ASAL Araştırma Şirketi, "Türkiye Siyasi Gündemi Mayıs ayı Araştırması"nı yayımladı. Araştırmada, siyasi partilerin seçmen desteği, hükümet ve diğer siyasi partilerle ilgili kanaatler ve Mayıs ayı gündem konularıyla ilgili değerlendirmeler yer aldı. 24-28 Mayıs 2024 tarihleri arasında Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Balıkesir, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Kırıkkale, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van, Yalova ve Zonguldak'ta 18 yaş ve üzeri 2 bin kişiyle yapılan ankette vatandaşlara, "Sokak hayvanlarıyla ilgili ne yapılmalı?" sorusu yöneltildi.

"HAYVANLAR BARINAKLARA ALINMALI"

Ankete katılanların yüzde 54'ü bu soruya barınaklara alınmalı yanıtını verdi. Bunu yüzde 14.0 ile "Kısırlaştırılmalı" cevabını verenler takip etti.
Barınaklara alınmalı: %54.0
Kısırlaştırılmalı:%14.0
Kontrol ve bakımı yapılarak şehir hayatında olmalı: %12.5
Uyutulmalı:%12.1
Fikrim yok:%7.4

"ASGARİ ÜCRETE ARA ZAM YAPILMALI MI?"

Ankette vatandaşlara, "Sizce, Asgari Ücrete ara bir zam yapılmalı mı?" sorusu yöneltildi. Ankete katılanların yüzde 70.8'i, asgari ücretlilerin ise yüzde 90.5'i bu soruya "Evet" yanıtını verdi.
Tüm seçmen Asgari Ücretli
Evet:%70.8 %90.5
Hayır:%16.6 %4.0
Fikrim yok:%12.6 %5.5

AKP'den Milyonları İsyan Ettirecek Değişiklik! Yaş, Prim Gün Sayısı... Emeklilik Sistemi Sil Baştan AKP'den Milyonları İsyan Ettirecek Değişiklik! Yaş, Prim Gün Sayısı... Emeklilik Sistemi Sil Baştan

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi