CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sosyalist Enternasyonal Avrupa Komitesi Toplantısı'nda ''Cumhuriyet Halk Partisi, yükselen sağ popülizm karşısında daha dirençli daha dayanışmacı ve örgütlü bir siyaset önermekte, Avrupa'daki sol, sosyal demokrat ve sosyalist partilerle işbirliğini güçlendirmeyi hedeflemektedir'' dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Başkan Tugay'a ziyaret Kılıçdaroğlu'ndan Başkan Tugay'a ziyaret

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Sosyalist Enternasyonal Avrupa Komitesi Toplantısı'nda konuştu.

Özel yapmış olduğu konuşmada ''Cumhuriyet Halk Partisi yükselen sağ popülizm karşısında daha dirençli daha dayanışmacı ve örgütlü bir siyaset önermekte, Avurpa'daki sol, sosyal demokrat ve sosyalist partilerle işbirliğini güçlendirmeyi hedeflemektedir. Ortak sorunlarımıza sosyal adaletsizlik, iklim krizi, savaşlar, ve kitleseli düzensiz göçe ortak çözümler üretmek için ilerici demokrat tüm siyasi partiler arasındaki dayanışmayı artırmak gerekmektedir. Bu konuda iş birliği yapmaya hazır olduğumuzu dile getirmek isterim'' ifadelerini kullandı. 

''TAM ÜYELİĞİN KAĞIT ÜSTÜNDE KALMASINI KABUL EDEMEYİZ''

Özgür Özel, ''CHP Avrupa'nın bir parçası olan Türkiye'yi ortak değerlerimiz olan demokrasi, insan hakları, hukukun üstünlüğünün öncüsü yapmak iddiasındadır. Bu iddianın saikleri olarak Türkiye'nin Avrupa Birliği tam üyelik hedefinin kağıt üstünde bırakılmasını kabul edemeyiz' açıklamasında bulundu. 

ANKA