Erzurum’un Narman ilçesinde bir kişinin 11 yaşındaki erkek çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiası ilçeyi karıştırdı.

DHA'nın haberine göre olay, akşam saatlerinde Narman ilçesi 101 Evler Mahallesi mevkisinde bir arazide meydana geldi. Mahalle sakinleri, isminin E.K. (45) olduğu öğrenilen bir kişinin 11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak, cinsel istismarda bulunmaya çalıştığını görüp, müdahale etti. Şüpheli kaçarken, yurttaşlar ağaca bağlanan çocuğu kurtardı.

Şikayet üzerine yakalanan E.K. gözaltına alınarak, kaymakamlıkla aynı binada olan İlçe Emniyet Amirliği'ne götürüldü. Olayı duyanlar, kaymakamlık binası önüne toplandı. Toplananların dağılması için uyarı yapılırken, özel hareket, çevik kuvvet ve jandarma, bölgede geniş çaplı tedbir aldı. Şüpheli, yoğun güvenlik önlemi altında, binanın belediyeye ait kapısından çıkarıldı. Bunu görenler, şüphelinin olduğu araca saldırmak istedi. Bu arada araç hızlıca uzaklaşınca toplanan kalabalık, şüphelinin sağlık kontrolü için götürüldüğü hastaneye gitmek istedi. Güvenlik güçleri kalabalığın geçişine izin vermeyince arbede yaşandı. Kısa süren arbede sonrası toplananlar dağıldı.

İlçede yaşanan gerginliğin sona ermesi için şüpheli E.K.'nın Erzurum’a gönderildiği öğrenildi.

11-yasindaki-cocuga-cinsel-istismar-ilceyi-karistirdi-798913-1.