İmamoğlu’nun bu sözleri sonrası ise Kılıçdaroğlu’nun İmamoğlu ile 26 Haziran'da görüşeceği yönünde haberler çıkmıştı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile görüşen Kılıçdaroğlu, söz konusu haberler için, “Onların hepsi asparagas. Böyle bir şey yok. Böyle bir olay olduğunda Sayın Başkan arar geleceği günü belirtir. Ona göre önceden konuşuruz. Benim programım, onun programının uygun olması lazım. O çerçevede oturup konuşuruz. Yemeğimizi de yeriz. Bayramlaştı” demişti.

Perinçek'in Açıklamalarına CHP Kanadından Sert Eleştiri Perinçek'in Açıklamalarına CHP Kanadından Sert Eleştiri

Aytunç Erkin’e konuşan İmamoğlu’na yakın cenahlar ise çıkan iddialara şu yanıtı verdi:

“26 Haziran’da bir yemek var diye uydurdular. Delinin biri kuyuya taş attı ve tartışma yaşanıyor. Bir de İmamoğlu-Kılıçdaroğlu ittifakı diye bir şey uydurdular. Şurası çok net: İmamoğlu, İBB Başkanı; Özgür Özel de genel başkan ve bu böyle devam eder. Deli saçması bunlar.”

İMAMOĞLU: CHP'Yİ RAHATSIZ EDEN BU HEYECAN

İmamoğlu ise dün, Kılıçdaroğlu ile randevu tarihi kesildi yönündeki haberler için, "Bu heyecanı anlamıyorum. CHP'yi rahatsız eden bu heyecan. Özgür Özel ile ya da Kemal Kılıçdaroğlu ile buluşmak normal bir şey. Çay kahve içer, sohbet ederiz. Lütfen bunu bu kadar merak etmeyin. Buluşma zamanı geldiğinde olur, bir hafta sonra olur, bu konuda acelemiz yok. Asıl önemli olan vatandaşlarımızın ekonomik durumu, onların yaşadığı sorunlar” yanıtını vermişti.

GERÇEK GÜNDEM