Son günlerde 600 TL’lik seviyenin üzerindeki seyrini sürdüren gram altın dün 614 TL’lik seviyeye ulaşarak tarihi rekorunu kırdı.

Sözcü’de yer alan habere göre, kuyumcular, “Zor günler geçiriyoruz, Allah sonumuzu hayır etsin” derken, geçim derdiyle boğuşan vatandaşlar durumlarını “Türkiye’de yaşamak artık gün geçtikçe zorlaşmaya başladı. Altın yükseliyor, gıda fiyatları yükseliyor; elektrik, doğalgaza zam üstüne zam geliyor. Artık bu durum vatandaşa ‘Yaşama, sen öl’ demek anlamına geliyor. Emekli ve dar gelirliler olarak bitik durumdayız” sözleriyle ifade ettiler. İstanbullu kuyumcu Mehmet Fatih Özdemir müşterilerin daha çok satış yaptığına dikkat çekerek, “Zor günler geçiriyoruz, Allah milletin yardımcısı olsun. Elindeki altını satanlar seviniyor ama almak isteyenlerin canı acıyor. Dolara acil müdahale lazım yoksa bu artışın önüne geçemeyiz. Hayat pahalılığı da artmaya devam eder” dedi.

Ev hanımı Can Güldemir ise 2 sene sonra ilk kez dışarı çıktığını ama hiçbir şey alamadığını belirterek, “Yatırım için bir şeyler bakayım dedim, gümüş bile alamıyorum” diye dert yandı.