Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 1.tur görüşmelerinde 18 maddesi onaylanan ve 2.tur görüşmelerine başlanacak anayasa teklifine karşı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından ülke genelinde başlatılan eylem İzmir’de de hayata geldi.“Ayağa kalkıyoruz” sloganı kapsamında örgüt kentin çeşitli noktalarında eyleme destek için buluştu.CHP İl Başkanı Asuman Ali Güven ve il yöneticileri saat 16:00’da İl Binası’nda bir araya geldi. Kent Konseyi'ne bağlı muhtarlar da il binasına gerçekleştirdikleri ziyarette CHP'ye destek verdi. Başkan Güven ve il yöneticileri muhtarlarla beraber de ayakta durdu.SERTEL KONAK MEYDANI’NDA GENÇLERLE
CHP Milletvekili İzmir Atilla Sertel de eyleme Konak Meydanı'ndan destek verdi. Sertel, gençlerden oluşan bir grupla Konak Meydanı'nda ayakta durdu. Sertel o anın fotoğrafını sosyal medya hesabından “İzmir, demokrasi, özgürlük, Cumhuriyet için her daim ayakta kalmış ve kalacaktır. Tek adam rejimine hayır. Çocuklarımız için direniyoruz" ifadeleriyle paylaştı.

SEFERİHİSAR ÖRGÜTÜ TAM KADRO
CHP Seferihisar İlçe Örgütü, 'Ayağa kalkıyoruz' eylemini ilçe binası önünde gerçekleştirdi. Eyleme Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer de destek verdi.


BALÇOVA YAĞMUR ALTINDA AYAKTA!
Eylem Balçova'da da yağmurun altında gerçekleşti. Belediye önünde toplanan vatandaşlar "Türkiye Laiktir Laik Kalacak" şeklinde slogan atarak "İzmir'in Dağlarında Çiçekler Açar" marşını söyledi. Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya ve CHP Balçova İlçe Başkanı Aygül Eryılmaz'ın da katıldığı vatandaşlar eylemden sonra halk sessiz bir şekilde dağıldı.

PİRİŞTİNA ESNAFLA BİRLİKTE DESTEK VERDİ
Eyleme destek verenler arasında Buca Belediye Başkanı CHP'li Levent Piriştina da yer aldı. Başkan Piriştina saatler 16:00'yı gösterdiğinde ziyaret ettiği esnaflarla birlikte ayakta durdu. 

Eylem ayın 17'sinde (yarın) 17.00 ve 18'inde de (Çarşmaba) 18.00'de aynı anda Türkiye'nin her yerinde “Nerede olursan ol, içeride, dışarıda, derste, sırada, hep beraber diktaya karşı ayağa" sloganıyla gerçekleşecek. CHP İzmir Örgütü eylemi yarın Karşıyaka, Çarşamba günü de Konak Meydanı’nda il, ilçe yöneticileri ve belediye başkanlarının da katılımıyla gerçekleşecek.BUCA'DA BAŞKANLIĞA HAYIR SLOGANI
Buca İlçesi Şirinyer Semti'nde bir grup CHP'li eylem yaptı. "Başkanlığa karşı ayağa kalkıyoruz" sloganıyla yola çıkan CHP'liler, semtin en yoğun caddesinde, ellerinde Atatürk posterleri ve başkanlığa karşı üzerinde 'Hayır' yazan dövizler taşıyıp "Başkanlığa hayır" diye slogan attı.

CHP Buca İlçe Başkanı Çağdaş Kaya, "Başkanlığa karşı olduğumu göstermek için başlattığımız eylem 3 gün sürecek. Bu eylemlerde, 1 dakika boyunca hiçbir şey yapmadan elimizdeki döviz ve posterlerle bekleyeceğiz. Nerede olursan ol, içeride, dışarıda, derste, sırada, hep beraber diktaya karşı ayağa kalkmaya davet ediyoruz. Eylemimiz önümüzdeki 2 gün kentin farklı noktalarında devam edecek" dedi. Yol kenarından araç sürücülerine de ellerindeki dövizleri gösteren CHP'lilere, çevredeki binalarda yaşayanlarla bazı sürücüler destek verdi.