Türkiye’de derinleşen ekonomik krizin faturası yurttaşlara kesilmeye devam ediliyor. Enflasyon nedeniyle geçinmekte zorluk yaşayan öğrenciler yüksek yurt ve kira fiyatları nedeniyle bir de barınma kriziyle boğuşuyor. TÜİK açıkladığı enflasyon sepetinde yurt ücretini 457 lira olarak hesapladığı duyurdu. TÜİK’in bu açıklamasına yurttaşlar tepki gösterirken Ege Üniversitesi Öğrenci Köyü projesinde yer alan yurtlarına zam yaptı.

YÜZDE 305 ZAM

İki Kişi İzmir’de Elektrik Akımına Kapılmıştı: Ölümlerden Sorumlu Şirket AKP Zengini Çıktı! İki Kişi İzmir’de Elektrik Akımına Kapılmıştı: Ölümlerden Sorumlu Şirket AKP Zengini Çıktı!

Ege Üniversitesi bünyesinde yer alan Öğrenci Köyü’nde 2024-2025 öğretim yılı için aylık ücretlere yüzde 305 zam yapıldı. Buna göre geçtiğimiz 2023-2024 öğretim yılında iki kişilik oda aidatı aylık kişi başı bin 480 lira ve üç kişilik oda aidatı ise bin 250 lirayken yeni zamla birlikte 2024-2025 öğretim döneminde iki kişilik oda aidatının aylık kişi başı 6 bin liraya ve üç kişilik oda aidatının ise 5 bin liraya çıkarıldığı açıklandı.

Bununla birlikte öğrencilere kayıt yenileme süresinin 17 Temmuz’da son bulacağı ilan edilirken, kayıt yenileme ücreti olarak aynı tarihe kadar öğrencilerin bir aylık aidat bedeli kadar da depozito ödemesi gerektiği iletildi.

Kaynak: TELE1