DAĞ BİSİKLETİ YARIŞMASI NEFESLERİ KESTİ

Narlıdere Belediyesi tarafından, kentin oksijen deposu Ali Onbaşı Deresi üzerinde yapımı tamamlanan Park Orman Narlıdere Tesisleri, görkemli bir törenle halkın kullanımına açıldı. Açılış için gün boyu etkinlikler düzenlendi. İlk organizasyon, belediyenin tamamladığı Bisiklet Yolu güzergâhında gerçekleşti. Sahilden ormana kadar, onlarca bisikletlinin katılımıyla Bisiklet Sürüşü yapıldı. Park Orman Narlıdere Tesislerine gelindiğinde ise bu yıl ilki yapılan ve Dokuz Eylül Üniversitesi’nin desteği ile 4 farklı kategoride gerçekleştirilen Dağ Bisikleti Yarışı’nın startı verildi. 113 profesyonel yarışçı katıldı. Zorlu parkurda, renkli görüntüler oluştu. Dereceye girenlere ödülleri verildi. Tesiste gün boyu, dans ve müzik gösterileri yapıldı, ikramlar sunuldu. Organizasyona katılan her kişi için TEMA Vakfı’na fidan bağışında bulunuldu.

KURDELEYİ BİRLİKTE KESTİLER

Tesisin açılış törenine; Belediye Başkanı Ali Engin ve eşi İlke Engin’in yanı sıra, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu, CHP İlçe Başkanı Mesut Durgun, muhtarlar, meclis üyeleri ve Narlıdereliler katıldı. Katılımcılar, Park Orman Narlıdere Tesisi’nin açılış kurdelesini de birlikte kesti. Ali Onbaşı Deresi’nin yanında yapımı tamamlanan tesisin; başta bisikletçiler, yürüyüşçüler ve motorcular olmak üzere tüm İzmir’e hizmet edeceği belirtildi.

“DENİZ VE ORMANI BİRLEŞTİRDİK”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Pandemi koşullarına rağmen, kentimizin yanı başındaki bu alanı halkın ve doğa sporları tutkunlarının hizmetine sunmaktan gurur duyuyorum. Bu tesis, deniz ve ormanı da birleştirmiş oldu. Dağ Bisikleti Yarışması ile açılış yapmak çok keyifliydi. Daha büyük organizasyonlarda buluşacağımıza inanıyorum” dedi.

“EMEĞİ GEÇENLERİ KUTLUYORUM”

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar “Orman, yeşil, spor gibi kavramlar bir arada olunca bizler de bu organizasyonun içinde olmaktan keyif aldık. Spor aynı zamanda sağlık, ahlak ve prensip demek. Bugün de bu amaç ve gayretle buradayız. Emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu “İlçemizin en yeşil noktasında böyle bir tesisi yapmak, dağ sporu ile birleştirmek çok anlamlı. Tüm İzmirlileri, şehir ve ormanın birleşiği bu noktaya, Park Orman Narlıdere tesislerine bekliyoruz” dedi.