Sanatta ve eğlencede inat edenlerin festivali Keçifest, dün Efes-Selçuk’un Pamucak sahilinde on binlere kapılarını açtı. Festivale, eğlence ve festival yasaklarına sanatçıların kendi performanslarıyla verdiği tepkiler damga vurdu. İki sahneli festivalin ilk gününde binlerce kişi sahnelerdeki ardışık konserlerle eğlendi; mim sanatçılarının, heykeltıraşların ve ressamların çalışmalarını izleme fırsatı buldu. 

Bu yıl 3’üncü defa gerçekleştirilen Keçifest, ilk defa çadır konaklamalı olarak müzikseverlere ev sahipliği yaptı. Sabah saatlerinden itibaren uzun kuyrukların oluştuğu festival için kapıda bilet alma imkanı sürüyor. Pazar gününe dek kesintisiz müzik şöleninin yaşanacağı Keçifest’te ana sahnede Pentagram, Moğollar, Perdenin Ardındakiler, Dedublüman, Sedef Sebüktekin, Batu Akdeniz ve Galiz sahne aldı. İkinci sahnede The Family Rock Project, Funkenstein, Tezgah ve Buket Tüzün Trio başarılı performanslarıyla eğlenceyi büyüttü. 

Sahneden Gülşen’e destek 

Birbiri ardına gelen eğlence ve festival yasakları, Keçifest sahnesinde ve festival alanında etkisini gösterdi. “Biat değil İnat” sloganıyla gerçekleştiren Keçifest’in ana sahne performanslarında sanatçılar yasaklara tepki göstererek hukuksuzca tutuklanan şarkıcı Gülşen’e destek verdiler. Moğollar Grubu, sahnesine şarkıcı Gülşen’in fotoğrafını yansıttı, “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” sloganını kullandı. Gecenin son grubu Pentagram ise on yıllardır nesilden nesile taşınan şarkılarını seslendirdi. 

Performans maratonu tam gaz 

Türkiye’nin sanat ve performans festivali Keçifest, bugün de dopdolu bir program ile devam ediyor. İzleyicileri ana sahnede Hayko Cepkin, Yüksek Sadakat, Ozbi, Niyazi Koyuncu, Mavi Gri, Mengene ve Erdal Bayrakoğlu konserleri, ikinci sahnede The Ayılar, Sis, Petipay ve Arteks bekliyor. Ercan Kesal’ın edebiyat söyleşisi ve tiyatrocu Hamit Demir’in tiyatro atölyesi de bugün festivalde yer alıyor. Ressamların ve heykeltıraşların çalışmaları ise şekillenmeye devam ediyor. 

E-ticaret düzenlemesi komisyondan geçti E-ticaret düzenlemesi komisyondan geçti