Geçmişte MHP'de Milletvekilliği yapan sonrasında AKP'ye geçen MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in oğlu AKP Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, Sinan Ateş cinayetine göndermede bulunarak eski partisini savundu.

Erdoğan İle Özel'den 'Normalleşme' Sohbeti Erdoğan İle Özel'den 'Normalleşme' Sohbeti

Ankara'da bir suikast sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'le ilgili yürütülen soruşturma üzerine X hesabından paylaşım yapan Türkeş, şunları söyledi:

“Türk milliyetçiliği bu meselenin bir tarafı ve/veya paydaşı değildir. Milliyetçi Hareket Partisi (Babamın Partisi) böyle bir suçla ve onu işleyen bireysel suçlularla özdeşleştirilemez. Kantara çıkartılmak istenen Türk Milliyetçiliği ve MHP kurumsal kimliği değil; ağır işleyen hukuk sistemimiz ve ona köstek olanlar olmalıdır. Keza Cumhur İttifakı ve onun değerli yöneticileri de bu kirli suç organizasyonlarından varestir. Bu kargaşadan muhalefete de ekmek çıkmaz. Bırakın adi suçlular hak ettikleri şekilde yargılansınlar."

Türkeş’in paylaşımının tamamı şu şekilde:

MHP'den AKP'ye geçen Tuğrul Türkeş'ten Sinan Ateş çıkışı, MHP'yi savundu: Babamın partisi bu suçla özdeşleştirilemez - Resim : 1