Tunceli'nin Hozat İlçesine bağlı Amutka (Yenibas), Ormanyolu, Boydaş, Dereköy ve Çakmaklı mevkilerini kapsayan geniş bir alanda birkaç gündür süren orman yangınlarına ilişkin Hozat Belediyesi yangını söndürme çağrısı yaptı. Aralarında Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ve kitle örgütlerinin bulunduğu heyet Hozat girişinde durduruldu ve yangına müdahale etmeleri polis tarafından engellendi.

"HALKIMIZI DOĞAMIZI SAHİPLENMEYE ÇAĞIRIYORUZ"
Sosyal medya hesabından açıklama yapan Maçoğlu, "Hozat Belediyesi'nin yapmış olduğu çağrı üzerine şuan Hozat girişindeyiz ve bir müdahale il karşı karşıyayız. Tek derdimiz doğamız. Özel güvenlik gerekçe gösterilerek müdahale edilmesini doğru bulmuyoruz. Tüm halkımızı doğamızı sahiplenmeye çağırıyoruz" dedi.

CHP'Lİ VEKİLLER VE BAŞKANDA YANGIN BÖLGESİNDE

Aralarında Ankara Milletvekili Nihat Yeşil,İzmir Mİlletvekili Ednan Arslan, Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tuttedere,Tunceli Mİlletvekili Polat Şaroğlu, Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız ve Kardeş belediyeleri ziyarete gelen Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü'de yangın bölgesine gelerek yetkililerle görüştü.Emniyet yetkilileri yangın çıkan alanın özel güvenlik bölgesi olduğu için kimsenin geçişine izin veremeyeceklerini aktardılar.