Zeytinli Rock Festivali’nin yasaklanmasının yankıları sürüyor. Bir grup Burhaniyeli önceki gün Burhaniye Kaymakamlığı’nın kararını protesto ederken dün de tüm müzik meslek birlikleri her türlü yasakçı zihniyete karşı ortak bir açıklamada bulundu.  

Mustafa Sarıgül'den kaset iddiasına ikinci açıklama. Sarıgül video yayınladı. Görüntüdeki ayrıntı dikkat çekti... Mustafa Sarıgül'den kaset iddiasına ikinci açıklama. Sarıgül video yayınladı. Görüntüdeki ayrıntı dikkat çekti...

‘AĞIR İTHAMLAR’

MSG Yönetim Kurulu Bas¸kanı Ferhat Göçer, MESAM Yönetim Kurulu BaşkanıRecep Ergül, MÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Seyhan VE MÜYORBİR Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Şeşen imzalı bildiride şu ifadeler kullanıldı:

“Pandemi kısıtlamaları nedeniyle normale dönmekte zorlanan müzik sektörü şimdi de yasaklamalar ve engellerle mücadele etmek zorunda kalıyor. Son dönemlerde bazen kadın solistlerin kıyafetleri, bazen etnik dillerin kullanımı, bazen politik farklılıklar çoğunlukla da halkın örf ve adetlerine aykırılık, hatta müzik emekçilerimiz ve yüz binlerce izleyiciyi zan altında bırakan agˆır ithamlar gerekçe gösterilerek festivallerin ve konserlerin yasaklandıgˆına tanık oluyoruz.

Ülkemiz çok kritik bir dönemden geçiyor. Ekonomik zorluklar ve pandemi, müzik yaratıcılarının koşullarını bu denli zorlamıs¸ken bir de soyut gerekçelere dayanan yasaklar sadece müzisyenlerin değil, hayatını bu sektörden kazanan müzik emekçilerinin ve festivalleri heyecanla bekleyen yüz binlerce müzikseverin de mağdur olmasına yol açıyor.

Etkinligˆin yapılabilmesi için gerekli önlemleri almak yerine iptal etme kararı alan Burhaniye Kaymakamlığına sesleniyoruz: Sizi, festivalde sahne alacak binlerce müzik emekçisini ve ailelerini, konserlerden evine ekmek götüren sektör bileşenlerini, festivali dört gözle bekleyen yüz binlerce müzikseveri düşünerek kararınızı gözden geçirmeye davet ediyoruz.”