Eski manken ve sunucu Deniz Akkaya 16 yaşındaki kızı Ayşe, eski eşi ve babasıyla yaşadığı sorunlarla gündemdeydi. Fenomen Miray İpekler'in sosyal medya üzerinden hakarete maruz kaldığını söyleyerek şikayetçi olduğu dosyada şüpheli olan Deniz Akkaya ifadeye gitmeyince savcılık yakalama talep etti.

Deniz Akkaya, 16 yaşındaki kızı A. Önbilgin'in telefonunu aldığı için kendisine şiddet uyguladığını ve Sosyal Hizmetler'e bıraktığını söylemişti.

Ardından Akkaya'nın babası ve çocuğunun babası küçük kızın velayeti için dava açmıştı.

Mahkeme küçük kızın velayetini babası Efe Önbilgin'e verirken, Önbilgin Akkaya aleyhine tedbir kararı aldırmıştı.

Deniz Akkaya bu kez de fenomen Miray İpekler ile davalık oldu.

"YÜZ YÜZE GELMEDİK"

Sabah'tan Arzu Kaya'nın aktardığı bilgilere göre İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuran Miray İpekler Deniz Akkaya'dan şikayetçi oldu.

Kaya'nın aktardığı bilgiler şu şekilde:

"10 yıldır mankenlik ve modellik yaptığını, ailesiyle birlikte İstanbul Kadıköy'de yaşadığını, Akkaya ile yüz yüze gelmediğini ancak aynı işleri yapmaları sebebiyle ortak birçok arkadaşları olduğunu söyledi.

İpek Filiz Yazıcı kardeşi ve kocasını paylaştı! 'Baldız tehlikeli sularda yüzüyor' deyince olanlar oldu İpek Filiz Yazıcı kardeşi ve kocasını paylaştı! 'Baldız tehlikeli sularda yüzüyor' deyince olanlar oldu

SELİN CİĞERCİ YÜZÜNDEN PAYLAŞIM YAPTI

Yine bir başka fenomen Selin Ciğerci ile bir düğünde karşılaştıklarını ve Ciğerci ile çektirdikleri fotoğrafları sosyal medyada paylaştıklarını belirten İpekler, "Deniz Akkaya fotoğrafları görmüş. Ciğerci ile Akkaya arasında mahkeme var.

Sadece bu yüzden ailemle kalmış olduğum evde eskortluk yaptığıma dair paylaşımlar yaptı. Aramızdaki yazışmaları da iznim ve bilgim olmadan sosyal medyada paylaştı" dedi.

EV ADRESİMİ PAYLAŞTI, TEHDİT ETTİ

Deniz Akkaya'nın kendisine ait ev adresini de sosyal medyada yaydığını belirten İpekler, ayrıca Akkaya'nın bir televizyon programında aleyhine tehdit edici paylaşımlarda da bulunduğunu ekledi. Şikayetin üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Deniz Akkaya hakkında "hakaret" suçundan soruşturma başlattı.

YAKALAMA KARARI ÇIKTI

Soruşturma kapsamında şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılan Deniz Akkaya savcılığa gelerek ifadesini vermedi. Tebligatlara rağmen ifadeye gelmeyen Akkaya hakkında savcılık yakalama kararı talep etti. İstanbul Anadolu Sulh Ceza Hakimliği Akkaya'nın ifadesinin alınması için hakkında yakalama kararı çıkardı.

www.medyatava.com