Şırnak kent merkezinde bulunan Yeni Mahalle’de bir sitede dün akşam 13 yaşında bir çocuğunun istismara maruz bırakıldığı iddia edildi.  

Şırnak Barosu’ndan edindiğimiz bilgilere göre; kentte görev yapan bir uzman çavuş, dün gece çocuğu istismara maruz bırakırken yurttaşlarca yakalandı. Avukatlar istismarın hemen ardından uzman çavuşun yakalandığını söyledi. Zanlı A.A.’nın sorgunun ardından "Çocuğa cinsel istismar" ve "Silahlı tehdit" suçlamalarıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Şırnak Barosu ise şu açıklamayı yaptı:

“14.07.2020 günü 23:00 sıralarında çocuk H.’ye karşı çocuğun cinsel istismarı olayının adli makamlara intikali ile süreç yakından takip edilmiş gece yarısı mağdur beyanları, tanık beyanları ve kamera delillerinin dosya arasına alınması için çaba sarfedilmiştir.
Olayın failinin kamu görevlisi olması nedeni ile yaşadığımız mağduriyet daha da artmıştır.   
Çocuğa karşı gerçekleştirilen her saldırının kaşısında durduğumuzu bir kez daha yineleyerek; olayın tüm yönleri ile açığa çıkması için yakından takip ettiğimizi kamuoyuna saygı ile arz ederiz.”

Valilik 'Aşırı derecede alkollü' dedi

Konuya ilişkin açıklama yapan Şırnak Valiliği, uzman çavuş A.A.’nın görevinden uzaklaştırdığını duyurarak, "Aşırı derecede alkollü olduğu tespit edilmiştir" açıklaması yaptı.  

Açıklama şu şekilde:

15.07.2020 günü saat 01.00 sıralarında 155 İhbar hattına gelen çağrıda İlimiz Merkez Yeni Mahallede, vatandaşları rahatsız edecek hal ve hareketlerde bulunan bir şahsın çevrede bulunan vatandaşlar tarafından darp edildiği ihbarı üzerine olay yerine Emniyet ekipleri intikal etmiş, olay mahallinde A.A isimli kamu görevlisinin aşırı derecede alkollü olduğu, çevreyi rahatsız edecek şekilde uygunsuz tavır ve hareketler sergilediği tespit edilmiş ve adı geçen şahıs gözaltına alınmıştır. Konu ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gerekli adli tahkikat başlatılmış, ayrıca hakkında idari tahkikat başlatılan bahse konu şahıs, adli ve idari soruşturmaların selameti açısından görevinden uzaklaştırılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.