Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Elazığlıların deprem ve yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında yaşadıkları sorunları dile getirmek için Twitter'da açtıkları ‘#SahipsizElazığ’ kampanyasına karşı tepki çeken ifadeler kullandı. Demirbağ ”Gitsin kan tahlilini yapsınlar. Covid-19 değil ihanet-19 virüsü var bunların kanında” dedi.

Demirbağ ayrıca katıldığı televizyon programında "Türkiye’nin tabii ki sahibi var. Türkiye'nin sahibi Allah'tan sonra Tayyip Erdoğan var, biz varız. Haşa biz demek dahi utanıyorum sahibi Allah'dır, Tayyip Erdoğan'dır, devlettir" dedi.

Demirbağ’ın tepki çeken sözleri şöyle:

 "Türkiye’nin tabii ki sahibi var. Türkiye'nin sahibi Allah'tan sonra Tayyip Erdoğan var, biz varız. Haşa biz demek dahi utanıyorum sahibi Allah'dır, Tayyip Erdoğan'dır, devlettir. Devlet adına da payımıza düştüğü kadar da bizlerin Elazığ'ın sahibi. ‘Elazığ'ın sahibi yok’ diyenlerin sahibi yok.

Gitsin kan tahlilini yapsınlar. Bu kadar da olmaz ne demek sahibi yok. Gaflette bulunmuş boşa gelmiş, ben ona saygı duyuyorum. Ama bu kampanyayı başlatanlar bilinçli olarak, kalkıp da sırf muhalefet olsun diye bu kampanyayı başlatanları da araştırın.

Kan tahlili yapmak lazım bunlara. Covid-19 değil ihanet-19 virüsü var bunların kanında."