Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından yapılan ortak açıklamada, “22 Ekim 2021 tarihi itibarıyla kurumsal kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar indirim yapılmıştır” denildi.

KONUT KREDİLERİNDE YENİ FAİZ ORANLARI

Kamu bankaları kurumsal kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar indirim yaptığını duyurdu. Buna göre 1 milyon TL ve altı konut kredilerinde yüzde 1.29, 1 milyon TL üzerindeki tutarlarda yüzde 1.34 faiz oranları uygulanacak.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Konut kredileri faiz oranlarında ise 26 Ekim 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 1 milyon TL altı tutarlarda % 1,29, 1 milyon TL üzerindeki tutarlarda ise % 1,34 faiz oranları uygulanmaya başlanacaktır. Bankalarımız, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülkemiz ekonomisinin ve istihdamının güçlendirilmesine katkı sağlamaya, müşterilerimizin ve firmalarımızın yanında olmaya devam edecektir.”

HALBANK YALANLAMIŞTI

Halkbank’tan Reuters’ın konuyla ilgili haberinden sonra yalanlama gelmiş ve söz konusu faiz indiriminin söz konusu olmadığı belirtilmişti.