Bornova Belediyesi’nin eğitime verdiği destekler artarak devam ediyor. BELGEM’de binlerce öğrenciye liseye ve üniversiteye hazırlık desteği veren Bornova Belediyesi, Dost Bilimevi Projesiyle eğitim desteği vermeyi planladığı öğrenci sayısını 6 binden 15 bine çıkarmayı hedeflerken bir yandan da mevcut eğitimlerini sürdürüyor. Bornova Belediyesi’nin Taşdemirler İş Merkezi, Evka-4 Belediye Hizmet Binası ve Cumhuriyet Evi’nde güz döneminde 400 öğrenciye ücretsiz İngilizce eğitimi verildi.

Törene yoğun ilgi

Beş ay süren eğitimleri başarıyla tamamlayan öğrenciler için Büyükpark içindeki Bornova Belediyesi Kültür Merkezi’nde katılım belgesi töreni düzenlendi. Yoğun katılımın gerçekleştiği organizasyonda, Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, 3, 4, 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen kurslara katılanlara sertifikalarını verdi. Bu arada bahar dönemi kurs kayıtlarının 1 Şubat’ta, yaz dönemi kurs kayıtlarının da 1 Haziran’da başlayacağı belirtildi.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, geleceğin garantisi çocukların kendilerini geliştirmek için çaba sarfetmelerinden büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, “Biz de onlar için daha çok çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Çocuklarımız kendilerini daha çok geliştirebilsin diye eğitim alanında yeni projeler ortaya koyuyoyuruz. Dost Bilimevi projesini de bu anlayışla ortaya koyduk” dedi. Çocuklara yarıyıl tatilinde bol bol kitap okumalarını tavsiye eden Başkan Atila, “Değerli velilerimize çocuklarını bize teslim ettiği için, öğretmen arkadaşlarımıza azim ve inançla çalıştıkları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.