İzmir 16
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

NARLIDERE'DE BAHAR YOLA ÇIKTI

DEĞERLİ PARTİLİ ARKADAŞLARIM:

02 Aralık 2017 Cumartesi 04:01
NARLIDERE'DE BAHAR YOLA ÇIKTI


9 Aralık 2017 Tarihinde yapılacak CHP İlçe  Kongresine yönelik düşüncelerimi açıklayacak olduğum bu toplantıya  geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. onore ettiniz, Herkesi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.
Türkiye çok önemli bir süreçten geçiyor.
15 yıldan bu yana ülkeyi yönetmekte olan AKP iktidarı;
Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” anlayışının tam tersine hem yurt dışında hem de yurt içinde  izlediği kargaşa ve baskı politikası sonucunda Ülkemizi derin bunalıma sürüklemiştir.


Komşu ülkelerle sıfır sorun ve stratejik derinlik parolasıyla başladığı  dış politikada, sorun yaşamadığımız, komşumuz, ilişkilerimizin bozulmadığı müttefikimiz kalmamıştır.
Çok yönlü terörün kıskacında kalarak, terörle yoğun mücadele etmek zorunda kalan ülkemizin, komşuları ve müttefikleri ile sorun yaşaması ülkemizi yalnızlığa ittiği gibi zor günleri yaşamasına da neden olmaktadır.


Ekonomi çimento ekonomisine dayandırıldığından üretmeyen ve yavaş yavaş eriyen bir ekonomik süreç yaşanmaktadır.
Tarım ve hayvancılık bitme noktasına gelmiş ve dışa bağımlı hale gelmiştir.
15 Temmuz darbe girişiminin sorumluları ortada iken, AKP iktidarının besleyip büyüttüğü ve devlete yerleştirdiği FETÖ tarafından yapıldığı herkes tarafından bilinmekte iken, bu ülkenin Demokratları, Devrimcileri, Atatürkçüleri hedef gösterilerek mağdur edilmektedir.
Tüm özgürlükler, demokrasi ve adelet hiçe sayılmakta, Ülke Kanun Hükmünde Kararnamelerle yönetilen olağanüstü bir ortamda bulunmakta ve suçsuz gazeteci, vekil ve vatandaşlar hukuksuz yere cezalandırılmaktadır.


Ülkede adeta adı konulmamış baskı ve demokratik tek adam rejimi gayri resmi de olsa fiilen başlamıştır.
Bu durum , 2019 seçimlerinden sonra kazanmaları halinde fiilen ve resmi olarak tek adam diktatörlüğüne dönüşecektir.
Yaşanan süreçte ayakta kalan tek kurum olan Partimiz CHP bu döneme güçlü ve dinamik kadrolarla girmek zorundadır.
Önümüzde ki zorlu süreç, Örgütlerimizin koltuklardan ve bürolardan yöneteceği, etkinliklerinin salonlara hapsedileceği günler olmayıp, alanlarda etkin olunup alan hakimiyetlerinin  sağlanacağı süreçtir.


Hak, hukuk, adalet haykırışlarımızı içselleştirerek inandığımız doğruları yüksek tonda talep edeceğimiz ve ısrarcı olacağımız bir süreci omuzlayacak, birlik ve beraberliği diri tutacak, halkın tamamını kucaklayacak ve sokağın ihtiyacına cevap verecek kadrolara ihtiyaç vardır.
Ben birlikte görev alacak arkadaşlarımla ekip ruhu ve dayanaşması ile bu zorlu göreve CHP Narlıdere İlçe Başkanlığına aday oldum.
İzninizle kendimden kısaca söz edeyim.


Özel bir Bankanın Şube Müdürü iken, 2003 yılında emekli olduktan  hemen sonra CHP’ye üye oldum.
O günden beri, etkinlik ve faaliyetlere, çıkar beslemeden, beklenti içine girmeden yalnızca tüzüğün bizelere yüklemiş olduğu sorumluluk gereği aktif katılım sağladım. Eğitim Komisyonunun, AR-GE komisyonunun kuruluşunda bulunarak Başkanlıklarını yaptım.
Dört yıldır partimizin Aktif parti Eğitmeni olarak bana görev verilen her yerde eğitim vermekten çok mutlu oldum.


Genel Başkanımızın da ifade ettiği ve önemle üzerinde durduğu üzere, CHP Narlıdere İlçe Başkanlığını başarı ile yürütecek liyakat, donanım, yetenek ve bilgi birikimine sahip olduğumu değerlendiriyorum.
Ayrıca Narlıdere gibi çağdaş, demokrat ve aydın insanların yaşadığı bir ilçede, kadın bir ilçe başkanının bu dönemde partimize artı bir değer katacağını düşünüyorum. Üyelerimizin %50’ye yakının kadın olduğu bir ilçeye bir de kadın eli değsin istiyorum. İnanıyorum ki Narlıdere Halkı da bunu istiyor.


NASIL BİR İLÇE BAŞKANI OLACAĞIM?
 
Sosyal Demokrasinin ilkeleri çerçevesinde, insan onuru ve eşitliğine odaklı; hukukun üstünlüğü, laiklik ve özgürlüklere dayalı, toplumsal değerlerimize saygılı, adil ve katılımcı ve dürüst bir demokratik düzen kurulması için  kararlılıklarının süreceğini ifade eden partimin bu taahhüdüne bağlılığımın da gereği;
-Direngen ve Mücadeleci bir ilçe Başkanı olacağım.


-Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun  enerjik ve kararlı duruşuna uygun bir anlayışla görev yapacağım.
-Üyelerin tümünün Üye Temel Siyasi Eğitimden geçirilerek donanımlı ve üretken olması için çaba sarf edeceğim. Partiyi adeta siyaset okuluna dönüştüreceğiz.
-Mahalle Örgütlerini partimizin hak ve hukukunu savunacak direniş örgütlerine dönüştüreceğiz.


-Hayatın bütün alanlarında komisyon ve çalışma grupları oluşturarak,  halkın sorunlarına sahip çıkar hale getireceğiz.
-Hiçbir bireye, gruba, üyeyi ötekileştirmeden, yok saymadan, küçümsemeden, önemseyerek ve kucaklayarak partimizin mücadelesine katacağız.
-Partimizin Belediye Başkanı ve Meclis Üyeleri ile uyumlu olup ilişkileri Partimize yakışır vdüzeyde tutacağız. İş ve Güç birliği içinde olacağız.
-Parti çalışmalarında Tüzüğümüz ve Yönetmeliklerimiz tartışmasız hukukumuz, parti programımız da rehberimiz olacak.


Hedefim; partimizin hem yerel, hem de genel seçimlerde iktidar olma yolundaki mücadelesine güç katarak; ilçemizde ki yüksek olan gücünü daha da yükseklere taşıyarak, 2009 yılın da iktidar olmasıdır.


Kuvayı Milliye ruhu ile Atatürk’ün kurucu ilkelerine yani demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ilkesine bağlılık ve bilimin ışığında aydınlık yarınlara uluşmak istek ve iradesi ile söz veriyorum ki; hiç yılgınlık göstermeden kutsal bir görevin gereği, gece gündüz çalışıp, görevimi sizlerden aldığım güç ve moralle yaparak bana olan güveninize layık olacağım.
Bu önemli günümde yanımda olan basın heyetine ve yol arkadaşlarıma sonsuz şükranlarımla saygılar sunuyorum.


İyi ki varsınız…
İyi ki CHP var…
 
 

Son Güncelleme: 02.12.2017 04:22
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.