M

Esenyurt’taki yolsuzluk ifşalarına devam etti

Sedat Peker, daha önce paylaştığı Twetter mesajlarında gündeme getirdiği Esenyurt Belediye’sindeki yolsuzluklara ilişkin yeni detaylarda verdi.

Bahaş Holding'in belediye ile anlaşarak 40 milyon lira değerinde hastane yaptığını belirten Peker, “Karşılığında ise bugünkü piyasa değeri 1 milyar TL olan devasa boyutlardaki Sembol Residence’ların yapıldığı arsayı hibe olarak aldılar. Yani kıymetli kardeşlerim, bizlerin en az 500 milyon TL’lik değerini çaldılar” dedi.

“Bu Bahaş Holding, amblemi şaha kalkmış at olan diğer Özyurtlar Holding'le beraber Meydan Ardıçlı projesini de beraber yaptılar” diyen Peker, “Bu da binin çok üzerinde daireden oluşan devasa bir proje. Sizin de tahmin edeceğiniz üzere imar oyunları ile sizlerin milyarlarca TL hakkınızı çaldılar” ifadelerini kullandı.

afya örgütü lideri Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından el altından çeşitli yapılara silah dağıttığını söyledi.

Peker, Özyurtlar isimli inşaat şirketine ait bir araçta taşınan ve kalaşnikof olarak bilinen AK-47 piyade tüfeklerinin, İstanbul'un Balat semtinde AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Osman Tomakin’e teslim edildiğini öne sürdü.

Peker, “Silahları getiren araçta Esenyurt AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Abdülsebur Soğanlı ve de 15 Temmuz gazisi İçişleri Bakanlığı personeli Ahmet Onay vardı. Bu kişiye gazi olması dolayısıyla ben araba alıp hediye etmiştim. Silahlar Balat’ta Demir Kilise olarak bilinen Sveti Stefan Kilisesi’nin hizasındaki boş bir ara sokakta, gece 01:00 civarında siyah Passat’a yüklendi. O zamanki Gençlik Kolları Başkanı Taha Ayhan şu anda İslam İşbirliği Teşkilatları gençlik kolları başkanlığını yapmaktadır” ifadelerini kullandı.

Darbe girişimi sırasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olan Soylu'nun, TRT binasına gittiğini hatırlatan Peker, “TRT binası baskınına gittiğinde hepsinin elinde kalaşnikof marka silahlar olan birçok sivil şahıs vardı. Bu silahlar da devlet envanterine kayıtlı değil. Biraz önce anlattığım, dağılımı senin tarafından koordine edilen hiçbir silah da devlet envanterine kayıtlı değil. Senin cumhurbaşkanı olmanı planlayan arkandaki şaibeli organizasyonla 15 Temmuz sonrasında da bu silahları dağıtmaya neden devam ettiniz?” iddiasında bulundu.