CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin il binasının açılışını gerçekleştirmek ve Buca metrosunun temel atma törenine katılmak için kente geldi. Kılıçdaroğlu, ilk olarak partisinin Konak ilçesinde yeni yapılan il binasının açılışını yaptı. Açılışa, Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, CHP’li milletvekilleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, ilçe başkanları ve çok sayıda partili yer aldı. Açılış kurdelesini kesen Kemal Kılıçdaroğlu, il binasını gezdi. Elektrik zamlarının geri alınması çağrısını yineleyen Kılıçdaroğlu, “Ankara’ya bir mesaj da ben gönderiyorum. Elektrik zamlarını geri al.” dedi.

VATANDAŞLA OLAN DİYALOĞU DİKKAT ÇEKTİ

Kılıçdaroğlu’nun konuşması sırasında bir vatandaş “Hükümet istifa” diye bağırdı. Bu sırada Kılıçdaroğlu ise “Arkadaşlar ortada hükümet yok ki istifa etsin. O eskidendi, şimdi bir kişi var.” dedi.

Srebrenitsa Katliamı’nda hayatını kaybedenler Konak’ta anıldı Srebrenitsa Katliamı’nda hayatını kaybedenler Konak’ta anıldı

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından önce çıkanlar şöyle:

“Ankara’ya bir mesaj gönderiyorum. Elektrik zamlarını geri al. Yüzde 127 zam Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmıyor. Sarayında oturacaksın, her şey bedava olacak, hiçbir şey ödemeyeceksin. Vatandaşlara gelince yüzde 127 zam. Barışı getireceğiz, özgürlüğü getireceğiz. Kimseyi yaşam tarzı dolayısıyla eleştirmeyeceğiz, ötekileştirmeyeceğiz.

Hiç endişe etmeyin gençler gerçekten güzel günler göreceğiz. Bu ülkenin gençleri sakın umutsuzluğa kapılmayın. Geleceğinizi sakın yurt dışında aramayın. Yaşanabilir bir Türkiye’yi Millet İttifakı ile yapacağız. Halkına hesap vermeyen bir siyasi anlayışı reddediyoruz, reddedeceğiz.

“HESABINI VERECEK”

İzmir milletvekili olmaktan da gurur duyduğumu ifade edeyim. İzmirliler için çalışmak benim için ayrı bir gurur meselesi. Türkiye’nin bütün sorunlarını biliyoruz. Buna karşın umutluyuz. Bir kez daha vurguluyorum: Karamsarlığa asla kapılmayın. İnançla kararlılıkla adımımızı atacağız ve hedefe ulaşacağız. Hedef halkın iktidarı; bir avuç tefecinin, beşli çetenin değil. Halkla yöneteceği her kuruşun hesabını vererek.

“BUNLARI GÖNDERECEĞİZ”

Belediye başkanlarımız bütün aksaklıklara, engellemelere rağmen hizmet yapıyorlar. Bu yatırımı gerçekleştiren işçisinden belediye başkanına mühendisine kadar hepsine teşekkür etmek istiyorum. Temelini attığımız metronun açılışını da yapacağız inşallah. Hiç endişe etmeyin. Sabırla bekleyin. Sandığı getirecekler, derslerini vereceğiz. Demokratik yollarla bir daha gelmemek için göndereceğiz bunları.