Ambulansın önünü keserek araçtan indi, yol isteyen ambulans şoförünü darp etti Ambulansın önünü keserek araçtan indi, yol isteyen ambulans şoförünü darp etti

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, “30 Ekim 2020 depreminde İzmir olarak canımız çok yanmıştı. O zaman, önümüz kış, insanlar çadırlarda konteynerlerde kalmasın demiştik ve bu kampanyayı başlatmıştık. Olağanüstü büyük destek gördü kampanyamız. 1 ay sonra İzmir’de çadır kalmamıştı. Şimdi bunu Türkiye’ye yaymak istiyoruz, 14 milyon insan etkilendi. Dışarıda hayatını sürdürmek zorunda kalan 10 binler var. 28 bin 466, bize başvuru yapan depremzede vatandaşımız var. Bu sayıyı durdurduk, bizim yapacağımız artan değil eksilen kampanya. 10 bin TL ile bir kira yardımı yapacağız. Milletten millete aktarılan bir kampanya olacak. Birçok kampanya yürütülüyor ama bizimkisi doğrudan doğruya” dedi. Soyer, bugün gündeme gelen SMS ile bağış hakkında ise, “Kampanyanın SMS ile bir bağlantısı yok, biz milletimizle milletimizi buluşturacağız” açıklamasını yaptı.

Kampanyaya ilk katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. CHP Lideri; “Bir maaşımı daha bu kampanyaya bağışlıyorum. İnanıyorum ki milletimiz bugünleri dayanışma içinde aşacak. Biz üstümüze düşeni yapalım. Kimsenin umutsuz olmasını istemem. Bu acıyı da hep birlikte aşacağımıza inanıyorum” dedi.