BİR PARALEL YAPILANMA ARACI OLARAK: "JÜRİSTOKRASİ" !!

"O bir gölgedir Gerçek sanırsın. O bir Jüristokrasidir... "Demokratik Hukuk devleti" Yargısı zannedersin." T.Ç

M.GÜLTEKİN
M.GÜLTEKİN
26 Nisan 2020 Pazar 16:08
BİR PARALEL YAPILANMA ARACI OLARAK: "JÜRİSTOKRASİ" !!

FETÖ ve Elebaşı Fetullah  PDY'ye sadece bir örnek. Bilinen bir örnek diyelim…Aşağıdaki tüm yapıların içine sızan bir Jüristokrasi projesidir.

Ancak Polis devleti, Kanun devleti, Asker Devlet,  Bürokrat devleti, YÖK Devleti, Belediye (şehir) devletleri  ...VS.VS. VS. türleri de mevcut tarihte. Say sayabildiğin kadar..

Yargı(ç) Devleti yaratmak yani Jüristokrasi emrindeki Jüristokratlar da, “PDY”  kapsamındadır.

Miladı suçun işlendiği tarih olmak üzere, zaman aşımına bakılmaksızın Jüristokrat, Hukuk Devleti yargısı yolu ile  " Türk Milleti adına"  Yargıla(N)ma  kapsamındadır.

“Hukuk devletine yönelik  ve Ulus devlet karşıtı eylem ve işlemlerin tamamı istisnasız "PARALEL DEVLET  FAALİYETİ VE YAPILANMASI” dır.

Korona ile mücadelenin  Fetö virüsü ile mücadeleye benzememesi için; Korona hastaları ile teması olup, olası olarak  bağışıklık  kazanan  kişilere de test yapılması gerekir.

Bu kişilerin maske ile sokağa çıkması gerekirken, 17- 25 Aralık öncesi ve sonrasından gün alan Kripto/korunaklı Fetöcülerin ise maskelerinin düşürülmesi ve gereken yasal önlemlerin alınması gerekir.

Maalesef  Yargımız, "Kripto Fetö" tanımlaması ile ilgili ile ilgili bir içtihat ve kriter geliştirememiştir.

FETÖ'cülerin  mağdurlar üzerine  yaptıkları  hukuksuz idari eylemlerine yönelik işlemleri ilave ceza kapsamı dışı bırakılarak, salt örgüt üyeliği ve iltisaklığı üzerinden kararlar verilmektedir.

Kripto Fetöcülerin, TAM YARGILAMA ile yargılanacağı yerin Ceza mahkemeleri olması gerekirken; elekten kaçmış kriptoların kendilerinden şikâyetçi olan mağdurlarını yıldırmaya yönelik Asliye hukuk mahkemelerinde  tazminat davaları açarak hukuk akrobasileri içine girmeleri ise manidardır.

Öte yandan, YÖK Kanunu madde 53 c / 7 ye göre  FETÖ  ve benzeri oluşum ve iltisaklılar hakkında yapılan şikâyetleri,  savcılıklar kanunen re’sen karara bağlamak zorunda olmasına rağmen;  neden bu şikayet dilekçeleri halen daha Savcılıklar tarafından (FETÖ kapsamında  tek bir kişinin bile  ihracı yapılmamış)  YÖK kurumuna gönderilip, dipsiz bir dipfrizde bekletilmektedir!. YÖK bir  sorumsuz bir Yargı makamı mıdır? Yargı makamı ise, hangi yargıya  paraleldir ?

PARALEL YAPILARA AFFIN LAFI BİLE OLMAZ

FETÖ'nün  siyasi kanadı  nerede? Yargılanmalıdır diyenler büyük bir samimiyetsizlik içinde şimdi de  Silahlı askeri kanat dışındaki, Sivil ve Bürokrat  FETÖ ve İltisaklılarına dolaylı bir koruma arayışı içine girmişler.

Anayasanın, ilk 3 maddesini değiştirmeye yönelik; Devletin tepesinden en alt kademe kurumuna kadar  FETÖ ve benzeri her türden Sistematik Paralel Devlet Faaliyetleri, Anayasamıza eklenecek bir hüküm ile AF kapsamı dışında bırakılarak, jüristokrasi hainliğine karşı, Devletin ve toplum mücadelesinde, Adli yargıdaki hak arama sürekliliği  Anayasal bir  teminat altına alınmalıdır.

TAHİR ÇALGÜNER


 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.