Bahçeli'den Akşener'e: Dön evine bitsin bu çile

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin il başkanları toplantısında açıklamalar yaptı.

24 Aralık 2020 Perşembe 15:44
Bahçeli'den Akşener'e: Dön evine bitsin bu çile

MHP lideri Devlet Bahçeli, MHP İl Başkanları'nın Ankara'da gerçekleştirdiği toplantıda konuştu. 

Bahçeli'nin satırbaşları şöyle:

Ülkücü ülkücünün deniz feneridir, can siperidir, can simiti, can beraberidir. Aksini düşünen bizim gibi görünse de bizde değildir.  Ülkücü Türk Milleti'nin ümit çeşmesi, huzur meşalesidir. Muhabbet varsa musibet yoktur. Bizim inancımıza göre, "Muhabbetten Muhammed oldu hasıl, Muhammedsiz muhabbetten ne hasıl"

Lobilere kuryelik, miskinlik, laubali gevşeklik, laçkalaşmış dağınıklık unutmayınız ki yapılanı yıkacak, hareketimize pranga takacaktır. Bir dava adamı, bir inanç neferi itimat eder ki her akşamın bir sabahı, her kahrın da bir lütfu olacaktır.

Mahcup olmadık, mağlup olmadık. Bizim için siyaset üzerine bahislerin oynandığı bir hipodrom değildir. Siyaset koltuk, makam ve para aracı değildir. Ülkücü hareket milletin gür sesidir. Bizim için siyaset millete hizmet, gayesinin aşkla taşlanmış bir ülkücü harekettir.

Gönüllere girmeden tarihi görevimizi icra edemeyiz. Dar kadroculukla bir yere varılamaz. Gıybet ile bir dava savunulamaz. Aklınızdan çıkarmayın ki birbirine kefil olamayanların bir davası olamayacaktır.

Kendi tutarsızlıklarını gözardı edenler, kendi söylediklerine bile inanmayanlar Türk siyasetine bir şey kazandırmayan devşirmelerdir. MHP tuzaklara kapılmadan, iftiralara bakmadan demokrasi mücadelesini yurdumuzun dört bir köşesinde sürdürmektedir. Doğal ve normal olarak bizimle uğraşacaklar, nifak tohumlarını aramıza saçmak için gece gündüz nöbete girecekler.  İl Başkanlarımız Türkiye üzerinde oynanan hain oyunların farkındadır. 

Tarihin iddia, ihya ve ihtişamı ile geleceği kuşatmanın azmindeyiz. Millet oldukça biz varız. Türklük oldukça MHP yürüyecektir. Hiçbir engel bunun önünde duramayacaktır. Güvence sizlersiniz, hepinizsiniz. Güvence MHP'dir.

Bizimle aşık atmaya, boy ölçmeye kalkışan zeka fukaralarının önce fikir sahibi olacaklar, önce fazilet sahibi olacaklar. Yok ise bu saydıklarım bulunmuyorsa, bu anlattıklarım işlerine bakacaklar, başka yerde tepinecekler.

Emperyalizmi reklam yüzü olmak, ihanet defilesinde yer tutmak için harıl harıl işbirlikçiliğinin mülakatına hazırlık yapanların MHP'yi anlamaları uçuk kaçık bir hayaldir. Biz ne istediğimizi bildiğimiz kadar ne söylediğimizi de biliriz. Tutarlıyız, temkinliyiz ama heybedeki turpu ceviz diye satmaya çalışan sahtekarların tam karşısındayız.

MHP kumpaslara, iftiralara aldırmadan, tehditlere yakasını kaptırmadan demokrasi mücadelesini yurdun dört bir yanında sürdürmektedir. Bizimle doğal olarak uğraşacaklar, çelme atmaya çalışacaklar, kafese almaya çalışacaklar. Ellerine aldıkları kazma kürekle Türkiye'nin kuyusunu kazıyorsa, zilleti kim layık görüyorsa bununla mücadele edecek olan MHP'dir. Gelişmeleri sağduyu ve sabırla takip ediyorsunuz. Demokrasiyi istismar edenlere en iyi cevabı il ve ilçe kongrelerimizle verdiniz. 9 Aralık 2020'de kongre sürecimizi tamamladık

MHP ülkemin her noktasındadır. MHP, Türk Milleti neredeyse oradadır. MHP, istismarcı ve çıkarcı bir parti değildir. Herhangi bir ilin veya bölgenin değil Türkiye'nin tamamının partisiyiz. Türk Milletinin son kalesiyiz.

Büyük Olağan Kurultayımıza hazırız. 14 Mart'ta salgın aman verirse büyük bir katılım ile kurultayımız olacak. Salgın şayet aman vermez ise delegelerin katılımı ile önlemler ile gerçekleşecek.

TBMM'de tam bir ittifakla 2021 İstiklal Marşı yılı olarak kabul edilmiştir. Kurultayımız düşmana korku aşılayacaktır. Durmayacağız, yorulmayacağız, gecikmeyeceğiz. Ülkülerimizin heyecanıyla mücadeleye sonuna kadar devam edeceğiz. Kazananın Türkiye olacağına samimiyetle inanıyoruz. 

Yaşadıklarımız kaygılarımızı diri tutsa da umudumuzu koruyoruz. 2020 yılı ne milletimizin hatırından ne de insanlığın ortak hafızasından asla silinmeyecektir. 2020 belaların kol gezdiği, tehditlerin serbest dolaşıma girdiği bir yılın adıdır. Koronavirüs hastalığının yoğun fırtınası bu yıla damga vurmuştur. Hastalıklar, salgınlar üst üste yığılmış, görüş açımızı perdelemiştir.  Sağlık olmadan hiçbir şeyin kıymeti olamayacaktır. Pek çok ülke çaresizliğin kuytusuna gizlenmişken Türkiye ön almıştır. Nitekim güçlü sağlık altyapısı ile, Şehir Hastanesi donanımı ve sağlık çalışanlarımızın kahramanca mücadelesi ile sivrilmiş, önce çıkmıştır.  Sağlık diplomasisi ile ihtiyaç sahip ülkelere el uzatıldı. İnsan insan ilişkileri, insan toplum bağları, toplum irtibatları kavramsal tanımı yapılamayan yeni bir evreye geçiş yapmıştır. Akışkanlık kesintiye uğramıştır.

Bize göre salgının sosyopolitik ve ekonomik politik sonuçlarını en aza çekmek mümkündür. Maske, temizlik ve mesafeye uyarak, bunun yanında sabır ve dua ile bu kötü günler inşallah aşılacaktır. 2021 bir eşik ve kavşak olarak insanın huzur penceresini açtığı bir döneme ışık olacaktır. Küresel sefalet ve kargaşanın kol gezdiği bir dünyada insanların ortak birikimleri ve değerlerini koruyup yaşatmak herkes için bir görev ve sorumluluktur.

Akşener'e çağrısını yineledi 

Bizim nazarımızda masa kurma teklifi ciddiyetsiz ve itibarsız bir tekliftir. Masalar boştur, isteyenin istediği masaya oturması günün 24 saati oturmasında bizce bir sakınca yoktur. Buna engel olan, dur diyen, niye oturdun diyen yoktur.

Masa kur demedik, evine dön dedik. Hala zaman vardır. Bu önerimiz geçerliliğini korumaktadır. Diyoruz ki dön evine bitsin bu çile. 

Demirtaş kararı

HDP kapatılsın dedik, sözümüzün arkasındayız. Meclis'te terörist istemiyoruz. Biz Demirtaş'a bakınca terörist görüyoruz. AİHM'in Demirtaş kararını tanımıyoruz, takmıyoruz, milli vicdanda hükümsüz olduğunu söylüyoruz. Kimse bize masal anlatmasın.

HDP kapatılsın çağrımızdan Cumhur İttifakı'nda çatlak oluşturmaya çalışıyorlar. Cumhur İttifakı mazluma hısım, zalime hasımdır. Cumhur İttifakı Türkiye'dir. Cumhur İttifakı dairede memur, dükkanında esnaf, sınırda mehmetçik, sokakta polistir.

Cumhur İttifakı açıklaması

Cumhur İttifakı tekrar 2023'te iktidar olacak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'da tekrar cumhurbaşkanı olacak. Tekrar söylüyorum. Cumhur İttifakı 2023'te tekrar iktidar olacak, sayın Recep Tayyip Erdoğan da yeniden Cumhurbaşkanı seçilecektir.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.