Sabah Gazetesinden Mustafa Sait Özkan'ın haberine göre Feyza Civelek'in uyuşturucu temin etmeye çalıştığı isim olan Selçuk Ç.'nin "Uyuşturucu veya uyuşturucu madde ticareti yapma veya sağlama" suçundan dava açıldı.

Yıldız Tilbe ve İbrahim Tatlıses'ten 15 yıl sonra barış pozu Yıldız Tilbe ve İbrahim Tatlıses'ten 15 yıl sonra barış pozu

Civelek ise bu dosyada, uyuşturucu maddeyi temin edememesinden dolayı 'tanık' sıfatıyla bulunuyordu. Davanın görüldüğü İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi geçtiğimiz ay, dosyada 'tanık' sıfatıyla yer alan Civelek hakkında zorla getirme kararı çıkarmıştı.

"ALKOL KESMEYİNCE UYUŞTURUCU ALMAK İSTEDİM"

Zorla getirme kararı sonrası Civelek'in geçtiğimiz günlerde, yargılamayı yapan İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'tanık' sıfatıyla dinlendiği ortaya çıktı. Civelek'in ifadesine ulaşıldı.

Uyuşturucu madde siparişi verdiği Selçuk Ç. isimli şahsı tanımadığını öne süren Civelek, "Bir arkadaş marifetiyle numarasını almıştım. Aramızda gönül ilişkisi yoktur. Benim o gün moralim bozuktu, alkol de almıştım. Moralimin bozukluğunun nedenini söylemek istemiyorum. Özel bir sebepti. Alkol kesmeyince uyuşturucu almak istedim" dedi.

"SANIRIM YOLDA YAKALANMIŞ"

Daha önce de Selçuk Ç. isimli kişiden kokain aldığını aktaran Civelek, "Ben kendisinden taş kokain sipariş etmiştim. Fiyatını da ne kadara aldığımı hatırlamıyorum. Bana maddeyi getirirken sanırım yolda yakalanmış. Ben maddeyi teslim alamadım. Gönül ilişkim yoktur. Beraber uyuşturucu almamız falan da söz konusu değildir" ifadelerini kullandı.

"BİR DAHA BU MADDEYİ KULLANMAYACAĞIM SÖZ"

Civelek son olarak mahkeme başkanına seslenerek, "Sizlere bir daha bu maddeyi kullanmayacağım hususunda söz veriyorum. Bir daha narkotik madde kullanırsam en ağır cezaya razıyım. İlk ve son kez mahkemelere geldim daha da gelmeyeceğim. Bilgim görgüm bundan ibarettir. Tanıklık ücret talebim yoktur" diyerek sözlerini tamamladı.

Duruşma savcısı, sanık Selçuk Ç.'nin tutukluluk halinin devamına karar verilmesi yönünde görüş bildirirdi.

Mahkeme heyeti de sanığın tutukluluk halinin devamına hükmederek, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

sacitaslan.com