisi Genel ve Yerel seçimlerdir, diğeri de CHP nin kongre sürecidir.
CHP nin bu kongre sürecinde CHP Narlıdere seçmeninin heyecanının arttığını, siyasetle çok ilgilenmeyenlerin bile delege olmak istediği, aday olmasa da sandıkların açılmasını kim seçilecek diye heyecanla beklediğini gördük, görüyoruz.
Narlıdere de ki CHP üyelerinde bu heyecan ve ilgi bu dönemde daha fazla oldu. Çalışan, emek veren, Parti ile ilgili pozisyon alanların yanında hiç partiye uğramayan, eylem ve etkinliklere katılmayan, üyelik dışında partide görev almayanların da delege olmak için çaba harcadığını, heyecanlandığını gördük.
Diğer İlçelerden farklı olan ve Narlıdere nin aktif olmayan üyelerini de heyecanlandıran, cesaretlendiren durumun sadece bir nedeni var.
Narlıdere de bu dönemde delege belirlemesi kapalı kapılar arkasında yapılmadı. Bu kez Mahalleler inisiyatifi aldı, Mahalle Halkının iradesine sahip çıkarak delege seçimlerinin Mahallelerin iç dinamikleri ile belirlendi. Ne Belediye Başkanı ne de İlçe Başkanı sürece doğrudan müdahale etmedi.
Buradan Belediye Başkanı Ali Engin e teşekkür etmek istiyorum. Mahallelerde oluşan Mahalle Temsilci nin de içinde bulunduğu Mahalle Komiteleri zaman zaman Belediye Başkanı ve İlçe Başkanının da düşüncesini alsalar da bir dayatma ile karşılaşmadılar. Belediye Başkanı tek bir şeyin üzerinde durdu o da Mahallelerde tek liste ile uzlaşı içinde delege seçimleri yapılması. Esas itibarı ile Mahalle komiteleri de bu konuda çaba sarf etti ancak birkaç mahallede bu başarılamadı. Üç Mahallede iki liste ile seçime gidilse de bu da parti içi demokratik bir yarış olarak tamamlandı.
Önümüzde bir İlçe Kongresi var. Umut ediyor ve bekliyoruz ki Delege seçimlerinde yaşanan olgunluk ile  İlçe Kongre süreci de atlatılır.
Elbette Her delege nin, hatta her üyenin İlçe Başkanı, İlçe Yöneticisi, İl Delegesi adayı olma hakkı vardır ve bunu özgürce kullanabilir.
Ancak CHP için önümüzde ki süreç sadece hizmet sürecidir. Çünkü önümüzde 4 yıl her hangi bir seçim yoktur. Bu nedenle seçilecek üyeler sadece CHP nin İktidar mücadelesini yükseltecek, CHP üyelerini diri tutacak ve AKP-MHP iktidarı nın CHP ye yönelik saldırılarını göğüsleyecek nitelikte olmalıdır.
CHP de bu hizmet sürecini kucaklayacak kadrolara ihtiyacı vardır. İnanıyorum ki önümüzde ki sürece yönelik karşılığı olan, süreci kucaklayacak bir kadroyu Narlıdere CHP nin duyarlı delegeleri seçebilecek niteliktedir.
CHP nin önünde zor bir süreç vardır. AKP iktidarı güç kaybettikçe CHP ye yönelik saldırılarını artırmaktadır.
AKP için hiçbir lider önemli değildir. Hatta kendi içinden ayrılıp parti kuracak Davutoğlu ve Babacan da önemli değildir. Tek önemsediği Lider CHP Genel Başkanı Kemal Kılıcdaroğlu dur. AKP nin kod larını çözen, kimyasını bozan tek liderdir. Bu nedenle AKP, CHP nin Genel Başkanının değişmesini istemektedir.
Kemal Kılıcdaroğlu Referandum dan bu yana Türkiye de oyun kuran, kurduğu oyun la AKP yi düşme sınırına taşıyan, hatta parlamento da azınlığa düşüren, 6 Büyükşehir başta olmak üzere birçok Belediye yi AKP-MHP ortaklığının elinden kazıya kazıya alan bir liderdir. Bu nedenle AKP nin kimyasını bozmaktadır, bu nedenle CHP Genel Başkanlığından düşürme oyunları kurulmaktadır.
Bu nedenle İlçelerden başlayarak Genel Merkeze kadar oluşan kadrolar CHP ye ve onun Genel Başkanı Kemal Kılıcdaroğlu na sahip çıkacak kadrolar olmalıdır.
Kemal Kılıcdaroğlu CHP Genel Başkanı olarak dört önemli sürecine damgasını vuran Dört Genel Başkandan birisidir.
Kuvai Milliye sürecinin önderi Mustafa Kemal Atatürk tür, Çok Partili yaşam ile Demokrasinin sınırlarını genişletme sürecinin önderi İsmet İnönü dür. Sosyal Demokrasinin Türkiye siyaseti ile buluşturma sürecinin önderi Bülent Ecevittir. Özgürlükçü Demokrasinin hayata geçirilmesi mücadelesi sürecinin önderi Kemal Kılıcdaroğlu dur.
Kendisini değil Partisini bir yere taşıma özverisi ile Özgürlükçü Demokrasi Sürecini tamamlaması için Kemal Kılıcdaroğlu na seçilecek kadrolar sahip çıkacaktır, çıkmalıdır.
 

Son Güncelleme: 28.11.2019 09:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Esef Tagli 2019-11-28 12:10:14

Bir partili olarak tesbitlerinize katılıyorum.
AKP'nin gerçekten kimyasını bozan genel başkanımıza sonuna kadar sahip çıkmak yanında durmak gerek aktif gerek pasif her CHP üyesinin asli görevi olmalıdır .Seçimlerin elbette bir kazananı olacaktır ancak sonuç ne olursa olsun esas kazanan CHP olsun diyorum.