Artı Gerçek - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerel seçimlerde 81 ilde aday çıkaracaklarını, İzmir’de Ümit Özlale’yi aday göstereceklerini açıkladı. Bu kapsamda çalışmalara başlayan Özlale, dün sosyal medya platformundan bir video paylaştı. Özlale, videoda Deniz Tekin’in ‘İzmir’de Bir Gün Batımı’ şarkısını kullandı.

Özlale'nin paylaşımını alıntılayan Tekin, şarkı için yorumcu olarak kendisinden veya eser sahibi olarak babasından izin alınmadığını açıkladı.

Torbalı Belediyesi'nde 'böcek' skandalı! Torbalı Belediyesi'nde 'böcek' skandalı!

'BENDEN DE BABAMDAN DA İZİN ALINMADI'

Tekin, şu ifadeleri kullandı:

"Bu videoda kullanılan "İzmir'de bir gün batımı" şarkısı için yorumcu olarak benden de, eser sahibi olarak babamdan da izin alınmamıştır. bilginize artık ne diyim. Bilginize artık ne diyeyim.

Bilinirliğinden bağımsız herhangi bir fikri ürünün umumi mahalde kullanılması yorumcu/eser sahibi ve varsa yayıncının iznine tabidir, günlük süreçlerde en azından sözlü, düzgün bir işleyişte yazılı muvafakkatname gerektirir.

Alt parantez olarak: İYİP, CHP, TİP herhangi bir siyasi parti fark etmeksizin böyle bir propaganda çalışması her türlü izne ve bilgilendirmeye tabi." (HABER MERKEZİ)