Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat bugün köşesinde, AKP'li yetkilerin MHP'nin kampanyasından rahatsız olduğu iddialarını yazdı.

Dün Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek'in kaleme aldığı yazıda; AKP'lilerin MHP'nin askıda ekmek kampanyasından rahatsızlık duyduğu yazıyordu.

Zeyrek'in AKP'li yetkililerin rahatsız olduğunu yazması üzerine Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat, MHP'li yetkililerle konuştuğunu yazdı.  

Fırat, "MHP, ekonomide işlerin yolunda olmadığı yönünde bir imada mı bulundu? Bu durum AK Parti kanadında bir rahatsızlık mı yarattı?" diye sordu. 

Fırat MHP'li kaynakların kendisine, "Kampanya eski kampanyanın devamıdır. Ekonomik sıkıntıdan dolayı başlatılmadı. Osmanlı’nın en şaşalı döneminde bu tip yardımlar yapılıyordu. Refah dönemlerinde de âdettir. Buradan bir çıkarım yapıp bunu siyasete alet etmek yanlıştır.MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir şey söyleyecekse açık ve net söyler. Ekonomi ile ilgili bir görüşü var ise onu da ima etmeden  açıkça dile getirir. AK Partili yetkililerden MHP’ye bu konuda bir rahatsızlık iletilmedi." açıklamasını yaptığını yazdı.